15.01.14, 19:16fot. stop-seksualizacji.pl

”Solidarność”: NIE dla ideologii gender w szkołach

Jak czytamy w specjalnym stanowisku Rady Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania: „niedopuszczalne jest wykorzystywanie systemu oświaty w Polsce do szerzenia szkodliwych treści, zacierających różnice między kobietą i mężczyzną, wprowadzanych nawet na poziomie przedszkola”.

„S” podkreśla, że zagrożenia te potwierdzają wyniki badań, przeprowadzonych m.in. na Uniwersytecie Harvarda. Wykazały one, że brak pewności tożsamości płciowej u dzieci poniżej 11 roku życia zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości w ich rozwoju seksualnym, psychicznym i fizycznym oraz może doprowadzić do nieusuwalnych obciążeń psychiki traumatycznymi zaburzeniami.

- Potwierdzamy niejako tezę naukowców, że jest to rodzaj ideologii podobnej do komunizmu, do faszyzmu. Niech nikt nie mówi, że to nie jest groźne. Jak się czyta ideologię komunizmu, to się nie czyta o walkach klas, tylko jaki był tego finał. Tak samo tutaj zauważamy, że nie może być tak, że mniejszość próbuje za wszelką cenę narzucić większości jakiś pogląd – mówił Ryszard Proksa, przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „S”. Podkreśla również, że nie można tworzyć pseudonauki opartej na fałszywych teoriach.

- Jesteśmy zdecydowanie przeciwko tworzeniu jakiejś nauki z czegoś, co jest naturalne, co jest zaprzeczeniem antropologii, biologii i fizjologii, a dodatkowo jest tworzeniem jakiegoś innego rodzaju płci, którą określa się ogólnie społecznie. Nawet jeżeli się rozumie, że sposób naszego życia bardzo wyprzedza nasze tradycje i nasze widzenie świata, ponieważ zmieniają się warunki ekonomiczne i warunki bytowe, to niestety nie można udawać, że to nas nie dotyczy, że biologię i fizjologię człowieka można sobie tłumaczyć dowolnie w zależności od tzw. funkcji społecznych – dodaje Ryszard Proksa.

Rada Sekcji Krajowej przypomina również, że w misję zawodu nauczyciela wpisany jest obowiązek zapewnienia uczniom i wychowankom bezpieczeństwa nie tylko w sferze fizycznej, ale także psychicznej i emocjonalnej.

Rodzice powierzając nauczycielom swoje dzieci mają prawo oczekiwać, że treści przekazywane w szkole nie będą naruszały ich praw zagwarantowanych w Konstytucji RP.

Ab/Radio Maryja

Komentarze

anonim2014.01.15 19:25
Zawsze musi być jakaś debilna ideologia ,jak nie komunizm i nazizm to gender.
anonim2014.01.15 19:25
Noszszsz ... wszystko pięknie, płomiennie tylko dlaczego DO STU PIORUNÓW żadna z tych organizacji z Solidarnością włącznie nie poszuka polityków, sponsorów, propagatorów tej deprawacji i na podstawie ISTNIEJĄCYCH przepisów prawa nie oskarży i nie wsadzi tam gdzie ich miejsce ???? CZY PRAWO PRZESTAŁO W POLSCE OBOWIĄZYWAĆ ???
anonim2014.01.15 19:28
Niech wreszcie Solidarność czy inna płomiennie patriotyczna partia zrobi coś naprawdę zamiast udawać, że z czymś walczy. To jest jakaś paranoja ...
anonim2014.01.15 19:55
Następnym krokiem będzie próba wprowadzenia społeczeństwa bezpłciowego i wszyscy będziemy się do siebie zwracać ono i będziemy bezpłciowi.To już się dzieje w Szwecji. Ludzie to jest chore to trzeba zatrzymać !
anonim2014.01.15 20:03
podawajmy konkrety ta mniejszością są feministyczne babsztyle ateiści którzy mają czelność psuć młode pokolenie nakłaniając ich oszukanymi metodami o niby równości do uprawiania paskudnych czynów polegających na seksualnych zabawach.
anonim2014.01.15 20:31
"Jesteśmy zdecydowanie przeciwko tworzeniu jakiejś nauki z czegoś, co jest naturalne" chyba nienaturalne frondo?
anonim2014.01.15 20:34
"W broszurze WHO "Standardy edukacji seksualnej w Europie", która uznawana jest tu za "biblię gender" znajdziemy taki punkt: "Pozytywne nastawienie w stosunku do własnej płci biologicznej i społeczno-kulturowej (dobrze jest być dziewczynką lub chłopcem!)" Czyli jak czarno na białym widać "dżender" absolutnie nie ma zakusów, by kogokolwiek płci pozbawiać, nie nastaje na biologię i fizjologię" Tak, pokazmy jak dobrze jest byc dziewczynka, ubierzmy chlopca w sukienke. Hura. A fascination jak zwykle rznie glupa.
anonim2014.01.15 22:15
Gender, co to w ogóle za odrzucający twór! Niedługo mężczyznom zakażą być mężczyznami, a kobietom kobietami. Jestem zdecydowanie przeciwko tej ideologii! To jakaś totalna paranoja!
anonim2014.01.16 9:55
@fasci " Nie dawaj się ogłupiać propagandzie" dziiiiiizas. i kto to mowi.... propagatorka nowego porzadku swiata. Nie no. polewam....