22.12.19, 16:35

Satanizm we Francji przed Rewolucją (anty)Francuską

Wszystko ma swoje korzenie. Nie byłoby ludobójstwa Rewolucji Francuskiej i rewolucyjnych prześladowań katolików i Kościoła katolickiego bez demoralizacji przedrewolucyjnej francuskiej monarchii. Powodem rewolucji była monarchia absolutystyczna, która odebrała wolności poddanym i niszczyła kraj wysokimi podatkami. Rewolucyjne lekarstwo okazało się jednak gorsze od choroby. Do katastrofy, jaką była Rewolucja Francuska, niewątpliwie przyczynił się rozkwit satanizmu wśród francuskiej przedrewolucyjnej arystokracji (opisany przez księdza profesora Andrzeja Zwolińskiego w książce „Współczesne czarownice” wydanej przez wydawnictwo Monumen, wydawcę miesięcznika „Egzorcysta”).

 

W XVII wieku, w przedrewolucyjnej Francji, niezwykle modne wśród arystokratek stało się odwoływanie się do demonów. Niewierząca, ale zabobonna arystokracja chętnie wchodziła w pakty diabelskie dla osiągania egoistycznych korzyści własnych.

 

W 1678 komisarz policji Gabriel Nicolas de la Reynie odkrył wpływową grupę satanistów, biorących udział w czarnych mszach ku czci Asmodeusza i Asztaroth. Grupa była tak wpływowa, że z 360 aresztowanych tylko 10 trafiło przed oblicze sądu – sprawa została zatuszowana, bo wielu z zatrzymanych było związanych z królem Ludwikiem XIV, w tym i metresa (oficjalna kochanka) króla pani Franciszka-Atena de Rochechouart, markiza de Montespan.

 

W XVII, we Francji za panowania Ludwika XIV, należące do elity francuskie arystokratki zatrudniły 60 kapłanów odstępców (rozpustników, i tych parających się okultyzmem), by ci odprawiali czarne msze. Podczas czarnych mszy składano ofiary z małych ochrzczonych chłopców, odprawiano sex rytuały, bezczeszczono eucharystie, rzucano zaklęcia. Uczestnicy czarnych mszy spożywali krew ofiar zmieszaną z moczem prostytutek i winem. Czarną mszę odprawiano na leżącej na ołtarzu nagiej kobiecie. Rytuałowi towarzyszyły czarne świece zrobione z tłuszczu zamordowanych ochrzczonych dzieci, odwrócony krzyż. Kielich wykorzystywany w rytuałach nie mógł być złoty. Podczas czarnej mszy uczestnicy podpisywali cyrografy, by sprowadzić na swoich konkurentów nieszczęście. Praktyki te kontynuowały kolejne satanistyczne sekty. Jedną z najbardziej znanych czarownic tamtych lat była Catherine Deshayes Voisin, madame Deshayes, lepiej znana jako La Voisin.

 

W XVIII wieku nastąpił również dynamiczny rozkwit sekt satanistycznych w krajach protestanckich: Niemczech, Holandii, Anglii i Szkocji. W Anglii jednym z pierwszych stowarzyszeń satanistycznych był „Klubu Ognia Piekielnego” sir Francisa Dashwooda (sprawujący kult Wenus i Bachusa). W XVIII wieku nastąpił też dynamiczny rozwój, powołanego rzekomo (według wewnętrznej miologii) do życia w średniowieczu przez Christiana Rosenkreutza, okultystycznego stowarzyszenia Zakon Różokrzyża, intelektualnego stowarzyszenia okultystów, „bez ustalonego statutu i stałych spotkań”.

 

Magia w XVIII wieku była popularyzowana pod szyldem mesemeryzmu, głoszącego, że żywe istoty mogą przechwytywać siły gwiezdne i odbijać je”. Wyrazem mesemeryzmu miało być rzekome jasnowidzenie, radiestezja, wróżbiarstwo. Mesemeryści głosili, że myśl to energia emitowana przez umysł i można tą energią oddziaływać na świat zewnętrzny.

 

Jedną z najbarwniejszych postaci XVIII wieku był Alessandro di Cagliostro, Hrabia di Cagliostro, właściwie Giuseppe Balsamo, który podróżując po Europie, zakładał loże masońskie, twórca „rytuału egipskiego”, który był inspiracją dla wybitnego niemieckiego poety Johanna Wolfganga von Goethe.

