26.07.21, 18:56Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Saryusz-Wolski: przez szalone pomysły KE będziemy na łasce i niełasce Niemiec i Rosji

Plan Komisji Europejskiej jest szalony. Polska stanie się ofiara ideologicznych pomysłów Unii Europejskiej - stwierdził europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Celem pakietu Fit for 55 jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla w UE o 55 procent do roku 2030. Fit for 55 to pakiet 12 dyrektyw unijnych. Główny architekt pakietu to Frans Timmermans.

Główna idea pakietu klimatycznego to radykalny wzrost wszystkiego, co chętnie używają i konsumują obywatele, a co przyczynia się do emisji dwutlenku węgla. Przewiduje się, że ceny paliwa w wyniku unijnych dyrektyw mogą wzrosnąc nawet do 8 złotych za litr - więcej czytaj tutaj.

Zdaniem Saryusz-Wolskiego Polska w związku z pakietem klimatycznym znalazła się w "kleszczach i imadle". W jego ocenie Komisja Europejska w ogóle nie zwraca uwagi na ekonomiczne i społeczne konsekwencje swoich działań. Ponadto uwadze KE umyka, że kraje takie, jak Polska, nie będą w stanie przeprowadzić transformacji energetycznej w zaproponowanym tempie.

- Z punktu widzenia Polski wygląda to tak, że „węgiel nie, bo zbyt emisyjny”, „gaz też nie, bo wprawdzie mniej, ale też emisyjny”, „energia atomowa też nie, gdyż Niemcy tego nie chcą”. Czyli zostają nam wiatraki - mówił Saryusz-Wolski w rozmowie z telewizją wpolsce.pl.

- Będziemy więc "zagłodzeni", używając terminologii Katariny Barley, "zagłodzeni" energetycznie - powiedział Saryusz-Wolski, nawiązując do wypowiedzi niemieckiej polityk o konieczności "zagłodzenia" finansowego Polski i Węgier.

- Generalnie jednak energia bardzo podrożeje. Uboższe społeczeństwa temu nie podołają, ale i te bogatsze się temu sprzeciwiają. Czeka nas rewolta społeczna i jakieś okrojenie tego planu. Plan jest szalony, gdyż Europa odpowiada za zaledwie 9 proc CO2. Tymczasem buduje się 600 elektrowni w Azji i innych miejscach. To jest polityka zabarwiona ideologicznie. Najbardziej poddani presji są ci, którzy nie są w stanie podołać zmianom. To zaczyna mieć wymiar geopolityczny, gdyż będziemy na łasce i niełasce Rosji i Niemiec - stwierdził.

