04.07.19, 17:40Fot. Pixabay, CC 0

Skandal! ,,Die Zeit'' o ,,duchowych braciach Putina''. Wskazuje między innymi na PiS

Kuriozalny komentarz ukazał się na łamach niemieckiego „Die Zeit”. Jego autorka, pisząc o Władimirze Putinie jako zagorzałym przeciwniku liberalizmu stwierdziła, że jego „duchowi bracia” są również na Zachodzie – w tym w Polsce, Austrii oraz na Węgrzech.

Alice Bota odnosi się do ostatniego wywiadu, jakiego Putin udzielił „Financial Times”. Jak czytamy na stronie internetowej „Deutsche Welle”:

Prezydent Rosji uznał liberalizm za przestarzały. Jego zdaniem idee liberalne znajdują się w konflikcie z poglądami większości społeczeństwa, a migracja prowadzi do bezprawia”.

Tu zacytowano słowa, jakie padły z ust Putina w rozmowie z „FT”:

Migranci mogą zabijać, kraść, gwałcić, a pomimo tego pozostają bezkarni, ponieważ ich prawa jako migrantów muszą być chronione”.

Według autorki komentarza opublikowanego przez „Die Zeit”, słowa Putina „mogą napędzić strachu”. Powód? Według niej Putin sądzi iż „wybiła właśnie jego godzina, by stanąć na czele globalnego ruchu antyliberalnego”.

Autorka wskazuje, że Putin ma jej zdaniem nowych sojuszników, podzielających jego poglądy w tej kwestii. To Brazylijczycy, Chińczycy, Saudyjczycy, Hindusi oraz Turcy. Wymienia również partię Marine Le Pen we Francji, Fidesz na Węgrzech czy Prawo i Sprawiedliwość w Polsce. To partie, które uważają liberalizm za „zło tego świata” - stwierdza Bota – oraz twierdzą, że trzeba przed nim chronić własny kraj.

Stwierdza też, że wskazanie partie wykrzywiają rzekomo liberalizm jako taki i „kreślą jego groteskową karykaturę, zgodnie z sugestiami Putina”.


Ot kolejna próba ze strony niemieckich dziennikarzy, by zrównać Prawo i Sprawiedliwość z ideami, które wyznaje Putin. Problem w tym, że to nie rząd PiS dogaduje się z Rosją w kwestii chociażby gazociągu Nord Stream 2. A właśnie to jest największym problemem jeśli chodzi o Rosję, która w dalszym ciągu okupuje część Ukrainy. 

dam/dw.com/pl,Fronda.pl

Komentarze

Prorok2019.07.5 10:18
Hitlerowska narracja.
anonim2019.07.4 20:59
Czyli jako przyjaciele(chociazby duchowi) niemieckich przyjaciol PIS powinien byc w Niemczech wychwalany,a jest wrecz przeciwnie...Cos tu sie w die Zeit nie zgadza (jak to czesto sie to zreszta u nich zdarza).Gryza sie we wlasny ogon?
TEGO BLUZNIERCE NIECH PIEKLO POCHLONIE2019.07.4 18:29
TY ZASZCZANY ZYDKU POLACY WIEDZA KTO GLOSOWAL ZA POWROTEM ROSJI DO RADY EUROPY A ZROBILI TO ZYDZI Z EUROPY ZACHODNIEJ.
Maria Blaszczyk2019.07.4 18:26
Tymczasem: Polska poparła przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy. Kurtyna.
anonimus2019.07.4 21:13
Glosem maturzysty Morawskiego,posela platfusow.
Prorok2019.07.5 10:19
Idiotka.
matis892019.07.4 18:26
Typowa lewackoateistyczna ciemnota i zabobon. Przecież wszyscy pamiętamy jak po zamachu smoleńskim wszyscy lewakoateiśći pro niemieccy bronili z całych sił interesu Rosji przeciwko Polsce kiedy zginęła elita Polski. Od razu masowo mieli nakaz by bronić Rosję przeciwko Polsce. I tu się nic nie zmieniło. A kto odpowiada za islamizację UE by ją osłabiać dla Putina ? No właśnie lewakoateiśći i ich politycy. A dlaczego nagle islamsko lewackoateistyczne Niemcy odrzuciły sojusz z USA dla sojuszu z Putinem.
Leszek2019.07.4 17:59
Nazizm i Pakt Ribbentrop-Mołotow się reaktywuje.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.4 17:56
Przecież nie tak dawno PiSdzielski rząd poparł przywrócenie Rosji prawa głosu w Radzie Europy! Prowadzą z Putinem interesy,kupują węgiel... PiSowi bliżej do ruskich niż do UE!!!
witold2019.07.4 20:54
Pis wyszedl z sali ,zaklamany debilku.
anonimus2019.07.4 21:05
Za przywroceniem glosu Rosji w RE byl,"przez pomylke"niedouczony lewak,przez pomylke byly dyrektor wroclawskiego teatru,platformiany posel, niejaki Morawski,ty szujo!
Arkalion2019.07.4 17:54
A ci biedni Niemcy tak cierpią jak od Putina muszą kupować najtańszy gaz na świecie z North Streem ....
Tom Bombadil2019.07.4 17:53
"Die Zeit" to duchowy spadkobierca "Stuermera".