27.01.20, 09:00Screenshot Youtube

Skandal! Ambasador Rosji: Polska usiłuje ,,zatuszować'' fakt, że została ocalona przez Armię Czerwoną

Ambasador Rosji w Warszawie Siergiej Andriejew znowu usiłuje prowokować. W rozmowie z dziennikarzem „Izwiestii” stwierdził, że Polska próbuje teraz „zatuszować” to, że została „ocalona przez Armię Czerwoną”.

Zdaniem dyplomaty, politycy „starają się rzadziej” mówić o tym, że Auschwitz wyzwoliła Armia Czerwona. W rozmowie powiedział:

Warszawa ma teraz złe relacje z Moskwą, tak więc również i historia jest interpretowana tak, jakby w przeszłości nic dobrego dla Polski od Rosji nie pochodziło. Niezaprzeczalny fakt wyzwolenia, co więcej - ocalenia przez Armię Czerwoną Polski i Polaków, jako państwa i jako narodu, przed zniszczeniem przez Niemcy hitlerowskie, usiłuje się teraz zatuszować masą pretensji historycznych do Rosji”.

Mówienie przez polskie władze prawdy na temat udziału ZSRR w II wojnie światowej Andriejew określa mianem „interpretacji historii”. Dodał też między innymi, że:

[…] kształtowanie opinii publicznej właśnie w tym duchu wywiera silny wpływ, zwłaszcza na młodzież”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

M.a2020.01.27 22:46
Przyjechali aby okraść Polskę z tego czego Niemcy nie zdążyli wywieść. Przyjechali aby gwałcić, kraść i wprowadzać ruski dyktat.
Hanys2020.01.27 21:35
Krasnoarmiejcy wleźli do Polski tylko dzięki totalnej głupocie Roosvelta. Churchil dobrze wiedział kim jest Stalin. To on chciał zaatakować Hitlera tworząc drugi front na Bałkanach. Wtedy były realne szanse zakończenia wojny nawet o rok wcześniej.Wtedy nie byłoby tych wszystkich ruskich oszustw i kłamstw.. A, że to było możliwe, to o tym świadczy pojawienie się w maju 1945 roku amerykańskiego zagonu pancernego niemal na przedmieściach czeskiej Pragi. Może dzięki temu komunizm obejrzeli Czesi dopiero w 1948 roku. Hitler w razie inwazji na Bałkany nie byłby w stanie przerzucić wielkich mas wojska i sprzętu na południe Europy z braku dróg i infrastruktury kolejowej. Ponieważ Niemcy nie mieli ciężkich bombowców dalekiego zasięgu nic by nie poradzili na inwazję z południa.przez Bałkany. Stalin dobrze o tym wiedział dlatego tak się upierał przy inwazji w północnej Francji. Zresztą gdyby nie amerykańska pomoc to Stalin byłby tę wojnę sromotnie przegrał. Ton anglosaskie bombardowania a nie Krasna Armia obróciły w perzynę niemiecki potencjał przemysłowy. Zresztą nawet bez Armii Czerwonej najpóźniej w sierpniu 1945 roku Niemcy i tak by się poddali bo na amerykańskie bomby atomowe nie mieli żadnej odpowiedzi.