 

Z dziedzictwa XVIII wiecznego okultyzmu czerpali również okultyści w XIX i XX wieku. Jedną z najważniejszych postaci współczesnego okultyzmu był żyjący w XIX i XX wieku Aleister Crowley, właściwie Edward Alexander Crowley – inspirator okultystycznego New Age. Aleister Crowley wywodził się z sekty Braci Plymuckich głoszącej „powszechne kapłaństwo”, odrzucającej „jakąkolwiek organizacje formalna kościoła”. Crowley interesował się okultyzmem, został członkiem ezoterycznego Zakonu Złotej Jutrzenki (po czym ujawnił tajemnice tej organizacji w swoim czasopiśmie „Równonoc”). Okultystycznych inspiracji poszukiwał w Indiach, na Cejlonie i w Birmie, buddyzmie, psychodelikach i magii seksualnej. Przez rytuały egipskiego pogaństwa dotarł do satanizmu. Twierdził, że jego działania inspiruje demon Aiwassa – pod wpływem demona miał napisać swoje manifesty w których, że nic człowieka nie ogranicza, czym akceptował niewolnictwo, tortury, morderstwa i odrzucenie miłosierdzia.

 

W opinii Crowleya magia daje moc oddziaływania na rzeczywistość, rytuały w magi są bardzo ważne, ludzie i zwierzęta w chwili, gdy są mordowani wyzwalają olbrzymią ebergie, którą może zyskać mag składający ofiarę. Najlepsze efekty dają ofiary z ludzi, w tym z małych chłopców.

 

Crowley założył istotną dla rozpowszechniania ezoteryzmu organizacje „Srebrną Gwiazdę” Argenteum Astrum AA i czasopismo „The Equinox”, utrzymywał kontakty z Theodorem Reussem założyciele Ordo Templi Orientis (O.T.O.) (Zakonu Świątyni Wschodu) dążącym do oświecenia za pomocą magii seksualnej – Crowley był członkiem tej organizacji. W latach dwudziestych został ofiarą faszyzmu, kiedy to włoscy faszyści z polecenia Mussoliniego wypędzili Crowleya z Sycylii gdzie ze swoimi zwolennikami założył opactwo Thelemy – niewielki dom w miejscowości Cefalù.

 

„Crowley zainspirował […] szereg towarzystw magii seksualnej działających w Stanach Zjednoczonych” i autorów wielu okultystycznych publikacji w tym i Antona Szandora LaVeya autora „Biblii Szatana”. „Podręcznik Cezarostwa »Księga Cieni« autorstwa Crowleya stał się popularną lekturą” wśród wielu wiccan.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

