19.03.21, 18:08fot. pixabay.com

Sondaż. Czy Polska miałaby lepiej poza Unią Europejską tak jak Wielka Brytania?

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl, pomimo licznych zastrzeżeń wielu Polaków na temat działania struktur Unii Europejskiej, zdecydowana większość naszych rodaków nie opowiada się jednak za wyjściem ze struktur wspólnoty, jak niedawno zrobiła to Wielka Brytania.

W sondażu pytano o to, czy Polska miałaby gorzej, gdyby opuściła Unię Europejską?

Z tym stwierdzeniem zgodziło się aż 71 proc. badanych.

Z kolei 15 proc. uważało, że Polsce powodziłoby się lepiej, a 14 proc. uważało, że „dla Polski nic by się nie zmieniło, gdyby zrezygnowała z członkostwa w UE tak jak Wielka Brytania”.

Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy 22 proc. opowiedziało się za wyjściem z UE, natomiast wśród wyborców KO – 5 proc.

Badanie, jak uważają autorzy, potwierdza wysoki poziom poparcia dla polskiego członkostwa w Unii Europejskiej.


mp/wpolityce.pl

Komentarze

Art2021.03.20 14:21
To Wielka Brytania ma lepiej po wyjściu z UE? Wow to coś nowego. Wszelkie dane statystyczne i raporty gospodarcze mówią dokładnie coś odwrotnego. Są właściwie druzgocące. Właściwie to pojawiają się już nawet głosy jaka byłaby ewentualnie procedura powrotu? Prawica jak zwykle z ręka w nocniku.
Nina2021.03.20 11:37
Czy Polska zawsze musi być pod okupacją, najpierw sowietów, a obecnie niemieckiej UE, czy Polska zacznie być wreszcie państwem wolnym. Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie Boże.
hehehe2021.03.20 10:19
A skąd teza, że UK ma lepiej ??? Jak na razie to jest jeden wielki burdel na granicy EU-UK i tyle tego "lepiej" :-)
JM2021.03.20 8:10
Sondaż nie może być odzwierciedleniem tego co myślą wszyscy Polacy! Takie uogólnianie jest nieupoważnione i wprowadza ludzi w błąd.
Na tym portaliku2021.03.20 8:01
bodaj jedynym gdzie mozna pisac co komu do łba przyjdzie nazleciało sie trolów Putina i Merkel.
Walter2021.03.20 4:47
Jarosław Kaczynski prowadzi politykę zgodną ze strategicznymi interesami Władimira Putina, polegającą na rozbijaniu Unii Europejskiej. Unia Europejska przeszkadza mu w zaprowadzeniu dyktatury. Rosja bez Unii Europejskiej mogłaby Polsce dyktować warunki, nie obawiając się nacisków innych krajów europejskich. Tak więc PiS jest współczesną "Targowicą", czyli partią zdrady narodowej. Jeszcze żadna ekipa po 1989 roku nie zaszkodziła Polsce tak bardzo jak PiS!
PO +++++2021.03.20 5:59
walterku , debili nie sieją , sami się rodzą ...... no chyba ,że komisarka ludowa jurowa
JM2021.03.20 8:12
Walter wróżbita.
ASTOM2021.03.20 15:36
PO dziadku, którego właśni tarzysze odstrzelili w Baligrodzie masz ten nick?
Kto wyrwie nasz świat ze szponów diabła?2021.03.20 3:07
