03.05.20, 19:44Koncert w Ciechanowie w trakcie epidemii/TVP Info/zrzut ekranu

Prokuratura i policja zajmują się koncertem w Ciechanowie. Koncert w czasie epidemii organizuje prezydent z PSL

W Ciechanowie zaplanowano serię dziewięciu koncertów w dniach od 27 kwietnia do 10 maja 2020. Prezydentowi miasta, który wydał pozwolenie nie przeszkadza wcale stan pandemii i obostrzenia wydane przez rząd.

Prezydentem Ciechanowa jest Krzysztof Kosiński z PSL, który protestował przeciwko wyborom 10 maja 2020 właśnie z uwago na epidemię koronawirusa w Polsce.

Tak o tym pisze politolog Artur Wróblewski:

- Krzysztof Kosiński obnaża hipokryzję i obłudę. Pokazuje brak logiki wobec argumentów sprzed miesiąca, gdy argumentował, że wyborów nie da się przeprowadzić bezpiecznie, bo stanowi to zagrożenie epidemiczne. Okazuje się jednak, że można teraz przeprowadzić serię kilku koncertów dokładnie w maju, gdy miały się odbyć wybory

Dodaje też:

- Wstrzymują prace od marca, kiedy można było wspólnie, w poczuciu jedności narodowej, kierując się polską racją stanu wypracować bezpieczne rozwiązania, by wybory odbyły się w konstytucyjnym terminie. Opozycja sabotuje wybory, czego dowodem jest przetrzymywanie w Senacie przez miesiąc ustawy o głosowaniu korespondencyjnym

Oraz:

- Oba argumenty na rzecz anulowania majowego terminu wyborów prezydenckich są wyssane z palca. Opozycja i samorządowcy wykorzystują je w sposób cyniczny nie dlatego, że wybory stanowią zagrożenie, tylko dlatego, że sondaże są bezlitosne dla ich kandydatów 

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik napisał na TT:

- Policja wraz z prokuraturą prowadzi czynności w tej sprawie w kierunku art 160 Kodeksu Karnego - narażenie na niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia. Policja skierowała też stosowne wnioski o nałożenie kar w trybie administracyjnym do sanepidu"
 

 