andrzejhahn32019.12.23 15:51
SRAM NA PIER.......DOLONY ZBRODNICZY kosciol katolicki
PK...2019.12.23 19:23
Hahn ! CZYM TY GROZISZ ? CO NAM MOŻE ZROBIĆ STARY DZIADEK!?? NIC ! Zapomniałęś o jednej rzeczy ! Nie srasz, bo już nie masz czym ! Lepiej zatkaj swój otwór! Ledwo co łazisz w tym wieku ! To my możemy na ciebie nas...., ale nam szkoda swojego g...,, na ciebie ! Dotarło !? Więc się tym nie popisuj! Błaźnisz się ! Nie zniżamy się do ciebie !
Andrzej Hahn-Hände hoch von Keller und Kretyn2019.12.27 10:01
"Sram na Kościół". Koniec cytatu. Rekord absurdu do Księgi do Guinessa
ZERR02019.12.23 11:28
Wolność, równość, braterstwo albo śmierć!
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.23 7:53
Oj, zaraz tam satanizm! Wulkan wystrzelił, był głód, angielskie liście się pokruszyły, Missisipi zamarzła, więc nie było innego wyjścia: trzeba było wyrżnąć w pień mieszkańców katolickiej Wandei, ściąć tysiące głów, zbeszcześcić zwłoki królów, zrabować klasztory. I wtedy zapanowała pełnia szczęścia. "Wolność, równość, braterstwo". Jasne i logiczne, nie? Dialektyczny super historyk MaxFiend to udowodnił.
MaxFiend2019.12.23 14:52
Fakty są prawie zawsze jasne i logiczne. To także dotyczy faktów historycznych :-D
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.23 18:39
No, chyba że stosujemy dialektykę marksistowską: "Jeśli fakty nie pasują do teorii, to tym gorzej dla faktów".
MaxFiend2019.12.23 22:12
Tu z faktami nie trzeba nic kombinować. Wystarczy sprawdzić jakie były hasła tamtej rewolucji :-D
ZERR02019.12.24 0:41
Liberte, egalite, fraternite, ou la mort
MaxFiend2019.12.29 21:31
La mort? I kto tu manipuluje faktami? Sprawdź może jeszcze raz.:-D
Kość2019.12.22 21:45
www.youtube.com/watch?v=9QleGLejfm0
katolik2019.12.22 21:33
satanizm dalej we Francji i innych krajach Europy jest, działania masonów sa intensywne, obecnie skupione na Polsce.Dlatego Episkopat powinien wezwać do powszechnego Różańca
anonim2019.12.22 20:54
Metoda bardzo skuteczna. Uwieść, zdemoralizować, ujawnić demoralizację, skompromitować, obalić! Film "Służący" Loseya to pokazuje.
MaxFiend2019.12.22 20:32
Znowu brednie niedouczonych pseudo-historyków. Pewnie biedny Bodakowski nie ma pojęcia, że bezpośrednią przyczyną wystąpień społecznych stanów niskich był głód spowodowany dramatyczną klęską nieurodzaju wskutek bardzo zimnego lata. Jako etatowy nieuk nie wie, że w 1783 miała miejsce jedna z największych erupcji wulkanu szczelinowego Laki z największą odnotowaną w historii ilością lawy, jaka kiedykolwiek wydostała się podczas jednej erupcji. To wystarczyło żeby w Ameryce Północnej Missisipi została skuta lodem, w ciągu jednej nocy uschły liście wzdłuż rzeki Ems a toksyczne gazy spowodowały pokruszenie się liści w całej Wielkiej Brytanii. No i teraz zasadnicze pytanie: kto spowodował tę naturalną klęskę a w konsekwencji wydarzenia społeczne nią wywołane?
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.23 7:49
Wulkan wystrzelił, był głód, angielskie liście się pokruszyły, Missisipi zamarzła, więc nie było wyjścia: trzeba było wyrżnąć w pień mieszkańców Wandei, ściąć tysiące głów, zbeszcześcić zwłoki królów. Jasne i logiczne, nie? Dialektyczny super historyk MaxFiend to udowodnił.
MaxFiend2019.12.23 14:28
Piszesz o następstwach a nie przyczynie. Jeżeli konsekwencją rządów jakobinów i Wielkiego Terroru były pogromy, to tylko potwierdza moją tezę.
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.23 18:37
Ja naprawdę nie rozumiem. Przyczyna była jasna, a następstwa zbrodnicze? To samo było z komunizmem. Chcieli dobrze (dla siebie), a wyszło fatalnie. A co mają do tego pogromy?
MaxFiend2019.12.23 22:11
Bo niestety, każde głębokie społeczne rewolucje wywołane dowolnymi przyczynami zewnętrznymi lub wewnętrznymi (klęska głodu jest niezłym powodem), wywołują ostre antagonizmy skutkujące bardzo krwawymi konfrontacjami. Nie trzeba się tu doszukiwać satanizmu. To po prostu "siedzi" w ludzkiej naturze.
