19.06.20, 15:43fot. Rafał M. Socha, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Rząd znosi obowiązek zachowania pustych miejsc w samolotach

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że od 1. lipca przestanie obowiązywać wymóg, zgodnie z którym w samolotach mogła być zajęta tylko połowa miejsc. Od tego czasu będą mogły być zajęte wszystkie miejsca zarówno w samolotach rejsowych, jak i czarterowych.

W Polsce możlwiość realizowania rozkładowych rejsów pasażerskich, które zostały zawieszone ze względu na pandemię koronawirusa, przywrócono od 1. czerwca. Początkowo samoloty mogły rejsować na trasach krajowych, a od 17. czerwca sa przywracane również połęczenia międzynarodowe. Wprowadzono jednak ograniczenie, zgodnie z którym w samolocie musi pozostawać wolna połowa miejsc.

Przepis ten spotkał się z krytyką branży lotniczej. Główny ekonomista Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA Brian Pearce stwierdził, że większość linii lotniczych nie zdoła wypracować zysku w przyszłym roku, jeśli środkowe fotele w ich samolotach nie będą obsadzane. Krytycznie wypowiadał się także Michael O'Leary, szef Ryanaira, największych tanich linii lotniczych w Europie.

Teraz przepis ten zostaje zniesiony. Od 1. lipca w samolotach nie będzie obowiązku zachowania połowy pustych miejsc .

