01.07.19, 10:40Schetyna, fot. PO, cc. 2.0 via Wikipedia; Biedroń, fot. User Zboralski, cc.0

Schetyna ,,przytuli'' Biedronia inaczej, niż ten myśli...

"Zaraz po wyborach europejskich popełniłem profetyczny tekst, w którym zawarłem tezę o rodzącym się systemie dwupartyjnym. Wiele oryginalności i wysiłku intelektualnego w taką diagnozę wkładać nie trzeba, to się praktycznie rodzi na naszych oczach i gołymi oczami da się proces zauważyć. Wiadomo jednak, że największe oczywistości w zdarzeniu z polityką nabierają groteskowych komplikacji. Jeszcze parę chwil temu Biedroń biegał po mediach i krzyczał, że jest nową siłą i żadnych sojuszy z POPiS-em nie będzie, dziś prosi o litość, bo poza systemem dwupartyjnym dokona politycznego żywota" - pisze na łamach bloga Kontrowersje.net Piotr Wielgucki (Matka Kurka).

"Zwracam uwagę na tę charakterystyczną deklarację, uniwersalną dla każdego nowego bytu politycznego. Identycznie mówił Kukiz’15 i „Narodowcy”, taka mantra. Gdy już w wielkich bólach narodzi się nazwa nowej siły, to wtedy pojawiają się pierwsze sondaże. Wskaźnik poparcia zależy od ceny i w pewnym stopniu od lidera partii, ale tutaj też mamy powtarzający się schemat. W ostatnim czasie niemal wszyscy mają w nazwach partii nazwiska znanych polityków, przypomnę, że „Narodowcy” mieli kilka nazwisk, no i zdecydowana większość zamawia sondaże drogie, dające poparcie na poziomie kilkunastu procent, w najgorszym razie powyżej 5%, aby przekroczyć próg. Potem mamy dwa tygodnie paplaniny, co też się nowego stanie na scenie politycznej, następnie przychodzą wybory i zderzenie z twardą rzeczywistością, po drodze zderzenie z brakiem kasy i struktur" - wskazuje.

"Który z opisanych parametrów nie pasuje do „Wiosny” Biedronia? Wszystko pasuje, jak w pysk strzelił, żeby nie powiedzieć w szczękę matki. A skoro wszystko pasuje to i finał nie może być inny. Dla mnie to żadne zaskoczenie, że Biedroń się upokorzył przed Schetyną, a tak należy jego „ofertę” czytać. Wynik wyborczy „Wiosny” w najłatwiejszych dla tej zbieraniny wyborach, był na granicy życia i śmierci. Mówiło się o 12%, skończyło się na 6%, czyli Biedroń ledwie się wczołgał do Brukseli i tona wysypanego konfetti niczego nie zmieni. W międzyczasie poszła seria afer od wspomnianej szczęki matki Biedronia, przez psy Scheuring-Wielgus, aż po afery „mobbingowe”. W mediach partyjka „Wiosna” praktycznie przestała istnieć, o czym pisałem zanim to było modne. Warto też odnotować, że część struktur lokalnych „Wiosny” wchłonął SLD, do którego zresztą Biedroń też się zgłosił" - dodaje Piotr Wielgucki.

"Normalna kolej rzeczy i Biedroń zbyt długo siedzi w polityce, aby nie wiedzieć, że na jesieni samotna „Wiosna” skończy żywot z 3% głosów i to jest wersja optymistyczna. Biedroń nie ma wyjścia, jeśli chce przeżyć musi wejść w koalicję co najmniej z SLD, który dysponuje strukturami lokalnymi, a najlepiej z POKO. Każdy dzień zbliża nas do systemu dwupartyjnego i tak pada mit, że Polacy „nie mają na kogo głosować”. Polacy in gremio doskonale wiedzą na kogo chcą głosować, mało tego, najmniej 85% elektoratu nie bawi się w żadne partyjki, ale głosuje na największych. Proces polaryzacji polskiej sceny politycznej trwa od lat, dokładnie od 2005 roku i ani na moment się nie zatrzymał. Przeciwnie, dynamika procesu zmierza w kierunku systemu dwupartyjnego i na jesieni zobaczymy kolejny etap nowego porządku politycznego" - kontynuuje.

"Co do samego Biedronia i jego oferty sprawa nie jest taka prosta, jak się co niektórym wydaje. Kto powiedział, że Schetyna przygarnie „Wiosnę”? Póki co entuzjazmu w POKO nie widać i trudno się dziwić. Po pierwsze wybory europejskie pokazały, że ostry skręt w lewo to pewna i sromotna porażka. Po drugie do wąskiego koryta dochodzą kolejni głodni, którym trzeba dać chociaż jedną jedynkę na liście i parę dwójek. No i wreszcie po trzecie, wchłonięcie „Wiosny” przez POKO nie doda 6%, te brednie o „wartości dodanej” były przerabiane 1000 razy. Po wchłonięciu Nowoczesnej POKO zrobiło mniejszy wynik w wyborach samorządowych niż sama PO" - zapewnia.

