02.03.20, 17:45

Sekta odpowiedzialna za masę zachorowań na koronawirusa w Korei

Organy ścigania w Korei Południowej postawiły zarzuty literowi sekty nazywającej się Kościołem Jezusa Nowego Nieba i Ziemi, której działalność miała mieć wpływ na rozprzestrzenienie się w tym kraju epidemii koronawirusa. Jeden z uczestników religijnych spotkań miał zarazić chorobą dziesiątki innych wyznawców. Według władz w Seulu ok. 46 proc. wszystkich wykrytych w Korei Płd. Zakażeń koronawirusem ma związek z oddziałem wspólnoty w Daegu, w południowo-wschodniej części kraju. W liczącym 2,5 mln. mieszkańców mieście odnotowano 422 z 505 nowych przypadków zachorowań.

Jeden z członków seksty opowiadał w jaki sposób grupa doprowadziła do rozprzestrzeniania się choroby. Według niego wierni zgromadzenia muszą brać udział w spotkaniach nawet jeżeli są chorzy, a w czasie tych spotkań przez wiele godzin siedzę na podłodze bardzo blisko siebie.

Dzisiaj oskarżony przez prokuraturę lider sekty Shincheonji wziął udział w konferencji prasowej. Dziękował rządowi za starania w walce z epidemią i prosił o wybaczenie za swoje zaniedbania. Twierdzi, że próbował zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, ale „odniósł porażkę”.

Korea ogłosiła dziś 599 nowych przypadków choroby i tym samym bilans poszkodowanych przez epidemie koronawirusa wzrósł do 4335 osób.

kak/ DoRzeczy.pl, PolsatNews.pl

Komentarze

anonim2020.03.4 13:41
Ci cholerni wyznawcy Jezusa chyba nigdy nie przestaną mordować ludzi. Powinno się ich w końcu zdelegalizować zanim wymordują kolejne 200 000 0000 niewinnych istnień.
anonim2020.03.2 22:16
MOCNE! O czym media głównego ścieku nie mówią o koronowirusie, skąd ten kurwiwirus, i do czego został powołany? «Naukowcy izraelscy twierdzą, że są w stanie opracować szczepionkę przeciwko koronawirusowi na przeciągu zaledwie 3 tygodni...» „Cóż, prowokowanie katastrof a następnie nader gorliwe «zaradzanie» im wydaje się być specjalnością, w której szaleńcy należący do pewnej nacji zdecydowanie brylują.” Plummer: Świat w rękach rozpitych szaleńców z elektrodami źródło: ram.neon24.pl/post/153438,plummer-swiat-w-rekach-rozpitych-szalencow-z-elektrodami
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.2 18:23
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
Sex portal2020.03.2 18:19
Cześć, Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.eu Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
aktorzyna z PGR2020.03.2 18:00
I znowu ci podli ateiści mają krew na rękach!