05.04.19, 10:00

Sławomir Broniarz: Ja na pasku Schetyny? Nie, skądże!!!

Sławomir Broniarz przyznaje, że protest nauczycieli jest wykorzystywany politycznie przez Plaformę Obywatelską. W rozmowie z ,,Dziennikiem Gazetą Prawną'' mówi, że jest obecnie ,,w jakiejś synergii'' z Platformą Obywatelską, a relacje ZNP i PO są dziś ,,lepsze'', niż kiedyś.

Protest ,,jest wykorzystywany'' politycznie, mówi Broniarz. Dodaje, że to się jednak może zmienić, kidy PO dojdzie do władzy. ,,Nie mamy w tym żadnej intencji. Staramy się, choć może trudno w to uwierzyć, omijać wszelkie rafy polityczne. Nie kontaktujemy się z politykami'' - mówi Broniarz o politycznych umizgach do ZNP.

,,Jeśli nauczyciele przyczynią się do zmiany na scenie politycznej, to będzie efekt działania tego rządu. W różnych momentach historii Polski edukacja była narzędziem walki politycznej. Chociaż społeczeństwo o tym wie, pozwala, by szkoła była w rękach Anny Zalewskiej. Nie jestem w stanie tego zrozumieć'' - przekonuje Broniarz.

Broniarz zapewnia też, że w ogóle nie uważa, by ZNP ponosiło jakąkolwiek winę za sytuację w edukacji. ,,Związek nie czuje się winny kryzysu w edukacji'' - powiedział.

Szef ZNP przyznał też, że większa częśc nauczycieli to ludzie dobrzy i porządni, ale - nie brakuje też nauczycieli fatalnych. ,,Jednak nadal w wielu szkołach pracują ludzie, którzy dawno powinni przestać być nauczycielami'' - powiedział Broniarz.
Zapewnia też, że dzięki strajkowi dzieci zyskają, bo więcej pieniędzy dla nauczycieli - to lepsi nauczyciele. Suma sumarum rzecz się więc opłaci.

,,Są pojedyncze osoby, które mówią, żechodzę na pasku Schetyny, że niszczę polską szkołę, że jestem stary komuch. A ja nie jestem ani stary, ani komuch. Ostatnie dni pokazują, że protestujący nauczyciele mają ogromne poparcie społeczne'' - zapewnia szef ZNP.

bsw/dziennik gazeta prawna

Komentarze

Mariella2019.04.5 22:16
nawet nauczyciele cie komuszku nie POpierają, niszczysz nauczycieli dla własnych interesów, totalne ZERO
Lukasz2019.04.5 21:10
Przykre że związki zawodowe tak się kompromitują pomimo dużej chęci rozwiązania konfliktu ze strony rządu a tak naprawdę trzeba zmienić kartę nauczyciela a tym samym zwiększyć liczbę godzin i zarobki będą inne, zapraszam nauczycieli do próby pracy na pełny etat i gwarantuję że większość z Was doceni swoją pracę a wiem to z doświadczenia mojej mamy nauczycielki biologii w liceum. Pozdrawiam serdecznie Łukasz ojciec 4 dzieci😊
anna2019.04.5 14:00
co się cackać ,i tak źle i tak nie dobrze ,nie dawać podwyżek i niech strajkują a najlepiej niech założą miasteczka i tam się przeniosą legaty razem ze swoim guru Broniarzem nareszcie szkoła będzie wolna od szkodników.
Hanys2019.04.5 12:38
Okrutnie debilną mordę ma ten czerwony dinozaur. Zero refleksji czy pomyślunku. Idealny ormo-wiec. Żenujące jest to, że taki prymityw wywija środowiskiem (rzekomo) wykształconych nauczycieli jak pchła psem. A nauczyciele robia co im czerwony nakazuje.
ZERR02019.04.5 11:16
Kolejny dowód na to, jaka patologią jest Z DEFINICJI szkolnictwo państwowe. Zlikwidować NATYCHMIAST. Wprowadzić Bon Oświatowy. Skończą sie pedofilskie podchody latarników, skończy się zakłamywana historia, skończy się niszczenie programu i ogłupianie dzieci. I skończą siś strajki
JR2019.04.5 10:51
Jakie ten człowiek ma prawo do oceny nauczycieli, jak sam zapomniał jak wygląda tablica. Gdyby go zaprowadzić do szkoły i pokazać mu tablicę interaktywną to by się przestraszył. To jest kacyk komunistyczny, typ spod moskiewskiej gwiazdy! Czy na pasku Schetyny?Trudno mi powiedzieć ale prawda jest taka, że przez dwie kadencje "rządów" PO i PSL siedział cicho. Brał nie wiadomo za co takie duże pieniądze, a o nauczycielach drań zapomniał. Teraz kiedy zbliżają się wybory raptem obrońcą się stał. Kto zlikwidował tzw. godziny karciane? A kto je wprowadził? Co ty Broniarzu robiłeś żeby nauczyciele nie pracowali za darmo i na dodatek zmuszani byli do prowadzenia dokumentacji? Czy tego człowieka można traktować poważnie? Zero, kompletne zero!
Selex2019.04.5 10:47
Nie moge patrzec na ta mordę ubecka!!!Rzad nie powinien rozmawiac bo to terrorysta.Cały plan powstał w gabinecie Schetyny.
Witek2019.04.5 10:38
A jak ktoś poda nauczycieli do sądu o stresowanie dzieci przed egzaminami . Jestem za podwyżką dla nauczycieli , tylko kto jest pracodawcą i czy ma pieniądze ? Zarabiam najniższą krajową . Proszę o jawność dyskusji . Niech nauczyciele powiedzą z kąt państwo ma im dać tą podwyżkę .
M2019.04.5 12:26
A skąd ma na rozbudowany socjal? Z naszych podatków!
Witek2019.04.5 13:49
OK . Proponuję podwyżkę dla wszystkich o 4000 . Super pomysł . List do Pana [ M ]
zmiecz2019.04.5 10:12
Po mordzie poznac mozna, ze lze.