Wezwijmy na pomoc Postrach Duchów Piekielnych!/// Diabeł atakuje dziś nasz świat z wielu stron. Chce zniszczyć nasze rodziny, wiarę i tradycje naszych ojców. Nie możemy mu na to pozwolić! W Uroczystość św. Józefa zwróćmy się do tego, który od setek lat jest Postrachem Duchów Piekielnych! O tym, dlaczego i w jaki sposób św. Józef skutecznie walczy z siłami ciemności, pisze ks. Donald Calloway w książce “Konsekracja św. Józefowi”. Ten, którego boją się demony Demony boją się Jezusa. Demony boją się Maryi. Czy wiedziałeś, że boją się również św. Józefa? To prawda. Święty Józef budzi w duchach piekielnych straszliwą grozę. Złe duchy trzęsą się z przerażenia w obecności św. Józefa, bo jest on jednocześnie małżonkiem Niepokalanej i ojcem Jezusa Chrystusa. Święty Józef jest bramą prowadzącą do Jezusa i Maryi. Wszystko, co go dotyczy, staje się relikwią. To on ocalił Zbawiciela przed Herodem, spędził dziesiątki lat na adoracji, sprawował władzę ojcowską nad Jezusem, i to dzięki niemu stała się możliwa ofiara Jezusa i Maryi na Kalwarii. Demony mają się czego obawiać! Święty Józef jest potężny!
c.d2021.03.20 3:07
Pogromca smoka Święty Józef jest pogromcą smoka! „Postrach duchów piekielnych” jest wyjątkowym tytułem św. Józefa. Budzi przerażenie i imponuje. To tytuł wojownika. Święty Józef trzyma w ręce lilię, która jest potężną bronią. To miecz czystości. Ma moc przebijania zionących ogniem smoków (demonów) i zwalczania wszelkich form brudu i ciemności. Lilia w jego ręce jest zagrożeniem dla wszystkich nieczystych sił Szatana. Sam dźwięk imienia św. Józefa budzi w demonach przerażenie. Obawiają się wszystkiego, co ma z nim związek. „Czy bardzo są przerażone?”, zapytasz. Tak bardzo się go boją, że ogarnia je groza nawet wtedy, kiedy św. Józef śpi! Kiedy zapada w sen, rozmawia z Bogiem! Nie ma znaczenia, czy jego umysł i ciało odpoczywają. Duch św. Józefa zawsze czuwa i jest gotów strzec, bronić i walczyć dla Jezusa, Maryi i dusz. Kiedy budzi się ze snu, demony wiedzą, że natychmiast będzie spełniał wolę Boga i powstrzyma ich złe zamiary. Czy św. Józef czuwa, czy śpi, całe piekło drży ze strachu przed ojcem i królem Świętej Rodziny. Święty Józef jest człowiekiem spokojnym, lecz nie jest bojaźliwy. Jedno jego spojrzenie wystarczy, by całe piekło rzuciło się do ucieczki. Jedno słowo z jego ust dokonuje pogromu sił ciemności niczym topór, który ścina las drzew! Kto stanie przeciw tobie, jeśli chroni cię postrach duchów piekielnych?
c.d.2021.03.20 3:08
Niezawodna ochrona przed szatanem Święty Józef ochroni cię przed Szatanem i jego demonami. Szatan nie jest mitem; tak jak nie są nim złe duchy i demony. Świat uważa, że te stworzenia należą do sfery bajek i legend, ale one istnieją naprawdę. Toczymy walkę duchową. Szatan i jego demony są gotowe cię dopaść. Święty Piotr opisał diabła i piekielne zagrożenie, jakie stanowi: Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu. Wiecie, że te same cierpienia znoszą wasi bracia na świecie. Pokonasz zło dzięki Jezusowi, Maryi, św. Józefowi, nauczaniu i sakramentom Kościoła katolickiego. Każdy chrześcijanin potrzebuje prawdy i mocnego duchowego ojcostwa św. Józefa. Jesteś dzieckiem św. Józefa. Nie ma znaczenia, czy masz lat sześć, czy sześćdziesiąt. Jezus zwrócił się do dorosłych mężczyzn nad brzegiem Jeziora Galilejskiego, nazywając ich dziećmi. Jezus jest Bogiem i wskazał ci św. Józefa jako kochającego ojca duchowego. Biegnij do niego w chwilach lęku, udręki, prześladowania, śmiertelnego zagrożenia i najgorszej pokusy. On będzie za ciebie walczył. Postrach duchów piekielnych jest gotów dla ciebie zabijać smoki!
Święta Rodzina sprawdzonym wzorem2021.03.20 3:04
