28.06.21, 10:04Fot. screenshot YouTube (Radio Zet)

Schetyna: opozycja nie może dłużej przegrywać. Nie ma dokąd się cofnąć

- Jeżeli Kaczyński nie odbuduje większości parlamentarnej, to możliwy będzie scenariusz przyspieszonych wyborów. Musimy być na nie gotowi - stwierdził Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Przypomniano mu, że w maju 2019 roku Schetyna stwierdził, że istnieje pomysł na pokonanie PiS. Według Schetyny trzeba go jednak najpierw dobrze znaleźć i wiedzieć, z kim go szukać.

Schetynę spytano następnie, czy pomysł ten wreszcie się znalazł.

- Myślę, że tak. Dzisiaj widać to jeszcze lepiej, ale nie ma alternatywy wobec współpracy środowisk opozycyjnych, parlamentarnych, pozaparlamentarnych i samorządowych – opartej na elementarnym zaufaniu - powiedział Schetyna.

Dodał, że konieczne jest stworzenie systemu naczyń połączonych, który umożliwi opozycji wygranie wyborów.

Schetyna zdradził również, na czym polegać ma nowy pomysł na pokonanie PiS. Platforma Obywatelska od lat mówi o zjednoczonej opozycji.

- Proszę zobaczyć, jak zmieniła się współpraca na opozycji od wyborów europejskich do parlamentarnych - wskazał Schetyna. - W tych pierwszych było blisko, ale nie udało się dołączyć Wiosny Roberta Biedronia. Gdybyśmy wtedy poszli razem, wynik byłby remisowy. Chwilę później, ruszając jednym blokiem, udało się zabrać PiS-owi większość w Senacie, co procentuje do dzisiaj. Co wybory jesteśmy mądrzejsi, teraz przyszedł moment na wyciągnięcie wniosków. Opozycja nie może dłużej przegrywać. Już nie ma się gdzie cofnąć - kontynuował wypowiedź.

Schetyna wskazał również, że konflikt w obozie rządzącym jest "widoczny i oczywisty".

jkg/wp

Komentarze

Anonim2021.07.4 0:33
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
sanitariusz2021.06.28 16:48
Szczepienie. Osierociła troje dzieci. Szczepienie wywołało zakrzep i udar mózgu. Zmarła po...wpisz w google
Laura2021.06.28 15:13
Ależ ma sie dokad cofnac za miedzą jest Berlin
Nina2021.06.28 13:24
Cofnijcie się do waszych mocodawców Grzegorzu do Niemców, które finansowało waszą formację POniemiecką Tuska, a teraz finansuje Trzaskowskiego, a N niech się cofnie do swojej do Rosji. Jesteście ZDRAJCAMI i Targowicą nigdy więcej takiej zarazy opozycyjnej nie wybierzemy, bo byscie znowu Polskę niszczyli i łupili.
Portofino2021.06.28 11:02
Nie macie się dokąd cofnąć? To może jak wasi dobroczyńcy z Berlina na wschodnim froncie, na z góry upatrzone pozycje.
abc2021.06.28 10:33
Głupszej opozycji to świat nie widział...... Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera... ale w przypadku opozycji to chyba przesadził :)
Art2021.06.28 10:32
Grzesiu śnij dalej.....
442021.06.28 10:29
Twierdzisz Grzesiu, że nie macie, gdzie się cofnąć? A ja was widzę w niebycie, na politycznym cmentarzu. Ludzie, którzy nie mają nic do zaoferowania, a sukcesu upatrują w niepowodzeniach innych są nic nie warci.