30.01.20, 07:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Sebastian Kaleta: Środowisko sędziowskie chce wywrócić cały system prawny

Po podpisie prezydenta będą odpowiednie środki prawne, by ocenić takie zachowanie. Jednocześnie ustawa niweluje ryzyko chaosu prawnego” - mówi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odnosząc się do zachowania sędziów, którzy podważają status innych sędziów.

Jak podkreślił w rozmowie Kaleta, zmiany wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę w wymiarze sprawiedliwości wynikają właśnie z obserwacji, że niektórzy sędziowie będą do tego właśnie dążyć. Ocenił również:

Środowisko sędziowskie chce wywrócić cały system prawny”.

Zapytany o to, czy w trakcie przygotowywania zmian w prawie nie pojawił się pomysł, aby sprawę rozwiązać w inny sposób stwierdził, że:

[…] zatrzymać to się mogą sędziowie”.

Przypomniał też fakt, że przed trzema laty Sejm przyjął ustawy, z których część została później zawetowana przez prezydenta i zaproponowane nowe brzmienie, tak aby zaspokoić oczekiwania społeczne między innymi jeśli chodzi o wybieranie członków KRS większością trzech piątych.

Kaleta dodał, że pomimo funkcjonowania nowych przepisów oraz pozytywnej oceny przez Trybunał Konstytucyjny, część środowiska sędziowskiego tego faktu nie uznaje. Podkreślił:

Uchwalonych przepisów nie sposób derogować z polskiego porządku prawnego inaczej niż poprzez zmianę ustawy przez parlament”.

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze

Jan Suweren2020.01.30 17:47
PiS to dyktatura tępaków . Propaganda TVPiS ogłupiająca najniższe warstwy społeczne i do nich kierowana pozwoliła zaistniec w sejmie ogromnej masie bezwolnych wykonawców partyjnych zadań . Rzecz niespotykana od czasów PRL-u . Stąd tacy wspaniali magistrowie typu Kakao Mądrzejsi od profesorów niczym przodownicy pracy i nowa inteligencja pracująca miast i wsi z lat 50-tych.
genus2020.03.18 11:57
Seweryn zapomniałeś , że jesteś głupi i klepiesz trzy po trzy aby zaistnieć