jkg/wpolsce

Komentarze

Miraż2021.07.27 12:18
Jak to będziemy ,przecież to wy będziecie odpowiedzialni za wszystko zło które tu zrobi Unia a nie krasnoludki.Jeszcze za inne sprzeniewierzenia ,kupczenie suwerennością ,łamaniem traktatów za kota w worku nie wystawiono wam rachunku
Nina2021.07.27 9:44
Należy opuścić to szambo unijne, a nie być ciągle w niewoli. WB miała gdzieś lewacką unię i dobrze na tym wychodzi. Nie wolno za srebrniki do których Polska też się dokłada zrobić z Polaków poddanych tym uinijnym durniom.
robaczek2021.07.27 7:33
RACZEJ PRZE ZALOSNĄ DYPLOMACJE PISU............................................. NIEUDACZNICY KTORZY PRPOBUJĄ ZWALIC SWOJE PORAŻKI NA INNYCH.......................................... ZAŁOSNE........................................ PRZEDSKOLAKI ktorzy nie potrafia nawet wziąć odpowiedzialności za swoje czyny ........................................ ALE MUSICIE BYC DUMNI Z TAKICH WARCHLAKÓW ......................... godna reprezentacja powiatuwek za pińć stuf
ryszard2021.07.27 7:28
W pełni się zgadzam z tą opinią z wyjątkiem, że to szalone pomysły KE. To bardzo racjonalna przemyślana i precyzyjnie działająca strategia. Strategia nie tyle KE, co strategia wymuszana przez najemników światowej faszystowskiej finansjery ulokowanych w najwyższych władzach tej instytucji.
a równie szalone pomysły JK2021.07.27 7:08
kelkeszos: przypuszczam, że wdał się (JK) w jakieś międzynarodowe interesy i został w nich ograny. Poświęcił Beatę Szydło, reformę sądów i zgodził się na "zielony ład" dając się przekonać Morawieckiemu. Teraz to się rozleciało, ale Kaczyński nigdy nie przyzna sie do klęski. Dlatego się uczepił Morawieckiego i nie chce puścić. https://www.salon24.pl/u/qqc1968/1153542,niech-jedza-ciastka-o-traceniu-glowy#comment-21123879
XYZ2021.07.27 6:46
Energia nie podrożeje,tak mówił Sasin.Potem mówił że podrożeje,ale dostaniemy rekompensatę.Potem mówił że nie wszyscy dostaną rekompensatę.Potem przestał mówić ,a ja się pytam kto dostał choć szansę na rekompensatę?
bo PIS to kłamcy2021.07.27 7:17
tu nie chodziło o rekompensaty, tu chodziło aby KŁAMAC, KŁAMAC i jeszcze raz KŁAMAĆ
Ala Wilk2021.07.27 6:39
Jak sąsiad pali butelkami w piecu to my też palmy. POwietrze i tak jest syfiaste, a będzie taniej.
Anonim2021.07.27 6:09
1. Po co nas grubasie z kolegami ciągnąłeś do UE? 2. Dlaczego spaślaku nie poprowadziliście rur NS przez Polskę tylko pyszczyliście że nie pozwolicie ominąć Ukrainy? Ominęli i Ukrainę i Polskę. Spaślak zdrajca jak reszta tałatajstwa z Bandy Czworga.
Filip2021.07.27 4:47
W 2015 roku PiS wygrał wybory dzięki programowi 500+ i trzem kłamstwom, tj. o zamachu w Smoleński, o Polsce w ruinie i o luce VAT-wskiej. Organizacją lotu do Smoleńska zajmował się Jacek Sasin. Lech Kaczyński wysłał Karola Karskiego po powrocie z Gruzji do prokuratora, żeby złożyć doniesienie na pilota za odmowę lotu nad tym krajem w warunkach wojennych. Piloci byli po tym incydencie pod silną presją. Antoni Macierewicz nie wierzy w zamach, ale powołał podkomisję, żeby okłamywać wyznawców PiS-u. W 2015 roku gospodarka była w dobrym stanie, dlatego rząd PiS-u mógł zrealizować program 500+. Informacja o dużych pieniądzach uzyskanych od mafii VAT-wskich była kłamstwem. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem jedynym krajem w UE mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. Polityka rozdawnictwa w zamian za kupowanie sobie głosów, doprowadziła do coraz większego zadłużenia finansów publicznych. Dzięki kreatywnej księgowości prowadzonej przez Mateusza Morawieckiego informacja o deficycie budżetowym jest znacznie zaniżana. Rządy Zjednoczonej Prawicy pod względem ilości afer, korupcji, nepotyzmu, kumoterstwa i marnotrawienia publicznych pieniędzy, przebiły wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. Politycy związani ze Zjednoczoną Prawicą wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie, a także nie wykonują wyroków TSUE. . Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ostatnich wyborach parlamentarnych Zjednoczona Prawica dostała około 43% głosów, a w ostatnim sondażu 29%. Wszystkie niekorzystne informacje dla ekipy rządzącej przekazywane są przez niezależne media, a nie powołane do tego służby zależne od PiS-u. W związku ze spadającymi notowaniami Jarosław Kaczyński pragnie pod pretekstem "repolonizacji" przejęć niezależne media, żeby powstrzymać przepływ niekorzystnych dla rządzących informacji. Dla utrwalania swojej władzy pragnie przejąć niezależne media, żeby kłamać, manipulować i oczerniać opozycję. Jarosław Kaczyński dewastuje kraj i realizuje strategiczne cele Władimira Putina, polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Dostrzegam wiele analogii pomiędzy działaniami PiS i Targowicy!!!
