26.08.21, 15:58Fot. screenshot - YouTube (indusdotnews)

Rzecznik talibów: Zachód nie powinien ingerować w nasze sprawy

W rozmowie z „New York Times” rzecznik afgańskich talibów Zabihullah Mudżahid przekonywał, że obecnie talibowie są bardziej tolerancyjni niż przed laty i chcą w pokoju budować przyszłość kraju. Przy okazji zapowiedział jednak, że muzyka, która jest zakazana w islamie, będzie też zakazana w miejscach publicznych w Afganistanie.

- „Chcemy budować przyszłość i zapomnieć o tym, co było wcześniej”

- przekonywał Zabihullah Mudżahid.

Zapewniał też, że w Afganistanie nie są zagrożone prawa kobiet.

- „Obawy o to, że zmusimy kobiety do pozostania w domach, każemy im zakrywać twarze i zobowiążemy do przemieszczania się tylko w towarzystwie męskich opiekunów są bezpodstawne”

- mówił.

Gazeta przypomina przy tym, że kilka dni temu rzecznik talibów zalecił jednak kobietom pozostawanie w domach argumentując to tym, że nie wszyscy bojownicy zostali poinstruowani jak mają się zachowywać. Obiecywał wówczas, że jest to wyłącznie tymczasowe rozwiązanie.

Mimo, że w rozmowie z amerykańskim dziennikiem Mudżahid chciał pokazać talibów w jak najlepszym świetle, zapowiedział zakaz odtwarzania muzyki w miejscach publicznych.

- „W islamie muzyka jest zakazana, ale mam nadzieję, że uda nam się raczej przekonać ludzi do tego stanowiska, niż zmuszać ich do jego przyjęcia’

- zaznaczył.

Zapewniał też, że talibowie nie będą utrudniać wyjazdu z kraju osobom posiadającym paszporty i wizy. Jednocześnie wskazał, że zachodnie państwa nie powinny wywozić Afgańczyków.

- „Nie powinni ingerować w sprawy naszego kraju i zabierać naszego personelu: lekarzy, profesorów i innych potrzebnych tutaj ludzi (…) w USA oni mogą zostać pomywaczami albo kucharzami. To nieludzkie”

- stwierdził.

