09.09.19, 16:14Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Schetyna: Wcale nie chowam się za Kidawą-Błońską!

"To zupełnie inna sytuacja, to nie formuła schowania się za kimś, tak jak robił to prezes Kaczyński"-tak w rozmowie z "Rzeczpospolitą" lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna odpowiedział na zarzuty, jakoby miał "chować się" za wicemarszałek Sejmu, Małgorzatą Kidawą-Błońską. 

"Kidawa-Błońska jest marszałkiem Sejmu, politykiem podmiotowym, ma własny pomysł na siebie w polityce i duże doświadczenie. Potrafi działać w inny sposób, bardzo otwarty i z dobrymi emocjami"- przekonywał polityk. Zdaniem Schetyny, wcale nie jest tak, że "chowa się" za Kidawą-Błońską. 

"To zupełnie inna sytuacja, to nie formuła schowania się za kimś, tak jak robił to prezes Kaczyński, kiedy wyciągał szefową kampanii wyborczej i mianował ją kandydatem na premiera. Potem mianował Mateusza Morawieckiego, prezesa banku"-ocenił szef PO. Jaka jest zatem różnica? Według rozmówcy "Rzeczpospolitej", wicemarszałek "jest politykiem znanym, funkcjonuje w rzeczywistości publicznej i politycznej od wielu lat". 

Jednocześnie Grzegorz Schetyna podkreślił, że nie wie, czy Małgorzata Kidawa-Błońska w 2020 r. spróbuje swoich sił w wyborach prezydenckich. 

Polityk próbował również przekonywać, że Koalicja Obywatelska, w przeciwieństwie do PiS, ma "dopracowany, przemyślany program". 

Czy lider PO jeszcze ma kontakt z rzeczywistością? 

yenn/Rp.pl, Fronda.pl

 

Komentarze

Stanisław.2019.09.9 18:19
A Boberek siedzi i zawija w te sreberka..... Tere Fere kuku Baba strzela z łuku . Schetyna kogo chcesz oszukać, Polacy się na Tobie już poznali, na nic te maskarady.Pa. Pa.
diag2019.09.9 17:20
Hej ! Kto to powiedział, że się nie chowa ? POkaż się bo cie nie widzę. Jest tu kto ? Słychać ale nie widać. Pan Grzesiek ? Taki podobny głos, ale skąd się wydobywa ? Zza doniczki ? Haloo!! haloo!!!!
Cogito ergo sum2019.09.9 17:13
Nie, w ogóle nie, panie Grzegorzu. Pan jest po prostu gentelman.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.9 16:56
schetino-------moje hasło na wybory-------------NAJWIĘKSZE W POLSCE ZŁO ---TO ---P ,,,E Ł,,,, O