ano2020.01.27 16:14
no tak...najwpierw napadli a pozniej ''wyzwalali''...czerwona cholota
StanPio2020.01.27 13:59
Trzeba będzie rozstrzygnąć na forum międzynarodowym, kto zawłaszczył, co zawłaszczył, komu zawłaszczył, co przejął, kto jest spadkobiercą i jakie państwo odpowiada za zapłatę i komu ma zapłacić. Po pierwsze komu zabrano, zawłaszczono, zagrabiono lub zniszczono? Odpowiedź jest szybka: obywatelom polskim II Rzeczpospolitej i obywatelom różnych innych państw. Kto ma zapłacić - ci którzy zagrabili. Na pewno nie zrobiła tego II Rzeczpospolita tylko, albo Sowieci i ich Republiki Sowieckie albo Niemcy z Austrią jako Wielkie Niemcy (GrossDeutschland) - oficjalnie Deutsche Reich i ich spadkobiercy. II RP Rzeczpospolita została podzielona między grabieżców, a obszary II RP ustawami i traktatami międzynarodowymi i państwowymi na wschodzie i zachodzie zostały zaanektowane bezpośrednio do Republik Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Słowacji, Protektoratu Czech i Moraw oraz bezpośrednio do krajów niemieckich tworzących na podstawie Konstytucji Republiki (Weimarskiej z czasowym do 1941 roku, a potem przedłużonym ponownie na 4 lata rządem kanclerskim Hitlera) Deutsche Reich – Rzeszy Niemieckiej, która na obszarze państwowym tych Wielkich Niemiec utworzyła niemieckie Generalne Gubernatorstwo z rządem w Alte Deutsche Stadt Krakau na Wawelu. Na obszarach zaanektowanych obywatele polscy otrzymali obywatelstwa odpowiednio krajów i republik agresorów albo obywateli Generalnej Guberni z zaznaczeniem pochodzenia i narodowości w dowodach osobistych, Świadectwach, Kenkartach, paszportach i wszystkich urzędowych dokumentach – łącznie z księgami wieczystymi. Jednakże II Rzeczpospolita nie skapitulowała, ani też jej Siły Zbrojne i Rząd Polski w listopadzie 1939 rok wydał Ustawę, która uznawała za bezprawne i nieważne w stosunku do II RP wszelkiego rodzaju akty prawne wydawane przez zaborców na zaanektowanych obszarach II RP. Zastrzeżono, że niektóre akty prawne mogą być uznane za ważne po zakończeniu agresji i wojny Traktatem Pokojowym, o ile służyły one dobru II RP i obywatelom Państwa Polskiego. Piszę na razie tyle jako wstęp. C.d.n.
StanPio2020.01.27 13:54
„Mogąc wybrać pokój europejski, gwarantowany z Francją i Wielką Brytanią, Stalin wybrał wojnę na spółkę z Hitlerem. Po tym, jak 1 września 1939 roku III Rzesza zaatakowała Polskę od zachodu, (też od Południa – ze Słowacką armią i austriackimi żołnierzami –StanPio) i północy, szesnaście dni później Armia Czerwona najechała Polskę od wschodu. Sowiecka inwazja na Polskę z 17 września 1939 roku była pogwałceniem czterech umów międzynarodowych obowiązujących ZSRR: polsko-sowieckiego układu pokojowego z Rygi z marca 1921 roku, układu o wzajemnej nieagresji z maja 1934 roku, paktu Brianda-Kellogga z lipca 1929 roku i londyńskiej konwencji o określeniu napaści z lipca 1933 roku” – przypomina prof. Roszkowski.
Zygfryd2020.01.27 13:51
Jak Niemcy podzieliły sie z Kacapami Polską na lini Wisły Polski wogóle nie było była wymazana wiec panie buraku ambasadorze Rosji jak mogła nas wyswalac Armia Rosyjska skoro nas ie było? co wyzwalała? otóż walczyła z Niemcami na naszych ziemiach potem utworzyła sobie Państwo poddańcze sobie Polskie i przez niemal pół wieku nas zniewoliła i rabowała mordował ile wlezie tyle waszej wolności nigdy wiecej takich wyzwolicieli !!
Olaf2020.01.27 13:08
Rusek zapomniał że w Polsce siedział 70 lat towar z Polski do Rosji był płacony rublem transferowym bez pokrycia ,Towar węgiel statki włókiennictwo i wiele innych towarów za darmo ,dostawaliśmy rude gdzie leżały hałdy do 1994.
Michał Jan2020.01.27 11:11
To nawet miałoby ręce i nogi, ale JE nie wspomniał, komu Polska zawdzięcza, że to było "ocalenie", a nie powtórka z najazdu w 1939 roku.
Ewa2020.01.27 9:50
a gdzie są Niemcy, dlaczego nikt od nich nie prostuje wypowiedzi Putin...
02020.01.27 9:35
wybiórcza pamięć kacapa
Super illius specula2020.01.27 9:34
Okupacja radziecka różniła się od wcześniejszej okupacji niemieckiej. Np. rosyjscy okupanci pozwalali polskim kolaborantom występować w filmie dla dzieci, a potem pozwalali im robić kariery naukowe. Zresztą takim kolaborantom nawet dziś głów nie golimy, pozwalamy im spokojnie wyłysieć.
Michał Jan2020.01.27 11:08
Szczególnie w latach 1939-1941. Pozwalali im opisywać radość z przyłączenia Ukrainy i Białorusi do ZSSR, a po wojnie pisać peany na cześć Józia Słoneczko.
Michał Jan2020.01.27 11:09
Nie wspominając o jednej pani, która najpierw wyspecjalizowała się w biciu genitaliów, a potem w pisaniu bajek dla dzieci.
