14.03.19, 19:43zdj. screen Youtube/RMF FM

Scheuring-Wielgus: Episkopat 'napluł w twarz' ofiarom pedofilii!!!

Posłanka Teraz!, Joanna Scheuring-Wielgus wraz z warszawską radną Koalicji Obywatelskiej, Agatą Diduszko-Zyglewska skomentowały dzisiejszą konferencję prasową Episkopatu. Biskupi przedstawili dane na temat pedofilii w polskim Kościele Katolickim. 

"Ta dzisiejsza konferencja jest jak naplucie w twarz ofiarom, które od wielu lat domagają się zadośćuczynienia, odzyskania swojej godności. Episkopat dzisiaj (...) w zasadzie bronił siebie jako instytucji, bronił sprawców, a nie stał po stronie ofiar"- stwierdziła Scheuring-Wielgus.

Agata Diduszko-Zyglewska z fundacji "Nie lękajcie się" przypomniała natomiast, że w czwartek biskupi ponownie wybrali metropolitę poznańskiego arcybiskupa, Stanisława Gądeckiego na przewodniczącego KEP, a jego zastępcą na drugą kadencję został wybrany metropolita krakowski arcybiskupa Marek Jędraszewski. Radna oskarżyła obu hierarchów o tuszowanie pedofilii w polskim Kościele, przekonując, że nazwiska abp.. Jędraszewskiego i Gądeckiego figurują w raporcie Fundacji na temat tuszowania nadużyć seksualnych księży. 

"W ten sposób polski Episkopat dał wielkiego kopniaka ofiarom pokazując im: bez względu na wasze raporty, mapy, na wasze świadectwa, ci, którzy rządzą polskim Kościołem, będą nim rządzić dalej"- przekonywała radna Warszawy. 

Diduszko podkreśliła, że Episkopat nie wskazał też, w jakich diecezjach pracowali księża-pedofile, co w jej ocenie może uniemożliwić pociągnięcie do odpowiedzialności biskupów, którzy byli ich przełożonymi.

Posłanka Teraz! poinformowała, że w najbliższy poniedziałek w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa, na której przedstawiciele fundacji "Nie lękacie się" odniosą się do oświadczeń, jakie wystosowały niektóre diecezje w odpowiedzi na publikacje fundacji.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

