23.07.18, 13:36Telewizja Republika

Senator PiS krytycznie o referendum prezydenta. "Pytania przypominają ankietę"

"10 pytań we wniosku prezydenta o referendum ws. zmian w konstytucji to zdecydowanie za dużo" - powiedział senator Jan Maria Jackowski. Wniosek prezydenta ma być głosowany na wtorkowym posiedzeniu.

"Jesteśmy przed dyskusją, jesteśmy też przed posiedzeniami komisji, więc w tej chwili trudno mi się wypowiadać, co do przebiegu tej dyskusji i decyzji, jakie zostaną podjęte" - skomentował senator.

Do tej pory przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie zadeklarowali, czy inicjatywa Andrzeja Dudy zostanie poparta i w dniach 10-11 listopada 2018 odbędzie się referendum.

"Nie mogę w tej chwili zadeklarować w sposób jednoznaczny i ostateczny sposobu głosowania.Mogę tylko powiedzieć, że będę głosował zgodnie ze stanowiskiem klubu parlamentarnego PiS." - dodał Jackowski.

Po raz kolejny z ust polityka PiS padło stwierdzenie, iż zaproponowany przez prezydenta termin jest "niefortunny". Według Jana Marii Jackowskiego zakłócone zostaną obchody święta państwowego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

mor/Sejm.gov.pl/Fronda.pl