Matwiej Bej2020.01.27 9:27
@ Wredny--Co Ty fanzolisz,Ty Idiota z Urodzenia?????????????????
Józef2020.01.27 21:18
Wania onuce zmień bo śmierdzi.
anonim2020.01.27 9:16
WREDNA ROSJA - NIGDY SIĘ NIE ZMIENI !!!!!!! NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!! - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
StanPio2020.01.27 13:23
Stalin z Hitlerem z dwóch stron, w socjalistyczno-narodowej zmowie wyzwolili narody i mniejszości, w tym Polskę z faszystowskiego i antysemickiego reżymu Sanacji. Naród żydowski witał wyzwolicieli z obu stron chlebem i solą, i bramami triumfalnymi w 1939 roku i również 1941, kiedy Hitler obiecał im autonomię, jak pognębi swojego byłego sojusznika. No, a potem przez 4 lata Stalin z Hitlerem bili się o wyzwolenie Polski i pozostałych krajów socjalistycznych - Demokracji Ludowej, za co trzeba było się słusznie wyzwolicielom przez 50 lat odwdzięczać i walczyć niezłomnie o wyzwolenie reszty świata z łap faszystów, imperialistów, syjonistów, burżujów i globalistów. Wszyscy wszystkich okłamują, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo nikt nikomu nie wierzy! I tak się rządzi światem za pomocą lóż, mafii i służb w interesie władców pieniądza. Teraz chcą Polaków jako Nie-Żydów (napis określający Polaków i innych gojów na tablicy w Auschwitz) wygolić do gojej skóry!
StanPio2020.01.27 13:24
W zmowie napadli na Polskę to solidarnie powinni odpowiadać i płacić za całość zniszczeń i ludobójstwo! A potem niech się rozliczają między sobą!
StanPio2020.01.27 13:28
„Ludojady”, ludobójcy wzajemnie oskarżają się o kanibalizm. Dwóch ludobójców z pomocnikami - finansowani i uzbrojeni przez trzeciego - burżuja udającego ślepego-głuchoniemego, rzuciło się w 1939 na Polskę za cichą zgodą tego trzeciego. Potem dwie pierwsze bestie zaczęły się wzajemnie żreć, a trzeci zagrożony ludojad przeniósł finansowanie z pierwszego ludojada na drugiego i umówił się z nim na podział świata między siebie na 100 lat. Spośród obywateli polskich II RP zginęło 90% karaimskiej biedoty i proletariatu chazarsko-żydowskiego pochodzenia, którzy w 85% nie znali języka polskiego, zwabionych przez Niemców i Judenraty, które podawały spisy ludności z gmin żydowskich - do niby autonomicznych gett z żydowską policją, sądami, aresztami, żydowskimi tramwajami, żydowską pocztą, pieniędzmi i urzędami, a z zakazem wstępu dla Nie-Żydów pod karą śmierci.
StanPio2020.01.27 13:32
Z bogatych Żydów zginęli głównie ci, którzy przywiązani byli do swoich majątków (bez ulic) i obietnic niemieckich o utworzeniu dla nich na Wschodzie autonomicznego państwa żydowskiego po pokonaniu Sowietów. Za pięć tysięcy dolarów można było kupić od Niemców dokumenty wyjazdowe. Wprawdzie Rotszyld z rodziną musiał zapłacić Himmlerowi 28 milionów dolarów i zostawić majątek w Wiedniu. Niemcy skonfiskowali majątki, to niech Niemcy zapłacą. Polacy przejęli majątki poniemieckie jako znikomą część reparacji. Czesi na żądania zwrotu polskich właścicieli majątków skonfiskowanych przez Niemców oficjalnie i sądownie tak właśnie odpowiedzieli spadkobiercom polskim; Państwo Czeskie nic wam nie zabrało, zabrali wam Niemcy. Myśmy odzyskali od Niemców.
