29.09.19, 11:45Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Schetyna: Bój to jest nasz o wszystko

To są wybory o wszystko, to jest wyzwanie, czy jest możliwy powrót do naszych marzeń” - takie słowa padły dziś z ust lidera Koalicji Obywatelskiej.

Pytanie tylko, czyje marzenia miał tak naprawdę na myśli Grzegorz Schetyna? Wyborcy, biorąc pod uwagę wyniki sondaży oraz poprzednich wyborów, chyba nie tęsknią za powrotem Platformy do władzy.

W trakcie konwencji wyborczej KO w Ostrowie Wielkopolskim Schetyna znów poruszał te same tematy – okropnych rządów PiS. Stwierdzał:

Od czterech lat obserwujemy proces niszczenia państwa”.

Dalej dodawał też:

To kwestia praworządności, Trybunału Konstytucyjnego, zamachu na niezależność sądów i niezawisłość sędziów, zniszczenie niezależnej prokuratury, ale także ograniczone inwestycje, to kwestia samorządności, która jest ograniczana, zabieranie kompetencji, zabierane pieniądze, ograniczana lokalna władza”.

Jego zdaniem najbardziej boli fakt, że Polsce odebrana została… pozycja, ponieważ „polska polityka zagraniczna przestała dzisiaj istnieć”.

Dalej mówił:

Jak PiS może skutecznie walczyć ze smogiem, jeżeli walczy z samorządami i Unią Europejską? To chyba jedyna partia w Europie, która uważa, że to dobre i patriotyczne”.

Stwierdzał też, że o trzynastej emeryturze PO mówiła dwa i pół roku temu. „Musimy zainwestować w srebrne pokolenie i my jako Koalicja Obywatelska to zrobimy” - stwierdzał lider Koalicji.

Dalej znów mówił o rządzie PiS, który „niszczył polskie zdrowie”.

Schetyna mówił też o aferach, niestety zapomniał wspomnieć o Amber Gold czy kwestii reprywatyzacji w Warszawie. Stwierdził za to:

Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc tych afer było i jest coraz więcej. Przypomnijmy - przecież KNF - ogromna afera, miliardy złotych stracone. Za chwilę Srebrna i dwie wieże prezesa Kaczyńskiego. Potem okazało się, że latanie samolotami rządowymi, to jest hobby posłów PiS i robią sobie z tego polityczną zabawę i promocję”.

Dalej mówił:

Od nas zależy, czy skończymy z tym za dwa tygodnie - 13 października, bo Polacy potrzebują dobrej władzy, żeby to zaufanie do władzy odbudować”.

dam/PAP,wpolityce.pl

Komentarze

Prorok2019.09.29 21:17
Aj tam o wszystko.Tylko o kase wam idzie POstKOmunstyczne sprzedawczyki i zlodzieje.
Denaturat artystyczny2019.09.29 17:43
Powrót do marzeń. Hmmmm. To są chyba erotyczne marzenia o barwie tęczy. Marzą aby Polskę w burdel zamienić
PO-wiec komuch2019.09.29 12:56
Shrek może POwinien POśpiewać: Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[3], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród.
katolik2019.09.29 16:17
o,cała treść!
JS2019.09.29 12:36
Chcieli anty-Chrysty rządzić w Polsce. Genialny kapitano Schetyno jak dorwał się do sterów PO, zaczęło PO ryć w mieliznach, to wołali inne statki na pomoc SLD, Biedronia, Nowoczesnych ale oni tak pociągnęli, że POKO uderzyło w skałę (Kościół) i idzie powoli na dno. Jeszcze polerują meble, zaprosili na występ mierną aktorkę, której nic innego oprócz szyderstw nie wychodzi. Merkel MAYDAY, Timmermans MAYDAY, JUNCKER MAYDAY. Bye, bye. Pozdr.
katolik2019.09.29 12:44
dobre
JS2019.09.29 12:23
Zamiast mieszkania plus mamy pokoje na godziny u Banasia!
katolik2019.09.29 12:02
TO jest wojna o życie albo o śmierć w szerokim znaczeniu TYLKO .Wyborcy PIS uratują Polskę przed dnem społ-polit-mor popslsldwiosnanowoczesna
katolik2019.09.29 12:00
NIE ,to nie jest wasz bój,dna moralno-społeczno-polit popslsldwiosnanowoczesna ,easz chyba o resztę kasy państwowej TO JEST BÓJ NASZ OSTATNI -.WYBORCÓW PIS .O POLSKĘ, WAsz chyba o sprzedanie Polski,okradzenie jej do końca ,wprowadzenie szatana do społeczeństwa.Jak po skoku tysiąclecia na polska kasę możecie jeszcze chcieć żeby jacyś jelenie na was głosowaliJesteśnie żołośni,To tak jakby ktoś miał firmę ,był niespełna rozumu i sam się okradał.Ale wy masoni już nie wejdziecie do sejmu.zagadka,Wyborcy PIS uratują Polskę ,Madrzy i Silni Polacy głosują na PIS!!!!!