07.08.15, 11:34

Senat przyjął ustawę o uzgodnieniu płci. Tryumf LGBT

Jak informuje biuro prasowe Senatu Rzeczpospolitej, ustawa o uzgodnieniu płci, zaproponowana przez poseł Annę Grodzką, została przyjęta.

"Senat zajął się ustawą o uzgodnieniu płci. Był to projekt poselski. Ustawa jest skierowana do osób, których płeć metrykalna (biologiczna) różni się od tożsamości płciowej, czyli psychicznego poczucia, jakiej jest się płci. Do wniosku o uzgodnienie płci wnioskodawcy będą musieli dołączyć dwa orzeczenia stwierdzające występowanie tożsamości płciowej odmiennej od płci metrykalnej, wydane niezależnie przez dwóch lekarzy (psychiatrów lub seksuologów albo przez jednego z tych lekarzy i psychologa z certyfikatem seksuologa klinicznego) oraz odpis aktu urodzenia.

Dokumenty te będę musiały być wydane nie wcześniej niż rok przed zgłoszeniem wniosku. Wniosek o uzgodnienie płci będzie mogła złożyć osoba pełnoletnia, która nie pozostaje w związku małżeńskim i u której stwierdzono tożsamość płciową inną niż w akcie urodzenia. Sprawy o uzgodnienie płci rozpatrywać będzie Sąd Okręgowy w Łodzi w trybie nieprocesowym. Nie będzie już konieczności pozywania własnych rodziców.

Prawomocne postanowienie uwzględniające wniosek o uzgodnienie płci będzie podstawą sporządzenia nowego aktu urodzenia, zmiany numeru PESEL i wydania dowodu osobistego. Pozwoli też niezwłocznie sporządzić i wydać dokumenty: potwierdzające kwalifikacje, wykształcenie, staż pracy oraz stan zdrowia wnioskodawcy, uwzględniające nowe dane osobowe."

Niestety, rzeczywistość nie jest tak różowa, jak chciałby to widzieć Senat. O niebezpieczeństwach ustawy o uzgodnieniu płci mówił dla portalu Fronda.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pięta. 

"To ustawa, która będzie pozwalać na dowolne manipulacje, na przykład kilkukrotną zmianę płci. Ustawa będzie pomocna także dla przestępców chcących ukryć swoją tożsamość przed organami ścigania. Wykorzystają ją także homoseksualiści. Zapewnienia pani minister Muchy, że do tej pory nie było takich przypadków i przepisy ustawy nie będą wykorzystywane do obchodzenia konstytucji celem zawierania zawiązków małżeńskich przez osoby homoseksualne nie są wiarygodne. Po wejściu w życie przepisów tej ustawy nie będzie żadnych przeszkód, by osoby homoseksualne zawierały małżeństwa po tym, jak jedna z nich zmieni płeć" - zauważył.

pac

Komentarze

anonim2015.08.7 11:47
Teraz to se mogą "tryumfować"...
anonim2015.08.7 11:54
Tylko kto im tą ustawę podpisze ?
anonim2015.08.7 12:07
Ustawa prosto do kosza, jak wszystkie śmieci. Nie ma nad czym dyskutować. Skończył się czas na takie bzdury.
anonim2015.08.7 12:28
No dobrze. Teraz pozostaje pytanie zasadnicze: Czy Prezydent podpisze ustawę, czy nie? (mam nadzieję, że nie).
anonim2015.08.7 13:35
I bardzo dobrze. Nic nam do tego kto się kim czuje.
anonim2015.08.7 13:39
Kolejny socjalistyczny absurd. Kiedyś wymyślono że jak do samochodu osobowego założy się kratkę to można go zarejestrować jako ciężarówkę. Papier wszystko przyjmie ale takim samochodem osobowym i tak nie przewiozę pięciu ton żwiru. Można i tak zmienić prawo że faceta da się przerejestrować na babę, dwie osoby tej samej płci zarejestrować jako małżeństwo ale takie absurdy nie są w stanie zmienić stanu faktycznego. Człowiekowi z hotelu bez klamek który psychicznie będzie czuł się napoleonem też można dać konia, czapkę i szabelkę i niech tam sobie pohula na mieście.
anonim2015.08.7 14:43
Najciekawsze jest to, że przy bilionie długu, katastrofie demograficznej, nędznym wzroście gospodarczym, bezrobociu, ogromnej emigracji, megabiurokracji, rzunt zajmuje się akurat ułatwianiem zmiany płci.
anonim2015.08.7 15:05
@Jack_Holborn® Norma. Dzisiaj rano odwiozłem żonę z dziećmi i koleżanką ma dworzec PKP... 06.10 rano z lublina do Krakowa. Koleżanka miała odlot z Krakowa do Londynu coś, tam koło 13. Upał straszny. Zero klimatyzacji. Koło Jędrzejowa zepsuł się pociąg. W szczerym polu stali ponad godzinę...Zabrał ich jakiś inny, z Tarnobrzega, czy coś... Żona mówiła, że ludzie nie byli w stanie wejść do wagonów. Jakaś skarpa była (kolej nie ma podestów awaryjnych) XXI wiek. Sorry taki mamy klimat. Koleżanka nie zdążyła na lotnisko...
anonim2015.08.7 17:11
@Finch Gdybyś tak dawniej powiedział komukolwiek, że życzysz mu bycie Eunuchem i że jest to prima, toby ci mordę skuli tak żebyś już nigdy nie powiedział ani jednego zdania. Bętkowski vel Grodzka teraz nie w polityce powinna działać a pilnować Haremu Szejka w Arabii
anonim2015.08.7 19:15
A moim zdaniem obie wiadomości są cool. Duda przywróci stary system emerytalny (5 lat różnicy) a dzięki Grodzkiej będzie można nawet tylko na papierze zmienić płeć. Jak dożyję (przypadkowo) emerytury o na 5 lat przed swoją zadeklaruję, że jestem kobita. I będę 5 lat do przodu
anonim2015.08.7 19:44
@marekwu - e tam, nasi przodkowie podróżowali bez klimatyzacji. Nie zapominajmy, że III RP dopiero raczkuje, ma zaledwie 26 lat. PS. Zaraz, a nie można było jechać Pędolino? Szybko, komfortowo, pewnie z klimatyzacją.
anonim2015.08.7 20:04
Fincz, koleżanka wie co robi. Za 5 lat w Rosji czy w Pakistanie pedalstwo będzie dopuszczalne a w Anglii będzie obowiązywała prawo szariatu i pedały pójdą pod kozik
anonim2015.08.7 21:03
A pani Ania, jak widać na zdjęciu, z dnia na dzień nam pięknieje. Oczu nie można oderwać.
anonim2015.08.8 5:56
@Jack_Holborn® Panna, panna...
anonim2015.08.8 7:50
@marekwu - racja. Panna.
anonim2015.08.8 8:20
@jack Holb. Trzeba doprecyzować jak panna - panna głupia tzn bez darów Ducha św Dlaczego bo naśladuje ową pierwszą pannę głupią w dziejach świata "Lucyfera" która pod wpływem Intelektualnych rozważań w swoim Intelekcie utraciła wszelkie darmowe dary Ducha św.
anonim2015.08.9 23:50
Czy ja mogę wybrać samodzielnie płeć jak się urodzę? Ja chcę być obojniakiem i tyle. Mieć siusiaka i cip...kę bo tak mi się podoba. Proszę podpisać mi tę ustawę.