StanPio2020.01.27 13:35
Pytania są proste. Dlaczego Anders, wybrany przecież i zaakceptowany na Łubiance, (tak jak i Berling), rozwiązał 250 tysięczną Armię Polską – Siły Zbrojne na Zachodzie w 1945 roku? Dlaczego Anders rozwiązał 380 tysięczną Armię Krajową w Polsce okupowanej od ’39 roku przez Sowietów i Niemców, potem przez Niemców, potem ponownie przez Sowietów? Dlaczego Anders nie wystawił rachunku trzeciemu i drugiemu - "zwycięskim" ludojadom - "Aliantom", za obronę Anglii, obronę Protektoratu Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie, Kolonii francuskich, wyzwolenie współpracującej z Niemcami Francji, Holandii, Norwegii, Austrii itd., skoro Armia Polska, trzecia największa wówczas Armia świata była utrzymywana i zbrojona, i w Polsce i zagranicą, przez II Rzeczpospolitą, a Anglicy obciążyli nas nawet kosztami amunicji zużytej do jej obrony w "Bitwie o Anglię" - i wyegzekwowali zapłatę ze 105 ton polskiego złota wywiezionego z Polski w 1939 roku. I co się stało z dalszymi 85 tonami tego złota po wojnie? „Kto to złoto zajumał?” Dlaczego Anders, wbrew stanowczym rozkazom przeciwnym Rządu Polskiego, zdradziecko wyprowadził Armię Polską z obszaru frontu wschodniego? Gdyby Armia Polska pozostała na froncie wschodnim, to Stalin nie mógł by być rzekomym "wyzwolicielem Polski" i ustanawiać w Polsce okupacyjnego rządu, a "Alianci" w Teheranie i Jałcie, Poczdamie nie mogliby tajnie dzielić świata między siebie - przynajmniej bez wiedzy lub sprzeciwu Polski. Dlaczego Anders zdradziecko w 1954 roku złamał Konstytucję II Rzeczpospolitej, próbując obalić władzę Prezydenta Augusta Zaleskiego i ustanowił tzw. „Radę Trzech” w wyniku której powstała uzurpacyjna, samozwańcza „linia prezydencka” Rządu Państwa Polskiego na Uchodźctwie z prezydentem Kaczorowskim, który symbolicznie przekazał niektóre utensylia władzy prezydenckiej, zawłaszczone przez Andersa, Lechowi Wałęsie – Bolkowi, o którym już wtedy wiadome było, że był agentem sowieckiego generała Kiszczaka? Dlaczego Andersa nie pociągnięto do odpowiedzialności za akcję – aferę Berg, przez którą bezsensownie poniosło śmierć po wojnie kilkadziesiąt tysięcy Polaków? Dlaczego Lech Kaczyński formalnie odmówił legalnego przekazania mu Władzy przez Prezydenta Juliusza Nowinę-Sokolnickiego w zgodzie z Konstytucją II Rzeczpospolitej, a następnie w 2009 roku, odmówił ponownie formalnego przekazania Władzy przez obecnego Prezydenta II RP Jana Zbigniewa Potockiego?
StanPio2020.01.27 13:37
Dlaczego, bo warunkiem było przeprowadzenie wolnych wyborów i reprezentatywnego referendum konstytucyjnego, po wojnie, w myśl przepisów Konstytucji II RP? Kto ma w tym interes w Polsce, na Zachodzie i na Wschodzie, żeby utrzymywać fikcję rzekomo niepodległego państwa Polskiego, tzw. III RP – przekształconego z Ludowej Republiki Polskiej, sowieckiego tworu administracyjnego na części obszarów II RP i na obszarze administrowanym tzw. „Ziem Zachodnich”, jako kontynuacji i ciągłości państwowości polskiej II RP? „Władcy Pieniądza” boją się, że Polska nie przejmie do spłaty długów sowieckiej administracji narzuconej Polsce siłą i zmową jałtańską? Boją się konsekwencji żądania zapłaty odszkodowań i reparacji w wysokości 25 bilionów złotych (25 tysięcy miliardów zł) od obu głównych agresorów działających solidarnie w tajnej zmowie, bo takie są rzeczywiste koszty strat materialnych i osobowych Polski? Boją się żądania odszkodowań za konsekwencje decyzji „Aliantów” w Teheranie i Jałcie o rozbiorze Polski i oddanie jej we władanie „alianckim” agresorom Sowietom na 70 lat?