mp/portal tvp info/tt

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.17 1:35
orędzia 10.05.2020r. Godzina 16:49 Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie.
MementoMori2020.05.9 11:44
https://veritasliberabitvos.info/apel/ APEL DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA do wiernych Katolików i ludzi dobrej woli
TVN=FOZZ2020.05.4 19:58
Biorę udział w wyborach od 1990 roku, i nigdy nie widziałem w swoim lokalu wyborczym tylu ludzi naraz, co na tym kameralnym osiedlowy koncercie. Wspomnę, że zawsze chodzę na wybory po południowej niedzielnej mszy, kiedy ludzi jest teoretycznie najwięcej. PO i reszcie nie chodzi o żadne bezpieczeństwo ludzi, im chodzi o to że się skompromitują gdyż Kidawa, i reszta razem wzięci, 30 % poparcia nie osiągną
aktyw zielony póżniej2020.05.4 8:21
Prezydent z ZSL , podobno, jest badany w Tworkach
??????????2020.05.4 5:40
królową Ciechanowa jest DODA
za a nawet przeciw2020.05.3 22:18
Nic tylko lans na "koronie" ! Całe stada płakały nad filmikiem artystki. Żeby się przypomnieć mediom i zrobić wokół siebie szum najlepiej wykorzystać wirus połączony z osobistą tragedią - czysty biznes na chorobie córki. Teraz kolej na córkę - zrobi biznes na własnej chorobie. Czyli jak to jest, najpierw artystka nawołuje do pozostania w domu, a potem gra koncert? https://www.tvp.info/47309751/corka-kasi-kowalskiej-intubowana-piosenkarka-apeluje-do-mlodych-by-zostali-w-domu Burmistrz to samo - przeciwny wrzucaniu kopert do urny, ale koncert w czasie "pandemii" to już ok.?
Turogniew syn Bladwinga2020.05.4 0:02
Słuchaj, zuzulu. Koncertu mieli słuchać ludzie z balkonów. И никто не хотел быть виноватым без вина, И никто не хотел руками жар загребать, А без музыки на миру смерть не красна, А без музыки не хочется пропадать.
zażenowanie2020.05.5 19:26
Córka KK nie miała koronawirusa: https://www.fronda.pl/a/corka-kasi-kowalskiej-nie-miala-koronawirusa,143853.html
Lesiu Keller-Krawczyk bezkonkurencyjny!2020.05.3 20:47
@Ktos - "Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze! Czas na "reklamy" żydku koorev kremlowskich, nielagalnych filmów, krypto-waluty bullshit!
katolicka kretynizacja polski2020.05.3 20:22
Koncert głupoty w wykonaniu PiSdzielców to był 10 kwietnia pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej!
Erectus2020.05.3 21:28
koncert to ty dajesz nocą w łózku Biedroniem zboczony homosiu
Ktos2020.05.3 20:18
Bardzo proszę o pomoc i wpłatę choćby złotówki. Jestem w tragicznej sytuacji. Dziękuję i proszę nie hejtować. 57 1020 2528 0000 0502 0466 3227
Zatroskany2020.05.3 20:04
Cóż to jest PSL ?. To wiejsko- małomiasteczkowa PO
Kuń2020.05.3 20:04
Tak zakłamane jest całe PSL. Kosiniak ukradł nam razem z Tuskiem 150 mld zł z OFE, podwyższył wiek emerytalny a teraz robi za tygryska. Fałsz i obłuda.
Firast2020.05.3 20:12
Ten drugi obniżył wiek emerytalny i na dzisiaj mamy w Polsce 100 tys. emerytów z głodowymi emeryturami :O
turkuć podjadek2020.05.3 19:58
to jest tzw "zdrowy rozsądek " PrOstytutki sejmowej kamyszka , w wykonaniu mafiozika lokalnego z psl
ladychapel2020.05.4 13:44
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach zamknęła w sobotę kościół i probostwo. Proboszcz został zakażony koronawirusem. - Dlaczego służby nie powiadomiły wiernych, którzy uczestniczyli we mszach? A tyle czarni mówią o komunii do ust zamiast na rękę...
Michał Jan2020.05.3 19:51
Rozporządzeniem najświatlejszego MinZdrawa w lasach odbywa się pełne "korona-party". Ludzie kupami chodzą bez masek. Za to jadąc rowerem, po pustej szosie, musisz się dusić w masce, bo za zdjęcie grozi wysoki mandat. Jak wydawane są tak idiotyczne rozporządzenia, to ludzie oddolnie zaczynają tę epidemię "odwoływać". Prezydent Ciechanowa najwyraźniej postanowił wszystko postawić na jedną kartę.
Agnieszka Dz. 2020.05.3 19:58
Rowerem, jak rowerem, jadąc motocyklem, w kasku, też musisz mieć maseczkę. Jak było po kilkanaście zarażonych dziennie, to kazali nam siedzieć w domu, dzieciom zakazali wychodzić, pozamykali szkoły, przedszkola, żłobki, sklepy. Teraz dziennie zakażonych liczymy w setkach, umiera kilkanaście, do kilkudziesięciu osób, ale już stało się bezpiecznie, dzieci wrócą do przedszkoli, a tłumy klientów do centrów handlowych. Gdzie tu logika?
Michał Jan2020.05.3 20:03
Powiedziałbym raczej, motocyklem, jak motocyklem... Ja niestety mam na rowerze odruchy końskie i próbuję oderwać się od własnego cienia. W maseczce padłbym, więc zakrywam czymś rzadszym. Zakrywam, zdejmuję, zakrywam itd. W lesie tak samo - ale jestem jedyny, bo reszta "unmasked". Logiki w rządzie pisowskim nawet na lekarstwo.
Agnieszka Dz. 2020.05.3 20:35
