27.06.18, 11:31zdj. screen Youtube/Media Narodowe

Sejm przegłosował zmiany w nowelizacji ustawy o IPN. Winnicki pozazdrościł Szczerbie?

W Sejmie trwa burzliwa debata na temat zmian w nowelizacji ustawy o IPN. Parlamentarzyści zadają w tej sprawie pytania. Trwają również głosowania nad poprawkami. 

Dzisiejsze wydarzenia w Sejmie wywołały wściekłość opozycji, zarówno tej z pod znaku Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, jak i posłów Kukiz'15 czy też niezrzeszonych prawicowych parlamentarzystów.

Poseł Robert Winnicki zablokował mównicę. Zrobił to w proteście przeciwko wycofaniu się rządu z zapisu dotyczącego kar za przypisywanie Polakom współodpowiedzialności za działania III Rzeszy Niemieckiej w czasie II wojny światowej.

Dość szybko jednak mównicę opuścił. Podczas tej niezwykle krótkiej blokady, marszałek Sejmu, Marek Kuchciński zarządził głosowania. Sejm przegłosował zmiany w nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. 

Czy poseł Robert Winnicki- za to, że usiłował zakłócić obrady Sejmu- zostanie teraz bohaterem "totalnej opozycji" i sprzyjających jej mediów?

Po tym, jak sprawa "kar za 'polskie obozy'" została przegłosowana, marszałek Kuchciński ogłosił przerwę na zwołanie Konwentu Seniorów. 

yenn/Fronda.pl