kak/PAP

Komentarze

Sylwek2021.08.28 18:17
Czy to mówi przeprany członek kierownictwa partii Solidarna Polska ?
Filip2021.08.27 12:47
Tytuł artykułu cytuję: "Rzecznik talibów: Zachód nie powinien ingerować w nasze sprawy", to tak jakbym słyszał polityków z PiS-u. Mają pretensje do UE, że przeszkadza im w łamaniu praworządności. Przedstawiciele Polski podpisali zobowiązanie do przestrzegania praworządności w traktacie akcesyjnym, przed wstąpieniem naszego kraju do UE. Andrzej Duda, Beata Szydło, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro dokonywali deliktów konstytucyjnych wielokrotnie. Andrzej Duda w 2014 roku jako eurodeputowany do Europarlamentu oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów samorządowych, nie mając żadnych dowodów. W okresie tym Tadeusz Rydzyk i Zbigniew Ziobro w Brukseli twierdzili publicznie, że Polska nie jest krajem demokratycznym i wzywali UE do ingerencji w nasze sprawy wewnętrzne. Hipokryzja polityków związanych z PiS-em jest ogromna.
Tomasz2021.08.27 7:55
No piszcie sobie co chcecie ale rzecznik talibów to jest ten gościu z Kabaretu Młodych Panów. Ha.
PRAWDA2021.08.27 7:32
Lana zrób sobie Test a Zobaczysz ile masz Krwi Masz Besti Ńiemieckiej Bandyty Ruskiego czy Żydowskiej -- Polskiej Przed wojna a włąsciwie od wieków to żydzi byli rzemieśnicy ==Piekarze --Rymarze --Kołodzieje a Polaków bardzo Mało ===Byli tylko Pachołkami wyrobnikami ===mieli jeden Pokój 35 metrów kwadratowych i 8 dzieci razem spali kuchnia klepisko i ogrzewali zwierzęta
Lana2021.08.27 5:36
No mówi tak pięknie jak nasz prezes i premier, wszystkiemu winny ten zgniły lewacki zachód.
bolero2021.08.26 19:23
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
bolero2021.08.26 19:07
Kiedy 2 maja 2011 roku komandosi z oddziału Navy SEALs zabili w tajnej operacji w Abbottabadzie najbardziej poszukiwanego człowieka świata – Osamę bin Ladena, przejęli znajdujące się przy nim osobiste archiwum. Z czasem trafiło ono do Centrum Zwalczania Terroryzmu przy Akademii Wojskowej w West Point, które rok później opublikowało na swej stronie internetowej 17 odtajnionych dokumentów należących do nieżyjącego przywódcy Al-Kaidy. Wśród upublicznionych materiałów znajdował się list przywódcy islamskich terrorystów napisany rok przed jego śmiercią do jednego ze swych najbliższych współpracowników, Atiyaha Abd al-Rahmana. W swym piśmie Osama bin Laden nakazuje przygotowanie zamachów na ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamę oraz generała Davida Petraeusa, gdy będą przebywać w Afganistanie lub Pakistanie. Zarazem jednak szef Al-Kaidy rozkazuje, aby zostawić w spokoju i nie zabijać w żadnym wypadku wiceprezydenta Joe Bidena. Dlaczego? Ponieważ w przypadku śmierci Obamy to właśnie Biden zostanie prezydentem. Zdaniem bin Ladena, jest on „całkowicie nieprzygotowany” do pełnienia tej funkcji i doprowadzi szybko Stany Zjednoczone do kryzysu. Z punktu widzenia największego wroga USA na świecie prezydentura Bidena jawiła się więc jako najlepsze rozwiązanie.
Anonim2021.08.26 17:41
Trzeba się zgodzić z Talibem, "Nie powinni ... zabierać naszego personelu: lekarzy, profesorów i innych potrzebnych tutaj ludzi"? I co dalej Rzeczniku?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.26 17:39
PiSlamiści też cały czas pyerdolą że UE nie powinna ingerować w ich sprawy!
hehehe2021.08.27 12:11
I mają rację.
Klapaucjusz2021.08.26 17:36
Talibowie wprowadzą politykę prorodzinna; jeden mąż, jedna pierwsza żona, jedna druga żona itd., jak Bóg przykazał. Afghanistan to wolny kraj gdzie żony można i należy bić ale tylko w domu i tylko nie w rytm muzyki. Mashallah!
Joe zombi Biden , hologram .2021.08.26 16:56
Brawo Taliban . Death to America . Curse the Jews . Victory to Izlam .
Anonim2021.08.26 17:41
zanim Ameryka upadnie to polaczki beda tylko historia, ktora nikt nie bedzie chcial pamietac. Pomocnikow sprzedadza lub spala atomem.
Skrzypek na dachu2021.08.26 16:47
Tanio sprzedam skore Afghanow . Dzwon Tel kontakt Nr Ambasada USA .
Skrzypek na dachu2021.08.26 16:45
To smutne , USA juz dogaduje sie z Talibanami , a nawet zupelnie otwarcie sie poddaje na kazdym kroku .
Ten chuj żydowski Skrzypek na dachu2021.08.26 16:35
Siedzi taki chüj żydowski od rana do rana i napierdala rzygi w klawiaturkę. Gówno ten chüj żydowski wie o USA bo NIBY SKĄD?! Gówno ten chüj żydowski wie o medycynie oprócz tego syfu którym się faszeruje aby nie zdechnąć. A ten chüj żydowski jeszcze NIE nauczył się manipulować takim głupstwem jak IP.
Po 11 ...2021.08.26 16:34
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński jest, jak mówi jego własnoręcznie napisana bullshit Wikipedia, - "urodzony" bez pomocy rodziców. Coś jest z tymi gudłajami; jeden zydek Keller-Krwaczyk jest "czystej krwi niemieckiej żydem" a ten Jan Hertrich-Woleński zrodzony bez pomocy rodziców? Ulepiony z gówna, ale kto, co "tknęło" to gówno do życia?
Skrzypek na dachu2021.08.26 16:34
Sowieci przez 10 lat zrzucili na bezbronne wioski i miasta tak samo z samolotow zbombardowali caly kraj , co lotnictwo Aliantow na Niemcow podczas drugiej wojny . Amerykanie , przez 20 lat napewno duzo niewinnych ludzi tez zabili , to nawet jak juz niebyloby wojny przez 40 lat w Afghanistanie , to nie wiadomo czy wroca do szczesliwych spokojnych i bogatych czasow lat 60tych , kiedy mieli Krola i nikt nie byl glodny i kazdy mial dach nad glowa .
Anonim2021.08.26 16:09
co z alkoholem? i co z narkobiznesem nieoficjalnie oczywiscie
Po 11 ...2021.08.26 16:13
Bez obawy, Afganistan pozostanie głównym producentem komponentów do produkcji makowców.
Anonim2021.08.26 16:20
nic pewnego, podobno w USA gdy ktos sprzeda oszukaną heroine z domieszką karfentanylu (analog fentanylu) a klient ją przedawkuje, wszyscy chca kupowac od tego dilera. 1 paczuszka pocztą z Chin do USA czy Europy to de facto micha z ryzem dla kolejnego taliba... wojna hybrydowa
Yo... skrzypek co sra z dachu2021.08.26 16:31
O USA to nawet nie masz marzyć!
Skrzypek na dachu2021.08.26 16:21
Alkohol to nie problem , tylko uzaleznienie .
Po 11 ...2021.08.26 16:09
Rzecznik talibów: Zachód nie powinien ingerować w nasze sprawy ---- na pewno talibów? Mi to wygląda na oświadczenie rzecznika PiS....
kibic2021.08.26 16:25
po takim waszym lajdactwie to ja bym zabronil wam wychodzic z gmin zydowskich
kibic2021.08.26 16:32
Kiedy wy zydy zrozumiecie ,ze PIS to partia Polakow a wy szuje antypolskie wspieracie tylko antypolska opozycje..
Skrzypek na dachu2021.08.26 16:42
PiS tylko udaje poboznych uczciwych patriotow ale tak naprawde jest tak samo jak PSL Lewica i PO na uslugach bezboznych obrzydliwych globalistow pazernych banksterow miedzynarodowych szatanistow synagogi takich mendrcow jak szorosza Rockerfellera deBilla Wroty Ratszczylda i Pana Klausa Szwaba .
Skrzypek na dachu2021.08.26 16:51
Zapomnialem dodac Bloombergow Bildebergow Breitbartow i Blackstoneow .
Lana2021.08.27 5:39
Ta jasne pratia Polaków, prezydent żyd, premier żyd i to samo można o połowie ministrów powiedzieć, pis to zaraza reprezentująca tylko żydowskie interesy.