16.11.19, 12:40fot. Krzysztof Gabrylewski, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Ścieki płyną już do Czajki. Koniec brudzenia Wisły

 Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płyną już naprawionym rurociągiem pod dnem Wisły - poinformowało MPWiK. Wcześniej pracownicy Wód Polskich zakończyli roboty związane z przekierowaniem nieczystości prowadzonych awaryjnym rurociągiem do naprawionego kolektora.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało na swoim profilu na Facebooku, że nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy płyną już rurociągiem pod dnem Wisły do oczyszczalni "Czajka".

W przyszłym tygodniu będą usuwane urządzenia mechaniczne przez operatorów pomp, nastąpi też stopniowy demontaż tymczasowego rurociągu - zapowiedziały w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej Wody Polskie.

 

bsw/polskieradio.pl

Komentarze

Prorok2019.11.17 16:46
Kiedy Czasówki przestanie truć Polaków odpadami z Czajki?
Dam2019.11.16 15:11
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Dam2019.11.16 16:12
Wypad z nicka złodzieju.
JS2019.11.16 15:09
Sprawy prezydenta Warszawy zaszły za daleko ! LGBT, oczyszczalnia Czajka, zrzut fekalii i ścieków przemysłowych do Wisły, od listopada 2018 awaria spalarni a smród wywożony jest m. in. do Rembertowa i gminy Jezior Wielkich, zstrudnienie w ratuszu szefa mafii burakowej, koleś z dzielnicy Włochy kasuje 200 tys. zł łapówki, smog nie ruszony ...... itd.....itp ! Panie Czaskowski pana czas się już zakończył – teraz czas na dymisję ! WON z Warszawy za Don !!! „Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Na zarządcę komisarycznego proponuję Antoniego Macierewicza, który powinien zrobić tam porządek w krótkim czasie ! Jeśli chodzi o awarię w „Czajce” to Czaskowski mówi: „Polacy nic się nie stało” ! Płynne ścieki zrzucono do Wisły, a stałe czy półstałe wywożą dwie firmy prywatne, uwaga : do Rembertowa na wojskowy poligon. To jakiś cud, że oni jeszcze nie siedzą ! A dlaczegoż to te dwie prywatne firmy nie składują tych smrodów na podwórka tych warszawiaków, którzy głosowali na Czaskowskiego ?!! IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Piotr Nowak2019.11.16 15:07
Katastrofa ekologiczna już była, a nie - miała być lewackie PO-je-by ! Gdyby rząd nie zadziałał, to do wczoraj ścieki lałyby się do Wisły. Czy to jest dla was jasne PO-je-by co do was piszę !?!
Dam2019.11.16 16:11
Za panowanie w Warszawie Lecha Kaczyńskiego lały się cały czas, ale wtedy to jakoś PISu nie obchodziło. Jakby prezydentem Warszawy był Jaki, też by nikogo w PISie nie obchodziło, za to mocno krzyczałaby PO.
KKK2019.11.16 15:04
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Lewacka szmata®2019.11.16 14:23
Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy zakaz rozpowszechniania naklejki „strefa wolna od LGBT” przez "Gazetę Polską". To odpowiedź na zażalenie wydawcy „Gazety Polskiej" na lipcowe postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie nakazujące zabezpieczenie egzemplarzy tygodnika z homofobicznymi naklejkami. Sąd ten rozpatruje pozew przeciwko "GP" o naruszenie dóbr osobistych Bartosza Staszewskiego, członka zarządu Stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie.
klaus2019.11.16 14:01
a co z odpadami ze spalarni można wywozić bezkarnie na pola bez żadnych wymogów sanitarnych, no chyba że są ekologiczne, mafia ma się dobrze, czyżby to była mafia PiS i KO czyli niedoruszenia.
anonim2019.11.16 12:59
A miała być katastrofa ekologiczna i Czarnobyl! PiS znowu łgał!!!
MirekT2019.11.16 13:38
Szanowni Redaktorzy Frondy. Teraz znowu o ściekach w Warszawie, a co to obchodzi pisowskiego suwerena z powiatowej Polski z małych miasteczek i wsi? Oni maja swój świat i inne problemy. Zosia z mięsnego żyje bez ślubu z Antkiem z sąsiedniej Parafii, albo Genowefa dała na tacę tylko 5 PLN. Napiszcie coś dla suwerena!!! Tymoteusz bije się z myślami, dziecko trzeba będzie utrzymać, a chłopina bez zawodu. Puki co mama Becia ma dochody w PE i chociaż jej ciężko, bo języków nie zna, to na pewno pomoże. Była posłanka Sobecka w depresji, że jej nie wybrali. Antoni bez limuzyny i SOP czuję się zagubiony. Stasiek Karczewski z willi na Parkowej musi uciekać. Idol Podkarpacia Kuchciński zwykłym posłem został. To Panowie Redaktorzy są tematy na pierwszą stronę. a Wy o jakich ściekach. WSTYD !!!
Leon zawodowiec2019.11.16 14:05
Mirtus ty biedaku plujesz sie i plujesz a tu nic wyjdż na spacer powdychaj troche swieżego powietrza przy okazji poćwicz ortografie i zapamietaj maluczki ze tak naprawdę na nic nie masz wpływu
MirekT2019.11.16 14:16
Biedaku od małego kiełbasę na szyji nosiłeś bo koledzy cie omijali, to myślałeś, że jakiś pies się z tobą pobawi. Młodość spędziłeś na spacerach między chlewikiem, a oborą Wykradłeś proboszczowi kod do WI-FI na plebanii i na Frońdzi geniusza udajesz cioto!!!
Wania Onuc2019.11.16 14:49
Ale ty jestes prymityw, zapewne w sieci pan, a w realu kundel :D Wyłażą ukryte kompleksy :D
MirekT2019.11.16 16:46
Kompleksy to ty masz wiejska bezdomna suko !!!!!
WaWa2019.11.16 17:56
A odpady ze spalarni ty przyjmiesz na swoje ranczo DEBILU!!!