Maseczki na spacerze, rowerze, rolkach to jakieś samobójstwo. Nawet mój młodszy syn co chwilę podnosi maseczkę w górę, żeby pooddychać. Nie mówiąc już o tym, że prawie zapomniałam, jak pachnie wiosna. Bez z ogrodu rodziców uratował mi trochę życie, pachnie sobie teraz na stole w wazonie.
Erectus2020.05.3 21:20
zawsze możesz wyjechać do Hiszpanii lub Italii by pelną piersią pooddychać koronawirusem
Erectus2020.05.3 21:18
masz odruchy końskie? to ty jesteś rodziną z koniem Giertychem?
Agnieszka Dz. 2020.05.3 21:44
Też masz wrażenie, że jakiś sowiecki wirus nam się wkradł między konwersację? Co to ci hakerzy nie wymyślą, ale widać, że to nie człowiek tylko bot, bo ludzie jednak piszą składniej i mądrzej, a ten Erectus to ewidentnie jakaś bezmyślna maszyna.
Erectus2020.05.3 22:30
wnuczko komucha przywiezionego na ruskich tankach może się uspokój bo cię spacyfikuję jak sułtan niewolnicę w haremie
Michał Jan2020.05.3 22:54
Jak śpiewał zespół "Kryzys" (jakże aktualna nazwa): "powietrze tu nieświeże i niezdrowy swąd". Tak to zwykle bywa, jak jakiś ćwok przemówi. Albo jak ćwoka udaje koleś znad Newy.
ktoś tam2020.05.3 20:16
A nie wiesz, że luzowanie obostrzeń, dokonuje się wszędzie, także w krajach bardziej od naszego dotkniętych? Następuje zahamowanie przyrostu zachorowalności, czyli stabilizacja a może nawet zmniejszenie i można zmienić modus operandi. Na początku to nowość i nie wiadomo dokładnie jak postępować. Z czasem wypracowuje się procedury adekwatne do sytuacji. Jak w chorobie. Na początku leżysz a potem jak zdrowiejesz możesz pozwolić sobie na więcej. Ale przecież taka uczona lewaczka powinna o tym wiedzieć. A inną sprawą jest to, czy ludzie przestrzegają zaleceń. Może się bowiem okazać, że trzeba będzie wprowadzić ponownie obostrzenia i to znacznie gorsze. Jeśli nie w całej Polsce to punktowo. Kiedyś wyłączono Wrocław z życia Polski. Wiesz, można nie luzować niczego, ale pytanie wtedy się pojawia, czy w ogóle warto wprowadzać jakiekolwiek poluzowania jak i tak nie będzie do czego wracać? To jest dylemat co wybrać: dalsze mrożenie gospodarki i zupełna zapaść, czy podjęcie ryzyka w oparciu o analizę sytuacji i uznanie, że wracamy do zdrowia, bez nawrotu choroby. Wszystkie kraje mają ten dylemat Drogie Dziecko. I każdy próbuje sobie z tym jakoś poradzić. Jakoś, bo brakuje wypracowanych procedur, doświadczenia z takiej sytuacji.
Agnieszka Dz. 2020.05.3 20:25
Nie ma zahamowania, ani zmniejszenia zachorowań. Kończą się testy, jest za mało laboratoriów. Na wynik testu dziecka, którego przyjmuję do swojego ośrodka czekałam prawie tydzień, a test załatwiony drogą bardzo nieformalną. Po kilku dniach braku wyniku, pani w wojewódzkim sanepidzie się troszkę wygadała. Jest coraz więcej chorych, coraz mniej testów, a laboratoria i tak zakorkowane, więc stąd taki czas oczekiwania. Odmrażanie gospodarki zaczynać od otwarcia żłobków i przedszkoli? Czyżby kasa na zasiłki dla rodziców się skończyła? Dobrze, że prezydent mojego miasta nie wyraził zgody na otwarcie żłobków i przedszkoli. Jak minister nie myśli, to ktoś musi.
Erectus2020.05.3 21:24
jakby twoi idole z Platformy Oszustów byli u władzy to trupy lezałyby wszedzie nawet na ulicach,nie pasuje ci 500 nie bierz lewacka hipokrytko
czary72020.05.3 23:05
Do Agnieszka: zauważyłam, że wielu (nie wszyscy) pracowników wykorzystuje pandemie żeby sobie luzować, na telefon wszystko opóźnione, nie ma pracownika i nikt nic nie wie. Chodzi mi o pracowników biurowych. Żłobki, jeśli dziecko nie może pójść do żłobka to rodzic musi zostać z nim w domu, droga pani. W Polsce produkowane są testy na corona i kupowane za granicą, ale już m-c temu czytałam, że będzie ich za mało. Takie zrobiono założenie.
Michał Jan2020.05.3 20:42
Jeżeli brakuje wypracowanych procedur, to jest to dobry powód, żeby ten rząd wysłać do kopania rowów przy obwodnicach gminnych. Wg MinZdrawa epidemia potrwa do szczepionki, czyli 18 miesięcy. W tym świetle, każde luzowanie, to zgoda na gwałtowny rozwój epidemii. Nie następuje - MinZdraw za swoją prognozę - do obwodnicy gminnej.
Erectus2020.05.3 21:26
ty możesz jedynie poszczekać a rząd moze wyslać cie do psychiatryka nieudaczniku
Erectus2020.05.3 21:17
bredzisz jak zwykle wnuczko komuchów
ktoś tam2020.05.3 20:02
A nie byłeś jednym z tych co pisał coś tam o reżymie co każe chodzić w kagańcach?
Michał Jan2020.05.3 20:37
Nie. Pisałem tylko o durnym rządzie, który postanowił uchronić Polaków przed jedną chorobą, inne odkładając na później. I zamiast prowadzić spójna politykę walki z tą jedną chorobą, miota się bezsensownie, bo "Nauczyciel" nakazał wybory w maju. Sama sprawa maseczek w ich wykonaniu woła o pomstę do nieba. Najpierw do niczego, potem koniecznie, ale niekoniecznie maseczki, może być byle co, czyli jednak dla picu. Żonę mogę wozić oddychając normalnie, ale jak kogoś z pracy, to już muszę prowadzić z zaparowanymi okularami. Wystarczy?