29.10.18, 15:17zdj. screen Youtube

SLD zrywa lokalną koalicję z PiS i... zawiesza radnych

Lokalna koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Prawem i Sprawiedliwością, o której dziś informowały media skończyła się tak szybko, jak się zaczęła... 

Władze SLD podjęły decyzję o wycofaniu się z koalicji w powiecie koneckim w województwie świętokrzyskim. Dwaj radni z Końskich ponieśli konsekwencje. Zostali zawieszeni w prawach członka SLD. 

W weekend portal Echodnia pisał, że w powieccie koneckim ma zawiązać się koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Kreatywnej Jedności Powiatu Koneckiego oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej do sprawy odniósł się przewodniczący Sojuszu, Włodzimierz Czarzasty. Polityk poinformował, że zarząd powiatowy SLD  w Końskich nie wyraża zgody na koalicję z PiS w powiecie. Jak dodał Czarzasty, dotychczasowy szef struktury powiatowej jego ugrupowania, Robert Plech podał się do dymisji. Zastąpi go Grzegorz Wąsik, wcześniej wiceprzewodniczący. 

"Zapowiedziałem swego czasu, że SLD nie będzie wchodziło w koalicję z PiS. W żadne. Ten temat uważamy za zamknięty, ale dla porządku poinformuję, że w powiecie koneckim od 12 lat rządziła koalicja PiS-u z PSL"-podkreślił lider SLD. 

Gdyby jednak sojusz, o którym mowa doszedł do skutku, koalicja miałaby w sumie 13 radnych w 21-osobowej radzie powiatu.

yenn/300polityka.pl, Fronda.pl