edi2019.03.15 15:23
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA ŚMIERCI - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ SZYKI - nasze dzieci muszą być świadome zagrożeń aby mogły stanąć do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy KRZYŻE W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki broń - MNÓSTWO ARGUMENTÓW - LEWACCY TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE NA TO PRZEZNACZANE - TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
JR2019.03.15 14:49
Ci zboczeńcy atakują gdzie się tylko da. Teraz czepili się Kościoła. Grzebią racicami byleby dorwać się do władzy!!! Ojczyzna to małe piwo. Im zależy na zniszczeniu jej, na zniszczeniu wielowiekowej kultury polskiej! Do obory, radzę. Tam jest wasze miejsce? Taki margines drodzy Polacy powinien być wykasowany z życia publicznego!!! Nie wierzcie złodziejom, krętaczom i kłamcom, którzy dla osiągnięcia swoich partykularnych celów gotowi są poświęcić naszą Ojczyznę! Dno moralne godne potępienia.
Jerzy2019.03.15 10:17
Dlaczego ta istota nie ma jeszcze serii procesów o zniesławienia, o znieważanie osób itd.? Ta kobieta powinna mieć już co najmniej kilkanaście procesów karnych choćby tylko z Rozdziału XXVII kk.
MarianCh2019.03.14 23:00
Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język. Okazuje się, ona przeklinała. Ona przeklinała. … Odwróciłam się i zobaczyłam oczy mojej Babci. Tylko co w Niebiosach widziałam mego Tatę, jej syna. On, jak głownia, wyrwana z ognia, a moja miła Babcia, u niej tyle ikon było, ona umiała tyle modlitw, a teraz wielki demon szczypcami wyciąga jej język. Od rozpalonych szczypiec zaczyna się on palić. Powoli, powoli spala się, ogień pełznie do krtani. Z początku ona krzyczy, potem chrypi, wypala się, wypala się cała, całe jej wnętrze i w końcu pęka, został tylko popiół … zaraz się on rozwieje, - miałam nadzieję - , miałam taka nadzieję, że on się rozwieje. Ale, nie. Popiół spada kupką, szczypce rozwierają się i spalony kawałeczek języka spada na ten popiół i ona znów powstaje, odtwarza się. I męczarnie rozpoczynają się od nowa.
anonim2019.03.14 22:54
episkopat to banda nierobow i pasozytow spolecznych
dz2019.03.14 22:16
Czy Scheuring-Wielgus już policzyła i opisała w raporcie uczestników gejowskich parad ? Z jakich środowisk pochodzą ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.14 22:09
Temat o pedofilii w katosekcie, a frondowi obrońcy pedofilów w sutannach rozpatrują nad pedofilami murarzamii, pedofilami w Hollywood, wśród prawników i lekarzy :)
www2019.03.14 22:29
Tematem nie jest pedofilia w katosekcie, ale to, że niektórzy dwoją się i troją, żeby taki temat sztucznie wyprodukować. Jeśli znasz przypadki pedofilii, to zgłoś je policji i po temacie. Krótka piłka.
Caro2019.03.14 21:42
"Hollywood to zinstytucjonalizowana pedofilia [...] Oni używają dzieci i znęcają się nad nimi" - powiedział Mel Gibson po występie w programie Graham Norton Show, którego był gościem. Jego słowa wywołały w świecie show-businessu ogromne poruszenie. Hollywoodzkie elity są wrogiem ludzkości, nieustannie działającym wbrew naszym najlepszym interesom i łamiącym każde tabu dane człowiekowi przez Boga i w tym nietykalność dzieci.
okularnik2019.03.15 3:15
podobna opinie wyrazil Clint Estwood
www2019.03.14 21:19
Siatka pedofilów ciągle się rozrosła :) Jest tyle osób, świetnie poinformowanych na temat przestępstw pedofilskich, znających dokładnie wykroczenia księdza, znających nazwiska ofiar, ich liczbę, znających nazwiska zwierzchników owych księży, którzy z cichym zadowoleniem przyglądali się swoim podwładnym maltretującym swoje ofiary. Znane są liczby, nazwy parafii, sieć układów i nazwiska wspólników. Co robi osoba osoba posiadająca te dane? Czy dzwoni na policję, albo chociaż wysyła maila do prokuratury? Otóż nie. Osoba ta idzie mianowicie do redakcji jakiejś poczytnej gazety, np gazety wyborczej i opowiada wszystko dziennikarzowi, a dziennikach opisuje to w mrożącym krew w żyłach artykule. W tym momencie liczba osób posiadających wiadomości o czynach przestępczych zwiększyła się, ale to nic. Ta druga osoba też nie ma potrzeby powiadamiać policji, bo po co? Te osoby powiadamiają o wszystkim posłankę Scheuring-Wielgus, która opisuje przestępstwa pedofilów w swoim raporcie. Myślicie, że przekazuje