18.08.20, 08:10Fot. kremlin.ru, CC 4.0

Saryusz-Wolski: Zachód powinien zagrozić Putinowi ciężkimi sankcjami. Karać nie tylko miecz, ale i rękę

Nasi partnerzy unijny, instytucje oraz ważni zachodnioeuropejscy członkowie UE dojrzewali do zrozumienia powagi sytuacji na Białorusi. Najpierw zbywano alarmistyczne tony, jakie zgłaszała m.in. Polska i Litwa. Eurokraci dojrzeli do decyzji, którą pierwotnie odrzucili, by zwołać pilnie szczyt ws. sytuacji na Białorusi” – mówił dziś europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Podkreślił, że konieczne jest aby stanowiska UE i Stanów Zjednoczonych w sprawie Białorusi były zbieżne i powstało silne wsparcie dla przemian demokratycznych na Białorusi.

Trzeba dostrzec – mówi Saryusz-Wolski na antenie Polskiego Radia 24 – że to Rosja jest dla Łukaszenki gwarantem władzy i karać trzeba „nie tylko miecz, ale i rękę”.

Europoseł zaznacza, że ów reżim nie mógłby się utrzymać bez Rosji. Według ekspertów Putin ma duży dylemat jeśli chodzi o interwencję na Białorusi, jednak konieczne jest aby świat Zachodu oraz USA zagroziły Putinowi ciężkimi sankcjami w razie tego typu interwencji.

dam/Polskie Radio24,Fronda.pl

 

 

Komentarze

Elwira2020.08.18 12:17
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
oficer LWP2020.08.18 12:11
już raz kombinowaliście na Ukrainie i nie macie Ługańska, Doniecka i Krymu, mądry człowiek wyciąga wnioski , głupi brnie dalej
Łagodny2020.08.18 11:16
S._-------Wolski ,A Ja pytam ,CZY USA ,jest w STANIE ZAPEWNIĆ DOSTAWY GAZU Do: Finlandia ,Estonia ,Łotwa ,Litwa ,Polska ( 70% gazu nadal z Rosji),Słowacja ,Czechy ,Austria ,ITD.O Ropie nie Wspomnę. Bo WYSTARCZY by Rosja przekierowała swoje dostawy do: Chin,Indii ,ITD. A Kraje UE KAPUT. A W KAŻDEJ CHWILI W.Putin może kazać Za--kencji Kurki ,Zakazać Przelotu przez Terytorium Rosji.Czyli Odciąć się od Zachodu.Rosja Przetrwa ,a czy UE?????????????????????
ryszard2020.08.18 8:40
Żyjemy w czasach wojen hybrydowych. Każdy kraj, w tym nasz także może być atakowany na setki sposobów. Martwimy się o Białoruś i bardzo słusznie, ale spójrzmy na nasze bezpieczeństwo. Wygląda na to, że nasi wrogowie, trochę z konieczności odchodzą od koncepcji ataku doraźnego " tu i teraz" uderzają natomiast coraz bardziej skutecznie w naszą przyszłość w młodzież i dzieci. W 1600 r Jan Zamoyski wypowiedział znamienne słowa „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” Wystarczy uderzyć w to "chowanie" właśnie aby nas unicestwić. I tak się właśnie dzieje (w Polsce ostatnich dziesięcioleci ta sentencja funkcjonuje jeszcze jedynie jako martwy zapis na ścianie Wielkiej Auli PW." Atakują naszą przyszłość konsekwentnie - z jednej strony pod tęczowymi sztandarami z drugiej od wewnątrz poprzez destrukcję oświaty i nauki (wystarczy spojrzeć na poziom nauczania i aktualne światowe rankingi szkół wyższych).
Elwira2020.08.18 8:27
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
ladychapel2020.08.18 8:21
A przecież według Karczewskiego (o czym Fryndzel nie pisze, bo to kompromitacja) Łukaszenka to ciepły człowiek, któremu zależy na interesie Białorusi a więźniów politycznych tam nie ma - byli ale nie ma i nie ma w ogóle tematu.
Anonim2020.08.18 8:23
Kiedy była ta wypowiedź? Jakiś link proszę.
ladychapel2020.08.18 8:32
A proszę bardzo (choć wystarczy wpisać w wyszukiwarce - Karczewski o Łukaszence): https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/586732,karczewski-lukaszenka-bialorus-ciepla-rozmowa-czlowiek.html
Jarosław Karłowaty2020.08.18 8:55
ty pisowski nieuku nic sam nie możesz znaleźć? w tvPIS nie ci nie powiedzieli?