kak/businessinsider.com.pl

Komentarze

Szybka Randka sex2020.06.19 19:17
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Foster2020.06.19 18:06
To tak brzmi jakby Tusk wprowadził a PIS znosi.
Nienawidzisz wszystko i wszystkich?2020.06.19 17:19
Mamy dla ciebie miejsce. Kołchoz "katolicka kretynizacja polski " ma otwarte członkostwo. Kryteria przyjęcia: stwierdzony, patalogiczny kompleks niższości, robolo-chłopskie pochodzenie, zabużanskie, żydowskie oczywiście oraz wszelkie ofiary, jak ci "Operacji Wisła". Jak do tej pory dumnymi kołchoźnikami zostali: "Leszek" Keller-Kraczyk, OBOJETNY-Nesse-Naczelnik, Stachu, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic , itp. Nie wahaj się i wstąp, zostań członem nawet większym niż już jesteś. Ale pamiętaj, twój PRL już nie wróci. I szczepionki zabijają!
fekalia trzaskowskiego2020.06.19 17:46
kretynizacja to tylko produkt uboczny ...ubecki pomiot !!!
katolicka kretynizacja polski2020.06.19 16:25
Wszystkie media internetowe i papierowe związane z PiSem lub promujące tą partię są nierentowne! Utrzymują się tylko dzięki kasie ze spółek skarbu państwa...
anonim2020.06.19 16:28
No popatrz a "GW" utrzymywana jest przez Sorosa i jakoś to Ci nie przeszkadza... Albo taki der Onet... No skąd tam są pieniądze na utrzymanie, no skąd...
fekalia trzaskowskiego2020.06.19 17:44
trzskowski najwiekszy szczur ...warszawy i okolic !! ...a ty kretynie fekaliami pomatolskimi
Michał Jan2020.06.19 15:57
A kopalnie, w których nie było zachorowań, rząd zamknął. Ponoć obawiał się przenoszenia wirusa kanałami wentylacyjnymi działającymi podobnie, jak w samolotach. Biedna Pani Jadzia. Chyba jej było lepiej w tym wydawnictwie siedzieć niż takie banialuki swoim imieniem firmować.
anonim2020.06.19 16:34
Wiem, wiem... nie ma żadnego koronawirusa o czym także bohatyrsko zapewniał Jair Bolsonaro. No i w związku z tym w Amazonii i w fawelach wszystko to wina sieci 5G i wcześniejszych szczepień... A takie norki co to w Holandii i Dani są wyrzynane bo mają to czego nie ma, to pewnie wcześniej wykupiły abonament w Plusie.
Michał Jan2020.06.19 16:41
Dziwna wiedza do Ciebie dociera. Wsiadaj do samolotu, całą rodziną, razem z dziadkami, bo Pani Jadzia pozwoliła.
anonim2020.06.19 17:10
Jaka dziwna? Udowodnij mi, że to co napisałem jest nie zaistniało. O braku koronawirusa cały czas mówi Konfederacja i że pandemia to nie koronawirus tylko oddziaływanie sieci 5G i wcześniejszych szczepień. Ja oczywiście zagrożeń związanych z 5G i szczepieniami nie lekceważę, ale w takim razie jak zrozumieć zachorowania w Ameryce Łacińskiej i Południowej skoro wirusa nie ma? A o tym, że koronawirusa nie ma mówił przecież Prezydent Brazylii p. Bolsonaro. Obecnie w Brazylii jest ok 1 mln zachorowań i liczba zmarłych zbliża się powoli do 50 tys. Jest to więcej niż zachorowań w Polsce. A w Japonii, w której są przekonani, że koronawirus jest i która jest potęgą w nowoczesnych technologiach także informatycznych, przy liczbie ludności 126 mln liczba zachorowań nie przekroczyła liczby 20 tys. a śmiertelność nie przekroczyła zdaje się 1000. Informacje o wybijaniu norek na fermach są zaczerpnięte z audycji "Agrobiznes" (TVP1, g. 12:15, codziennie: pon-pt) co oznacza, że wbrew pierwotnym zapowiedziom naukowców o znikomym prawdopodobieństwie przenoszenia się koronawirusa na zwierzęta to już dzieje. "Interesująco" będzie jak tego wirusa załapią szczury. W Indiach małpy porwały próbki od osób zarażonych. I ślad po nich zaginął. Nikt nie wie zatem jak ów patogen będzie się zmieniał. W Indiach jest circa miliard ludzi. Oczywiście szczury są też i w Europie - ostatnio w Warszawie ratusz nie może sobie poradzić z jakimś jednym gniazdem i ludzie uciekają z kamienicy - ale sam przyznasz, że lepsze warunki do rozwoju wirus będzie miał w Indiach, choć oczywiście monopolu na choroby Indie nie mają. Moje są tylko komentarze do tych faktów, do czego mam prawo. Przepowiednia jasno mówi, że prawdziwe uderzenie wirusa nastąpi jesienią. To co jest teraz można traktować tylko jako przygrywkę. I z mojego punktu widzenia wszystkie znane mi informacje na temat koronawirusa są potwierdzeniem tego, że przepowiednia jest prawdziwa i powoli się wypełnia. No chyba, że ludzie się nawrócą, ale zdaje się nie zanosi się na to. W każdym razie nie ja jestem Sędzią.
anonim2020.06.19 17:18
Ps. Wg. doniesień oddziaływanie koronawirusa zmniejsza się aktualnie. I tak chodzimy po ulicach czy do sklepów, na bazary a część ludzi nie nosi zabezpieczeń. Zatem - co też jest zgodne z przepowiednią - wirus jakby zniknie, uspokoi się(?). Do czasu... Zatem możliwe jest, że za tydzień +/-, nie będzie już istotnego zagrożenia. A czy rzeczywiście aktualnie pandemia jest opanowana, to się okaże. Nie można jednak w nieskończoność trzymać ludzi w niepewności, zwłaszcza gdy w innych krajach następuje rozluźnienie i w związku z tym trzeba zaryzykować. Tym bardziej, że zdaje się jest jednak lek jak na razie skuteczny albo przynajmniej pomocny w walce z zachorowaniami.
Micha\305\202 Jan2020.06.19 17:37
A jakbyś kiedyś spróbował bez tego grochu z kapustą? Najpierw usiłujesz mi coś wmówić, a potem jeszcze każesz się tłumaczyć? Gdzie takich rzeczy uczą? Nawet nie załapałeś, co napisałem. Niezależnie od tego, co z tym wirusem się dzieje i czy jest, rząd wykonuje ruchy niespójne. Z tą tezą się pomęcz.
anonim2020.06.19 18:02
Niespójne? No dobra, tylko że w samolocie można zastosować filtry w wentylacji biorąc pod uwagę wielkość samolotu w stosunku do kopalni i specyfikę pracy w kopalni. Poza tym do pierwszego lipca jest jeszcze ponad tydzień. Zresztą niewykluczone, że wykorzystano zachorowalność by spacyfikować ewentualne nastroje u górników zresztą podsycane przez totalną opozycję. Wystarczy popatrzeć na to co się dzieje w USA z okazji pandemii i tego, że ludzie tam tracą pracę masowo, choć bezrobocie w USA jest chyba na poziomie circa 20% co jest oczywiście problemem, ale to nie jest problem w sensie zawalenia się gospodarki USA. No, ale bez względu na wielkość bezrobocia każdy kto traci pracę jest niezadowolony bo traci środki utrzymania. Generalnie jest globalny problem i to nie jest tak, że wszędzie jest dobrze tylko u nas przebrzydły PiS niszczy wszystko co popadnie. Mamy "wojnę imperiów" i kiedy dane imperium traci wpływy a tak się dzieje w przypadku Rosji i Niemiec w stosunku do Polski, to użyje wszelkich możliwych metod, każdego chwytu by te wpływy odzyskać. Jak ktoś myśli, że tu jest sprzeczka o jakieś apanaże dla tego czy innego kolegi to jest w totalnym błędzie. To jest wojna totalna pod hasłem: czyja będzie Polska. I jest to wojna bezpardonowa gdzie wszystkie możliwe i niemożliwe chwyty są stosowane. To wojna o to jaka cywilizacja będzie panować w Polsce.
Michał Jan2020.06.19 18:17
O zagrożeniach spowodowanych wentylacją samolotową mówił ... JE Pan Premier Morawiecki. Dlatego je uziemił. Z tezą, że Polskę rozgrywają obcy absolutnie się zgadzam, bo to jest widoczne od min. 10 lat. A co do działań rządu, to strawestuję A. de Tocqueville'a: nie ma takiej rzeczy, której nie zrobiłby rząd mający przed sobą wybory.