04.03.14, 21:21

Schizma wśród anglikanów przez homoseksualizm?

Wiodący duchowny anglikańskiego Kościoła w Ugandzie powiedział agencji prasowej Agence France-Presse, że jego kościół może stać się niezależny od angielskiego ze względu na stosunek do homoseksualizmu.

Arcybiskup Stanley Ntagali powiedział, że „skoro oni nie chcą nas słuchać”, to należy rozważyć schizmę. „Praktyka homoseksualizmu jest nie do pogodzenia z Pismem, i nikt spośród osób rządzących kościołem nie może legitymizować jednopłciowych związków albo homoseksualizmu” – stwierdził.

„Nasze drzwi są otwarte dla tych, którzy doświadczają seksualnej dezorientacji. Możemy im doradzić, leczyć i modlić się za nich” – dodał. „Kościół jest bezpiecznym miejscem dla tych, którzy nie radzą sobie ze swoją seksualnością albo walczą z seksualnym załamaniem” – powiedział hierarcha.

pac/catholicculture

Komentarze

anonim2014.03.4 21:47
Determinacja KK w wierności Jezusowi jest przykładem do naśladowania.
anonim2014.03.4 22:39
Zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety na temat współczesnej wizji małżeństwa https://ankiety.ucntn.umk.pl/index.php/315952/lang-pl Z góry dziękuję !
anonim2014.03.5 7:00
# LiczbaPi Zanim cóś bąkniesz-sprawdź to pierdoło saska!! Jezus Chrystus żyjący i nauczający w Kościele mówi jasno, jakie są cele aktu seksualnego. Z prawa naturalnego, z Pisma św. i Tradycji wynika, że istnieją dwa nierozerwalne cele aktu małżeńskiego, a są nimi nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety oraz rodzenie dzieci. Każde celowe wykluczenie jednego z tych celów jest niemoralne. Ponieważ homoseksualne współżycie nie wypełnia żadnego z dwóch celów aktu seksualnego, dlatego wszystkie akty homoseksualne jako przeciwne naturze są głęboko niemoralne. Kościół potwierdza w Katechizmie, że "Tradycja, opierając się na Piśmie Świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie, zawsze głosiła, że «akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane» Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym przypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane" (2357).
anonim2014.03.5 7:02
#habukak Odpocznij se! Kitem pociskasz !!