ZERR02019.12.23 11:26
Ot, lewacka ignorancja Na szczęście wiemu, że to Weishaupt w 1784 wydał rozkaz wywołania rewolucji we Francji. Szczęśliwie kurier Lanze, wiozący Robespierowi instrukcje został w drodze z Frankfurtu do Paryża zabity PIORUNEM. Przy trupie policja bawarska znalazła instrukcje Weishaupta, a władze zarządziły dokonanie rewizji w domach Iluminatów, włącznie z domem Weishaupta. Znaleziono plany prowadzenia wojen i rewolucji w celu opanowania świata. Spiskowcy zostali ujawnieni, a elektor bawarski Karol Teodor edyktem z 22 czerwca 1784 roku wydał zakaz działalności tajnych związków, zaś w edyktach z 2 marca i 15 sierpnia 1785 wymienił wprost Iluminatów i masonów. Oto te twoje "wulkany". Wulkany lewackiej nienawiści.
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.23 13:26
Dobrześ demagogowi i ignorantowi odpisał. Niech nie pozuje na znawcę historii i nie robi ludziom wody z mózgu. Potem takie banialuki o wulkanach i liściach idą w świat. Gratuluję erudycji!
MaxFiend2019.12.23 14:30
Oczywiście. Absurdalne teorie spiskowe są dużo lepsze od oczywistych przyczyn i wydarzeń. A Marsjan i Reptilian tam przypadkiem nie było? :-D
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.23 18:01
Nie było. Było ludobójstwo w Wandei, mordowanie ludzi w zatapianych na morzu barkach i wiele innych zbrodni. Do dziś w "wolnej" Francji nie należy o tym wspominać. Zawsze można się umówić, że to "teorie spiskowe". Cóż, fakty są jak widać niepoprawne polityczne. Została Ci tylko ironia...
MaxFiend2019.12.24 0:04
Skoro się zbuntowali, to krwawo się z nimi rozprawiono. Tak samo jak wcześniej z Albigensami :-D
ZERR02019.12.24 0:40
Typowe dla lewaków relatywizowanie i popieranie ludobójstwa, przerabiania ludzi na mydło, obdzierania ze skóry itp. BTW nic nie wiesz o Katarach. Rozprawiono by się z nimi i dzisiaj, co najmniej jak z sektą Dawida Koresha na farmie Waco.
MaxFiend2019.12.29 21:30
Mieli czelność mieć inne zdanie na temat wiary i za to ich papiescy sługusy wyrżnęli w krucjacie? No i kto tutaj relatywizuje? :-D
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.26 16:58
"Skoro się zbuntowali [Wandejczycy], to krwawo się z nimi rozprawiono." Ciekawa logika. Polacy zbuntowali się w 1830, 1863, 1944, 1956, 1970, 1980 - no i się z nimi rozprawiono. Strach się buntować przeciw bezprawiu, bo się rozprawią.
acotomadorzeczy2019.12.22 19:17
Bodakowskiego można rozpoznać już po samych tytułach wpisów, nawet nie trzeba otwierać źle sformatowanego "artykułu".
Elektor2019.12.22 17:24
Straszne. Aż takie rzeczy się działy?! Rozpasanie niektórych kast zawsze pociąga za sobą efekt wahadła. Czym silniej naciągają tym silniej dostaną na odlew w drodze powrotnej wahadła. Tylko wolność osobista, gospodarcza, światopoglądowa niesie powodzenie społeczeństw. Aż tak nie nie jestem oczytany jak p. Bodakowski ale co było lepsze od Ameryki 100-200 lat temu? no chyba jak dotąd nic?
Mirek2019.12.22 17:16
A od Stalkera śmierdzi kacapskim łojem , machorą , cebulą i samogoną . Smród nie do opisania .
Generał Jeżyk2019.12.22 17:13
"Do katastrofy, jaką była Rewolucja Francuska, niewątpliwie przyczynił się rozkwit satanizmu wśród francuskiej przedrewolucyjnej arystokracji" Ale wiecie że rewolucji francuskiej nie przeprowadziła arystokracja ? :D
anonim2019.12.22 21:34
a kto, myślisz że głupi plebs? plebs był tylko narzędziem, naiwniaku
Sta\\305\\204czyk2019.12.22 17:01
Msze w kościołach przypominają satanistyczne msze nienawiści opisane przez Bodakowskiego! Wystarczy posłuchać takiego Jędraszewskiego czy Rydzyka! Z polskiego kościoła śmierdzi siarką i smołą na kilometr!
waz12019.12.22 19:37
co ty nie powiesz! naprawdę ? to przecież ironia, że ojciec kłamstwa, będzie mówił prawdę i tą prawdę dawał swemu potomstwu !
az2019.12.23 8:32
najbardziej nie nawidzą Jędraszewskiego Ci którzy kochają kłamstwo a ojcem kłamstwa jest szatan