06.12.21, 13:30fot. yt/tvp info/radio maryja

Sędzia Izby Dyscyplinarnej zrzekł się urzędu. ,,Protest przeciwko naciskom TSUE’’

Sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Jan Majchrowski poinformował, że zrzekł się swojego urzędu. Zaznaczył, że w ten sposób chce wyrazić swój protest wobec łamania prawa w samym Sądzie Najwyższym i ulegania naciskom zewnętrznym, które podważają suwerenność Polski.

- „Niniejsza moja rezygnacja jest już ostatnią pozostającą w mojej dyspozycji formą protestu przeciwko naruszaniu w samym Sądzie Najwyższym obowiązującego polskiego prawa, polskiej Konstytucji, orzecznictwa polskiego Trybunału Konstytucyjnego i faktycznemu uleganiu przez kierownictwo Sądu Najwyższego i Izby Dyscyplinarnej SN bezprawnym naciskom podmiotów zewnętrznych podważającym suwerenność Państwa Polskiego, w tym przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej”

- napisał sędzia Jan Majchrowski w oświadczeniu przesłanym portalowi wPolityce.pl.

Sędzia przypomina, że 21 maja opublikował oświadczenie ws. obrony suwerenności, które pozostało bez echa. Skutku nie przyniosło też kolejne oświadczenie z 3 września.

- „Oświadczyłem wówczas, że jeśli nie mogę sądzić sędziów, do czego zostałem powołany przez Prezydenta RP, nie powinienem sądzić nikogo i powstrzymałem się od orzekania. Wskazywałem na to, iż uniemożliwia mi się dokończenie sprawy dyscyplinarnej sędziego R.W., obwinionego o kradzież, który nadal jest sędzią i pobiera część uposażenia”

- wskazuje.

Podkreśla, że nie może biernie obserwować, jak „pozostają wciąż niespełnione nadzieje tysięcy Polaków na sprawne i uczciwe sądownictwo, czemu służyć miało także działanie Izby Dyscyplinarnej SN wobec sędziów, by nigdy już nie stanowili oni nietykalnej kasty”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Bohaterowie2021.12.7 13:04
Piszcie swoje komentarze imiennie. W Polsce jest wolność poglądów politycznych i wolność wyznania, ja Sławomir Obuchowicz. Pan Jan Majchrowski to zanikający gatunek człowieka odważnego, prawego, godnego podziwu.
Anonim2021.12.6 17:00
Zwykły wazeliniarz. Pewnie bał się, że po zmianie rządu za współpracę z partyjniakami będzie przeniesiony w delegację na Białoruś.
Meg2021.12.6 16:17
Powstaje nowa struktura w Sądzie Najwyższym. Protest jest słuszny i tak należało się zachować. (jak się ma honor sędziego RP) Precz z dyktaturą bolszewii z TSUE.
kefas2021.12.6 15:49
dobrze wie, że ID jest nielegalne więc jak szczur ucieka z tonącego pokładu. Lepiej późno niż wcale.
matis892021.12.6 15:31
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
man.of.Stagira2021.12.6 15:17
BRAWO! SĄ jeszcze SĘDZIOWIE w Warszawie! // Zrzekł się urzędu Sędziego Sądu Najwyższego bo ojczyznę chcą postponować! Toś mi BRAT!
matis892021.12.6 14:15
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.12.6 14:03
Kaczor kazał Ci się zwolnić bo uległ i chce się dogadać. A ty gadasz o konieczności reformy a sam uciekasz z okrętu reformy bo wiesz że tonie.
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2021.12.6 13:52
czyżby światełko w tunelu pisowskiego bezprawia
Jenny2021.12.6 13:48
PiS zdemolował już cały kraj!