ten raport policji? Nie... Raport zostaje przekazany do szefa wszystkich księży, czyli do papieża. To właściwie nie jest konieczne, bo ma się rozumieć, że papież jako herszt bandy jest o wszystkim dokładnie powiadomiony. No ale ci którzy znają pedofilski spisek, chcą powiadomić tego, który pociąga za sznurki spisku. Ale herszt bandy ignoruje posłankę. Co pozostaje posłance po tym, jak została zignorowana przez herszta bandy? Czy wreszcie wtedy idzie powiadomić prokuraturę? Nieee. Wtedy posłanka zwołuje konferencję prasową i żali się dziennikarzom, że została zignorowana, a szajka pedofilów niczym macki ośmiornicy łapie nowe ofiary. Sytuacja jest potwornie groźna, oriar jest co nie miara i ciągle ich przybywa. Jaka jest prawda? Ano taka, że durna baba chce się wylansować na skandalach i tak na prawdę nie ma wiadomości o żadnym pedofilu. Gdyby posiadała tylko część jakiejkolwiek informacji, to pędem pobiegłaby na policję, a policja natychmiast aresztowałaby księdza pedofila, a wszystkie gazety mogłyby wreszcie upajać się tym, czego tak bardzo pragną, czyli krwią skazanego księdza. Każdy lewak przebiera nogami, żeby wsadzić księdza pedofila za kraty i gdyby się dało, to wsadziliby wszystkich. Czemu tego nie robią? Bo nie mają dowodów, a to z tej przyczyny, że wsród 99,9% księży nic się nie dzieje. No ale jakiś szum medialny trzeba robić? A że nie ma dowodów? A co za różnica, wiadomo, że pedofila rozpoznaje się po koloratce.
Jack Em2019.03.14 21:13
Jak będą powszechnie pluli w twarz Głupoty ... to Wielgus nie wychodźcie z domu towarzyszko !
Ya2019.03.14 21:03
Przepraszam, że zapytam: czy poza księżmi są jeszcze jakieś osoby oskarżane o przestępstwa pedofilii? Np. lekarze, prawnicy, hydraulicy...? Boję się o jawną dyskryminację innych grup społecznych, a wśród nich pewnie także takie bestie siedzą.
Anty-Druszlak2019.03.15 7:34
są. Ale tylko KK jest na tyle podły, że instytucjonalnie broni pedofili!!! Inni po prostu wzywają policję i po sprawie
anonim2019.03.14 21:00
Mówi się że jakaś idiotka chodziła w nocy po Watykanie i zaglądała księżom pod kołdry
XYZ2019.03.14 20:50
Przyznali się że raz w miesiącu wychodziła na jaw pedofilia księży,przecież to jest tragedia.
plankton2019.03.15 11:38
A któryż to sąd w Polsce w takim tempie orzeka? Która prokuratura w takim tempie skarży? W raporcie jest wyraźnie napisane, że chodzi o ilość zgłoszeń, a nie ilość dowiedzionych przypadków pedofilii.
matis892019.03.14 20:35
Ta kobieta to jakaś totalna lewacka fanatyczka religijno ideologiczna.
Mejer2019.03.14 20:23
taa.... a w ramach protestu i promocji gender, Scheuring-Wielgus powinna sie z Trzaskowskim zmasturbować w jakimś warszawskim przedszkolu.... obłudna sucz
Naczelny2019.03.15 0:28
Uuu, Grzesiu Mejer, zwyrodnialec i dresiarz, przemówił.
www2019.03.14 20:23
Wielgusowa dalej wspiera tuszowanie pedofilów. Posiada wiadomości o biskupach będących w zmowie z pedofilami, ale nie pójdzie do prokuratury, żeby ich posadzili, bo chce żeby niedobrzy biskupi mogli sobie hasać na wolności.
Karol2019.03.14 20:02
Cześć panowie, mam na imie Karolina i mam 22 lata :). Napisz do mnie na http://randkierodate.pl/karola22 jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam
Jack Em2019.03.14 21:56
Taka młoda i już z AIDSem zaraża podobno były 2 przypadki wyleczenia z tego syfu ... były bon okazało się , że to fajk !!!
igor2019.03.14 20:01
dyduszko i szuring, zmieńcie je to może to będzie poważniej wyglądać, "dość dyktatury kobiet", przecież ona nie wie co mówi
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.14 19:59
Właśnie w głównym wydaniu Wiadomości TVP1 powiedzieli że 0,8% to ... osiem promili...
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.14 20:05
Czyli TVP1 jednak nie kłamie :)
michu2019.03.14 19:55
ZNOWU ZACZYNAJĄ BYĆ PROBLEMY Z KOMENTARZAMI
michu2019.03.14 19:54
A jakie znaczenie dla KK ma raport fundacji??? Takie samo jak dla komunistów i socjalistów ich ocena przez duchownych katolickich.
Jerzy2019.03.15 10:18
Otóż ma znaczenie - bo znieważa i zniesławia wiele osób, a to jest niedozwolone i karalne, jeśli się nie udowodni zawartych tam oskarżeń i twierdzeń.
michu2019.03.15 11:17
Karać może ten kto ma władzę. Nawet jeśli nie udowodnią oskarżeń i twierdzeń nic im się nie stanie, mimo że zniesławiają i znieważają :).