„Traditionis custodes”.2021.07.27 1:33
Brunon Koniecko OSB o walce wyniszczającej Kościół. ///////////// W ostatnich dniach w Kościele powszechnym rozgorzała niemała dyskusja wokół listu apostolskiego w formie motu proprio Traditionis Custodes papieża Franciszka, odwołującego Summorum Pontificum Benedykta XVI z 2007 roku. Jakie owoce przyniesie to działanie to czas pokaże. Dzisiaj warto spojrzeć na kilka decyzji, które już zostały podjęte przez hierarchów Kościoła. Biskup Angel Luis Rios Matos z diecezji Mayaquez w Puerto Rico zakazał sprawowania publicznych i prywatnych Mszy świętych, celebrowanych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, tworzenia jakichkolwiek wspólnot i grup przywiązanych do tradycji, używania starych ornatów, biretów oraz manipularzy i wszystko co charakterystyczne dla tego obrzędu. Jego zdaniem księża nie powinni używać również kojarzonych z Mszą Wszechczasów welonów na kielichy[1]. Z kolei bp Thomas Paprocki ze Springfield w stanie Illinois w USA udzielił 19 lipca formalnego pozwolenia na odprawianie Mszy według Mszału z roku 1962. Powołał się na odpowiedni zapis w Kodeksie Prawa Kanonicznego (KPK): „Biskup diecezjalny może dyspensować wiernych – ilekroć uzna to za pożyteczne dla ich duchowego dobra – od ustaw dyscyplinarnych, tak powszechnych, jak i partykularnych, wydanych przez najwyższą władzę kościelną dla jego terytorium lub dla jego podwładnych, jednak nie od ustaw procesowych lub karnych ani od których dyspensa jest specjalnie zarezerwowana Stolicy Apostolskiej lub innej władzy”[2]. Korzystając z tego prawa stwierdził: „Ponieważ będzie to pożyteczne dla duchowego dobra wiernych, w stopniu, w jakim to może być konieczne, udzielona jest dyspensa od Art. 3, p. 2 Traditionis custodes, która upoważnia do używania Mszału rzymskiego z roku 1962 w kościołach parafialnych: św. Róży z Limy w Quincy w stanie Illinois i Najświętszego Serca w parafii św. Katarzyny Drexel w Springfield w stanie Illinois”. Jednocześnie uznał, że grupy działające na terenie jego diecezji, jakimi są: Kanonicy Regularni św. Jana Kantego, Bractwo Kapłańskie św. Piotra oraz Kanonicy Regularni św. Tomasza z Akwinu, spełniają wymóg papieża Franciszka, który stanowi iż nie wykluczają one „ważności i prawowitości reformy liturgicznej, nakazów Soboru Watykańskiego II i Magisterium Papieży”[3].
Anonim2021.07.27 3:10
Piękny opis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Glaudiusman2021.07.27 1:23
Tylko Polexit i siarczysty kop dla tych lewackich sługusów unijnych.
Niemiecka Uniia Jewropejska2021.07.27 0:25
Niech Pan europoseł uświadomi to miękiszonowi Morawieckiem To od początku a wymiar geopolityczny. Niemy cą zniszczyć konkurencyjność gospodarczą Polski i dawnych krajów tzw. bloku wschodniego, poprzez wzrost kosztów produkcji podnosząc ceny wszelkich paliw, a także za pośrednictwem ekologizmu i KE niszcząc produkcję rolną (bo mają umowę podpisaną z Mercosur skąd będą ściągać żywność)
Po 11 tej2021.07.26 22:23
weź młot i się nim pier...........ij w łeb !!!!!!!
Olej2021.07.26 21:38
Wolność nie ma ceny. I w tej chwili Polska musi wybrać wolność lub jej utratę. Innej możliwości nie ma. Zaprzestać płacenia składek unijnych i zakwestionować wszystkie dyrektywy unijne, które są poza traktatowe i nie objęte umowami międzynarodowymi. Sytuacja doszła do ściany pod którą albo nas rozwalą albo my ich odepchniemy w piz..........du !
Lucyfer2021.07.26 20:56
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiego znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij” sobie, że jakieś 20 30 lat temu duchowny ten molestował Cię. Puść wodze fantazji: były prezenty, obmacywanie, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Idziesz z tym do kurii, nie na policję. (Policja umorzy sprawę z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam przyjmą Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman walnie wzruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi. TVN i Onet oszaleją, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wściekłe maciory i pedały LGBT wylezą z nor. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę; czeka na nich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie!
Anonim2021.07.27 3:10
Piękny opis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Po 11 ...2021.07.26 20:30