StanPio2020.01.27 13:39
W Polsce sowieckiej wznosiliśmy wódczane toasty: Za zdrowie kolejarzy – bo jakby nie oni, to byśmy do Rosji węgiel na plecach nosili! Oni brali węgiel, a myśmy dawali im za to cukier. A „współpraca” w ramach RWPG polegała na tym, że polskie zakłady kolonialnego wyzysku; m.in. przemysł ciężki i lekki, energetyczny, drogownictwo, stocznie, cukrownie, rolnictwo wytwarzały towary, za które dostawaliśmy zapłatę w rublach transferowych wycenianych w przeliczeniu na dolara na 4 złote (wtedy Sowieci przyjęli, że rubel transferowy to 1,12 dolara), a na czarnym rynku dolar kosztował 75-100 zł, a u schyłku komuny nawet 600 zł. Dla Polski wojna nie skończyła się do dzisiaj. Ani formalnie, bo zgodnie z Traktatem Haskim z 1907 roku konieczny jest bezwzględnie do formalnego zakończenia wojny Traktat Pokojowy, ani też faktycznie, bo agresor ze Wschodu nadal ma w swoim posiadaniu zaanektowane obszary II RP od 1939 roku i prowadzi wobec Polski zbrojną i propagandową agresję. A agresor zachodni, czyli ludobójcy i grabieżcy, głównie spadkobiercy Deutsche Reich - Niemcy z Austrią, odgraża się Polsce i światu, że nie zapłaci reparacji za straty i ludobójstwo obywateli Polski z powodu zbrojnego najazdu i zaanektowania obszarów Polski, a dokonanego wspólnie i w tajnym porozumieniu z ludobójcą i grabieżcą ze Wschodu, nazywanym "Aliantem" i "Wyzwolicielem", "Pogromcą faszyzmu i nazizmu".
StanPio2020.01.27 13:41
My, Polacy współczujemy żołnierzom (i ich rodzinom), przymusowo wcielonym do różnych armii świata w wojnie między ludobójcami, grabieżcami, kolonizatorami, zbrodniarzami, łupieżcami, którą wywołali i prowadzili z propagandowym wykorzystaniem różnych ideologii społeczno-rasistowskich w interesie "Władców Pieniądza" i zdegenerowanych "imperatorów" na różnych szczeblach "władz" państwowych, partyjnych, sądowych, urzędniczych, wojskowych itp. Na pewno żołnierze Armii Czerwonej nie byli żadnymi wyzwolicielami, tylko "mięsem armatnim", do którego "PO-litrucy" (POlityczesko RUKowoditelstwo), strzelali w plecy, gdy żołnierze cofali się pod nawałą ognia z karabinów maszynowych, a „Smiersz” mordował dziesiątkami tysięcy „wrogów ludu” i „zaplutych karłów reakcji”. Pod Stalingradem, wzięta do niewoli 300 tysięczna armia Paulusa, zastrzeliła ponad milion ludzi z tego "sowieckiego mięsa armatniego" (mięso armatnie to cytat z pism Marksa, którego głośno czci Wysoki Komisarz UE - Juncker. To nazwisko, to, nomen omen – kojarzy się złowieszczo z pijanym kapralem, pruskim junkrem). Nie można nazywać żołnierzami ochotników zdobycia „przestrzeni życiowej” – Lebensraum czy Kominternu, bandytów, gwałcicieli, morderców, grabieżców, zdegenerowanych ideologicznie rasistów, nazistów czy lewaków rewolucjonistów, uważających się za Nadludzi z Herrenvolk, czy Uebermenschen, albo za "kwiat partii" z "przywódczej siły proletariatu" - również z „narodu wybranego”. Takich, którzy uważają się za najwyżej zorganizowane ewolucyjnie zwierzę lub za "oświeconych" bogów. Takich, którzy, de facto, nie uznają, lub nie wiedzą, co to znaczy i czym jest Człowieczeństwo, Bóg, Honor, Naród, Rodzina i Ojczyzna. Oraz, że Wolność to nie samowola, ale nieodłącznie od niej, to odpowiedzialność za każde, a szczególnie bezużyteczne, Słowo, Czyn i Bezczyn (który też jest przecież czynem). Prawdziwy Żołnierz, to nie napastnik – to Obrońca.
StanPio2020.01.27 13:43
Polska nigdy w swojej historii nie wywołała, żadnej wojny napastniczej! Naszym polskim hasłem było zawsze: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Za Boga, Wolność Naszą i Waszą”. Niestety, z tych haseł i sztandarów „Oświeceni” ideolodzy i internacjonaliści władców monetarnych i proletariatu – „czerwonej burżuazji” usuwali Imię Boga, ale nie mogli Imienia Boga usunąć z przysięg polskich żołnierzy. Tak jak na wieki dla Państwa Polskiego obowiązujący pozostał Akt Oddania „Dagome Iudex” Mieszka I z 990 roku. (24 lata po przyjęciu Chrztu. Nie znacie? Poszukajcie!) Ten Akt i jego skutki były i są widoczne w historii wielkości i upadków Państwa Polskiego przez ponad tysiąc lat. A dlaczego ukrywana jest treść przysięgi 380 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej? Cytuję: Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią.
StanPio2020.01.27 13:45
Pisać dalej?