16.04.20, 10:29Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka/YT/gov.pl

Rzecznik Praw Dziecka w obronie dzieci poczętych: Użyjcie sumienia

Do sejmu wraca ustawa o wprowadzenie zaostrzenie zakazu aborcji według projektu Zatrzymaj Aborcję”.

Wczoraj w Sejmie w tej sprawie zabrał głos Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

Powiedział:

- Możecie sobie wymyślać przeróżne prawa, nawet prawo do rekreacji w czasie pandemii, ale prawo do życia i ustalenia tego kiedy to życie się zaczyna jest już określone

Podkreślił też:

- Na pewno macie sumienie - i osoby wierzące i nie posiadające tego daru, wszyscy macie sumienie. Ba - nawet jestem przekonany, że macie to sumienie bardzo czyste, w większości nieużywane, ale jeżeli już je użyjecie, szczególnie w czasie świąt, oktawy Wielkiej Nocy, to spójrzcie na siebie - i dzisiaj wieczorem i jutro rano i zapytajcie co zrobiliście z tym przepisem. Dzieckiem jest istota ludzką od poczęcia aż do 18. roku życia

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że będą głosowali za odrzuceniem projektu.

Głosowanie nad tą ustawą ma się odbyć w Sejmie dzisiaj.

 

mp/pap/twitter/fronda.pl

Komentarze

Matka2020.04.24 16:35
Każde poczęte dziecko to człowiek. Proszę nie zabijajcie Maluszków.
Darek2020.04.18 19:53
DEFINICJA ZE SŁOWNIKA PWN: Dziecko «człowiek od urodzenia do wieku młodzieńczego» Nic tu nie piszą o zygotach ani o płodach.
Zdzicha od kielicha2020.04.17 17:09
Na zdjęciu rzecznik praw dziecka prezentuje nowy model tablicy do oceny wzroku, która będzie stosowana obowiązkowo w gabinetach okulistycznych po 1 maja 2020 r.
Alicja2020.04.16 19:35
Życie daje Pan Bóg i tylko On jeden może je odebrać. Nikt inny. Dzieckiem jest każdy człowiek - od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości. Amen
anonim2020.04.16 15:58
Użycie sumienia przez każdego normalnego człowieka wskazuje, że zdrowie i życie matki jest znacznie ważniejsze od dalszego istnienia bezmyślnego zlepka komórek zwanego płodem, egzystującego tylko dzięki przechowywaniu go wewnątrz matki. Oczywiście słowo "normalny" nie dotyczy debilnych katolickich oszołomów.
Józef2020.04.16 15:27
Całkowity zakaz aborcji - jak najbardziej. Ale bez zakazu antykoncepcji będzie tylko niepełnym rozwiązaniem, gdyż antykoncepcja jest moralnym przedłużeniem aborcji.
gleen2020.04.16 14:29
A może by się zająć dziećmi chorymi już istniejącymi ....ale gdzie tam po narodzeniu twój problem twoje dziecko dostaniesz 300zł zasiłku.
anonim2020.04.16 19:34
Jak najbardziej trzeba pomagać tym dzieciom .
JANOSIK2020.04.16 12:19
Dziwne,balowac i uzywac by chcieli wszyscy a odpowiedzielnosc niech weznie panstwo i Polscy podatnicy? I prosze niewyjezdzac mi o gwaltach bo to bardzo znikomy procent i mozna to zalegalizowac w inny sposob.Milego dnia
Słabi jesteście2020.04.16 11:36
Dzieckiem jest osoba od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności? A więc uczmy te biedne dzieci jak nie zachodzić w niechcianą ciążę, bo dzieci nie powinny rodzić dzieci. Zabierając dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej powodujecie wzrost liczby aborcji. I żaden zakaz na to nie nic nie poradzi, bo ja to sobie pojadę do Czech. Ale jakaś biedna nastolatka z Pcimia nie będzie miała takiej możliwości. Albo ktoś jej tą skrobankę zrobi w garażu i ją zabije, albo urodzi to niechciane dziecko, które skończy na ulicy, tak samo nieszczęśliwe jak jego matka.
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.16 11:29
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY", „ladychapel” i parę innych. Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto wtedy ma pretekst, by obłudnie wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.
Von Smollhausen2020.04.16 11:15
Nie istniej nic takiego - jak DZIECKO POCZĘTE. Jest zarodek i dalsze fazy rozwojowe - po urodzeniu mamy do czynienia z dzieckiem - maleńkim człowiekiem. Każda ciężarna powinna mieć prawo do decyzji czy urodzi - czy przerwie ciążę. Nikt nie ma prawa decydować za nią!!!!!
stan2020.04.16 11:12
Zobaczymy, jakie stanowisko zajmie PiS i Konfederacja, takoż "ludowcy", powołujący się na wartości chrześcijańskie.
anonim2020.04.16 11:09
Czy PO nie wie, że głosując za zabijaniem łamie Konstytucję? A przecież Konstytucja to ponoć ich świętość. Nikt nie ma prawa odbierać życia innej osobie, i basta. Czy zabijanie dzieci nienarodzonych to te tajemnicze wartości europejskie, czyli lewackie? A co z wartościami normalnych ludzi, których jest znacznie więcej na świecie? Ciekawe jak zagłosuje tym razem PiS. To będzie papierek lakmusowy dla nich i wskazówka dla Polaków.
Niejestemrobotem2020.04.16 11:02
Niech rzecznik się zajmuje dziećmi, a nie zabrania kobietom aborcji. I tak ustawa jest restrykcyjna i pozwala na aborcje tylko w wyjątkowych przypadkach, ale tacy jak on chcą to jeszcze zaostrzyć. Czy on nie ma sumienia i nie pomyśli, o cierpieniu, które przez zaostrzenie się stanie, jeśli będzie się zmuszać kobiety do rodzenia dzieci, które będą cierpieć? O traumie kobiet? Nie, to go nie obchodzi, on chce narzucić swoje zdanie innym.
Beno 2020.04.16 17:59
Nie wiem czy jesteś robotem czy nie,. ale przygłupem, to na pewno. 1. Właśnie rzecznik wypowiada się w sprawie dzieci - nienarodzonych i ich praw do życia. 2. Tylko w nielicznych wypadkach kobieta jest "zmuszona" by urodzić dziecko, ale jak nie che go zachować, nich go odda do adopcji. A w normalnych okolicznościach, nie pomyśli sama, czy chce zajść w ciążę, czy nie. myślenie trzeba włączyć przed czynem i jego konsekwencjami, a nie dopiero po. 3. Rzecznik chce narzucić swoje zadnie, a ty nie?
anonim2020.04.16 10:58
Żyjemy w wolnym kraju... aborcja, zwłaszcza w przypadku ciąży w wyniku gwałtu bądź ciężkich chorób powinna być legalna.
anonim2020.04.16 14:22
Zyjemy w wolnymkraju to zabijajmy się nawzajem jak się nie lubimy ,czy ktoś się nam nie podoba ,jakwolność to wolność .
MoherRebel2020.05.6 22:36
W PRLu była w III Rzeszy Była w CCCP była...
Grzegorz2020.04.16 10:36
Obawiam się że koniunkturaliści z PIS też będą za zabijaniem nienarodzonych. Koronawirus nie powinien za szybko odpuścić, bo ludzie sobie jaja z Pana Boga robią.