Raczej, przez szalone pomysły Kaczyńskiego będziemy na łasce i niełasce Putina i Rosji.... to ja już wolę Unię Europejską. A pisiory won do sponsorów.
Kasa2021.07.26 20:33
Sprzedawczyk zawsze woli woli obcych. Kłamca również, złodziej też. No nie złodzieju, kłamco, oszuście, miernoto polityczna?
Suweren2021.07.26 20:44
Sprzedwczyk? Bardziej realista: ja wiem, że to już 5 lat wstawania z kolan i budowania polskiej potęgi, opartej o siedem mórz, ale... cholera, dalej nie jesteśmy ani Stanami, ani Chinami, ani Rosją, ani nawet lokalnym graczem średniego szczebla jak Iran, który swoją pozycję osiągnął właśnie przez zniewolenie obywateli i szalone pomysły. I tak dziś Iran to gracz średniej wagi, a "cel" bodaj jeden z pierwszych. Dla mnie gra nie warta świeczki. "Cheaty" są dobre, aż cię zbanują.
Kup sobie smycz i kaganiec2021.07.26 22:21
załóż na łeb i zacznij szczekać pod dyktando cymermansów i innych junckerów, dadzą michę pod ryj i będziesz wył ze szczęścia.
katolik2021.07.26 20:29
PIRÓG celebryta jest w szpitalu i konowały nie wiedzą, co mu jest, ale chyba kiedyś słyszałem, chyba żebym zle słyszałał że sie szzczepił, więc to chyba nie powinno być zagadką co mu jest, chemia genetyczna działa
matis892021.07.26 20:21
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Templar2021.07.26 20:20
Coś poszło nie tak, Polska nie miała mieć żadnych ambitnych planów, mieliśmy być petentem, a nie podskakiwać. Tusk i jego kompania tak ładnie dbała o sprawy niemieckie. Reszta hołoty do roboty w szwabskich fabrykach i na polach uprawnych. To jest dokończenie II wojny światowej na ich warunkach, bez armat ale skuteczniej. Cieszcie się, że jeszcze nie pogonili was do obozu pracy.
Po 11 ...2021.07.26 20:12
PiS jest mistrzem w zwalaniu własnych win na innych. Np. Jarek kazał lądować, a Lech oberwał.
coś ci się słonko pomyliło2021.07.26 20:25
poproś kogoś niech ci przeczyta na głos artykuł, i w prostych słowach wytłumaczy treść.
Aka2021.07.26 20:31
Lewacy na czele z PO to mistrze głupoty.
Czeka nas to2021.07.26 20:08
tylko "dzięki" działaniom PIS
Anonim2021.07.26 19:53
Bankructwo polskiej polityki zagranicznej ..... https://romualdkalwa.neon24.pl/post/162868,bankructwo-polskiej-polityki-zagranicznej
Marcin2021.07.26 19:51
Mądrze mówi, choć byłoby uczciwiej gdyby przyznał, że cytuje Rafała Ziemkiewicza. Niemal dosłownie.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.07.26 19:49
Szanowny p. eurodeputowany, różnica w emisji dwutlenku węgla między elektrownią gazową i węglową wynosi ok. 30% na korzyść tej pierwszej. Może by zamiast kupować ruski węgiel by go spalić w elektrowni, kupować w tym celu ruski albo norweski gaz i cel już prawie osiągnięty?
Anonim2021.07.26 19:48
Głupota Polaków zaczyna być głośna – jak świat długi i szeroki… ......... https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/21/glupota-polakow-zaczyna-byc-glosna-jak-swiat-dlugi-i-szeroki/
oficer LWP2021.07.26 19:34
Saryusz-Wolski to kolejny kacyk z PZPR, który znalazł przytulne gniazdko i schronienie w bolszewickim PIS
w uzupełnieniu2021.07.26 19:42
co nie przeszkadza młodocianemu przestępcy Jojo z PIS nazywać innych komunistami, złodziejami i hołotą
Anonim2021.07.26 19:26
Ściślej proszę . Polski naród będzie na łasce i niełasce sąsiadów bo zabierzecie co zgarnęliście i zwiejecie tam gdzie wasze konta .
19922021.07.26 19:19
merkel ide po cieb ie. babo
tak bedzie2021.07.26 19:19
jesli PiS nie przestanie robic laske brukseli
adam,p2021.07.26 19:18
niemcy mają z 10 elektowni atomowych a my niemozemy
kałmuk2021.07.26 19:32
możemy tylko bardziej się opłaca być w spółce, która ma tą elektrownie umiejscowić i podpisać kontrakt na jej budowę jak najpóźniej a przez te lata brać dziesiątki tysięcy zł miesięcznie za nic nie robienie, tak to każdy by chciał robić, POPIS umie się w takich sprawach ustawić,
Nie2021.07.26 20:34
Nie kła lewacka gnido.
ADAM K.2021.07.26 19:41
MAJĄ TO BARDZIEJ TRUJĄ . ODSZKODOWAŃ SĄSIADOM NIE PŁACĄ. OT BOGACTWO NA CUDZEJ KRZYWDZIE.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.26 19:11
Halo żydku Keller-Krawczyk vel 🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄 cioto z FEJK USA!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.26 19:10
Polska jest ofiarą nie UE, lecz ideologicznych zapędów PiSdzielców, którym się wydaje, że mogą Polakom narzucić katoprawacką ideologię z Watykanu.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.26 19:13
Komunisci jednak mysla,ze mysla.,co jest bardzo dziwne.