"W obozie najgorszego sortu mamy jeden wielki chaos, tam nikt nie wie co i z kim robić, Biedroń do pożaru w burdelu dolał właśnie beczkę benzyny. Jeszcze trzy dni temu słyszeliśmy, że Schetyna miał namawiać PSL do koalicji, w tym samym czasie Biernacki deklaruje, że opuści PO jeśli dojdzie do sojuszu z SLD. Nie da się połączyć „Wiosny” z PSL i SLD w jednej koalicji. Najnowsza oferta Biedronia nie jest żadnym wzmocnieniem dla POKO, ale szukaniem ratunku dla „Wiosny” kosztem pogłębienia chaosu w POKO. Nie ma się czym martwić, przeciwnie napić się trzeba z tej okazji, dużo pić, bo upał" - kończy Matka Kurka.

bsw/Kontrowersje.net

Komentarze

JR2019.07.1 14:43
Schetyna może zmienił orientację seksualną? Druga sprawa to ponowny apel do ludzi odpowiedzialnych za ten portal. Znowu zaczyna się ta idiotyczna zabawa w udowadnianie, że nie jest się wielbłądem (czyli w tym przypadku robotem), a następnie klikanie w kwadraty. Czy ktoś znowu na rozum upadł i go uszkodził? Czekam aż będę szukał szaletów w w kwadratach. Internauci to nie przedszkolaki tylko ludzie dorośli i mają w d....e takie idiotyczne zabawy.
Andrij 2019.07.1 12:50
Oferujemy możliwość zarobienia aż do 1200zl w 4-6 godzin! Tylko teraz az 1200zl! Szukamy osób z województw: podkarpackie, małopolskie i okolic do transportu samochodów za granicę. Zakres obowiązków to przejazd jako pasażer samochodu(który nasz klient sprowadza z polski) z parkingu przed granicą Ukrainską, na parking położony zaledwie 50metrów za granicą. W ten sposób obywatel Ukrainy bedacy wlascicielem zakupionego u nas samochodu ma do zaplacenia dużo mniejsze CŁO. Wszystko bez jakichkolwiek umów i podpisów. Nie jest to żaden przemyt. Taka praktyka jest zgodna z obowiazujacym prawem zarowno Ukrainskim jak i Polskim. Aktualne caly czas! -nie potrzebujesz prawa jazdy -nie podpisujesz żadnych umów -nie ma żadnych formalności -przejazd od 16 lat. WARUNEK :WAŻNY P A S Z P O R T Jeśli wcześniej wyjeżdżałes/as turystycznie, nadal możesz pojechać. Gwarantujemy: Wyjazd w ustalonym terminie. Wypłatę pieniędzy jeszcze w samochodzie. Tuż po przekroczeniu granicy wracamy razem do polski (można zrobić zakupy) Bardzo szybki zarobek w ciągu 4/5 godzin. Pieniądze wypłacamy na miejscu osobiście gotówką. Nigdy nie jedziesz sam, zawsze przejeżdżamy razem. Wyjazdy mogą odbywać się w każdy dzień tygodnia, również w soboty czy niedziele o różnych porach - dlatego, jeżeli nie pasuje Państwu najbliższy termin, to warto zadzwonić i zapisać się, bo być może następny będzie odpowiadał. Zapisane osoby przyjmujemy w pierwszej kolejności. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny codziennie w godzinach 6-21. (w innych godzinach proszę o SMS a oddzwonimy). Tel. 797 967 542
tt:@PromocjaPWS2019.07.1 12:32
To będzie zły dotyk:).
Cool2019.07.1 12:15
POstkomuna i SLD w jednym ciele z LGBT! ;-)
ChryzantemyKurwaZlociste2019.07.1 12:29
I kaczensztajn nie da rady samodzielnie juz rzadzic :)
Alojzy Cedzidlo2019.07.1 12:03
Zawsze podziwiałem sposób opisu i interpretacji tej naszej trudnej rzeczywistości polskiej , a i brukselskiej też pokazywanej przez naszą ,,Matuchnę"Czasem miałem ,,zdanie odrębne " Dziś znów podziwiam trafność obserwacji pana Wielguckiego .Ten Jego opis sytuacji , do bólu prawdziwy , sprawia wrażenie , jak by opisywał moment tonięcia ,,Totalnika " Wszyscy się ratują jak mogą , tylko orkiestra pod dyrekcją TVN gra wesoło .Nie wiem czemu radośnie. Tonący ,,pasażerowie " z pływaniem mają kłopot , chwytają się więć ,,belki " zwanej ,,koalicja " , Na jedynej szalupie siedzi pan i woła ,,kto nie z nami ten niech sam płynie " . Na wzór niegdysiejszych okrzyków ,,Konia " na ,,występach " KOD-u. : ,,kto nie z nami niech nie skacze " ( gdzie te czasy?) I na koniec boja się o zdrowie naszych ,,uczonych " kometatorów na Frondzie.Po przeczytaniu ,,Matuli " , poszaleja sobie, oj poszaleją ,Samobójstw nie przewiduję .
Maniek z Baniek2019.07.1 11:48
Biedroń zakosztuje miłości modliszki. To będzie upojny akt
Mateusz Jegliński2019.07.1 11:36
Cosik totalne i tęczowe zamikli, cosik na koniec maja dostali tak po łbie, że nie mogą się do dzisiaj pozbierać. I chwała Panu.
denaturat artystyczny2019.07.1 11:35
Przemija postać tego świata. W nowym parlamencie nie będzie już Petru i Wielgusa, ale ponieważ natura nie znosi próżni to natura da nam Biedronia jak pokarm dla użytecznych idiotów.
Cogito ergo sum2019.07.1 11:30
Wiarygodność Biedronia jest tak trwała jak śnieg na wiosnę. Ile to zapewnień zdążył już złamać. Jego wyborcom to nie przeszkadza bo jaki pan taki kram.
anna2019.07.1 11:29
Niech Biedroń się łączy ,Grzegorz szybko postawi go do pionu,zrozumie gdzie jego miejsce
Moni2019.07.1 11:06
I oby jak najszybciej spłynęli do rynsztoka, w którym już ledwie się mieszczą.