Rozbite rodziny, zranione dzieci, związki niesakramentalne, pary jednopłciowe… Świat twierdzi, że to nowoczesne, normalne. A co na ten temat mówi Pan Bóg? Niekorzystne zmiany dotyczące małżeństwa i rodziny widać gołym okiem. Z jednej strony tradycyjna rodzina, z drugiej zaś strony rodziny patchworkowe, w których jedno z małżonków jest po rozwodzie albo oboje zakładają nowe związki, opiekując się dziećmi z poprzedniego małżeństwa i tymi, które narodziły się z nowej relacji; obok tego związki jednopłciowe z prawem do wychowywania przyznanych im przez państwo dzieci. Do tego rodziny rozbite czy pary żyjące w związkach nieformalnych. Czy ideał Rodziny z Nazaretu odszedł bezpowrotnie do przeszłości? Czy wciąż pasuje do zmieniającej się rzeczywistości? Czy patrząc na marne owoce eksperymentów dokonywanych na rodzinie, warto spojrzeć na tę Rodzinę, by odkryć jej piękno i dyskretnie pociągający styl życia?
c.d.2021.03.20 3:05
Orientacja na Boga Święta Rodzina pokazuje, że orientacja na Boga jest gwarantem życia dobrego i udanego. „Religia nasza nie jest ubraniem, które zamykamy w walizce, aby pokazać się w nim wtedy, kiedy nam pasuje. Wiara musi być ubraniem codziennym, na każdą godzinę naszych czynów i myśli” – pisał G. Maffei. Wiara i zażyła więź z Bogiem były dla Rodziny z Nazaretu życiowym kompasem. Bez wiary wszystko staje się niebezpiecznym dryfowaniem po wzburzonym oceanie wątpliwych propozycji tak zwanego świata. Czy wierzę w to, że Boża propozycja małżeństwa i rodziny jest drogą do prawdziwego szczęścia? Święta Rodzina, całkowicie zdając się na Boga, przetrwała trudne próby i wyszła z nich umocniona. Maryja i Józef, będąc wierni Bogu we wszystkim, pozostali wierni sobie i zadaniu, którego się podjęli. Jezus widział, jak bardzo się kochali. To wszystko jednoczyło całą rodzinę. Znakomicie przedstawia to obraz Świętej Rodziny z Kalisza. Jezus stoi pośrodku, trzymając za ręce Matkę i opiekuna Józefa. Ich spuszczony wzrok oznacza, że dają się ufnie prowadzić Synowi. I to jest ich, małżonków, najgłębsza tajemnica szczęścia, którego pragnie każdy człowiek. Pełne zaufanie Życie Świętej Rodziny nie było sielanką. Bóg nie zachował ich od trudów. Doświadczał ich od początku, ale też prowadził i wspierał. Mieli pewność, że nie są sami. To była relacja obustronna. Ojciec ich kochał, oni odpowiadali na Jego miłość miłością, wiernością i zaufaniem. Maryja i Józef już od narzeczeństwa byli poddani próbie. Bóg wkroczył w ich życie jak huragan. A oni wszystko już sobie obmyślili. „Nasze plany i nadzieje coś niweczy raz po raz, tylko Boże Miłosierdzie nie zawodzi nigdy nas”. Bóg burzy czasem nasze plany. Święta Rodzina przechodziła w życiu ciemną doliną aż pod krzyż. Nie zawsze rozumiemy to, co się nam przytrafia. Jest czas, kiedy boli, kiedy cierpimy, ale Bóg zamienia ból w radość, tak jak śmierć w zmartwychwstanie. Jezus, Maryja, Józef oparli wszystko na Bogu i nie zawiedli się. Mówią nam: warto być wiernym Ojcu, zaufać Mu całym sercem!
c.d.2021.03.20 3:06
Mąż i ojciec Podczas ucieczki do Egiptu Święta Rodzina stanęła w obliczu wielu zagrożeń. Józef, głowa rodziny, okazał się mężczyzną odpowiedzialnym. Posłuszny Bogu wziął na siebie ciężar wyzwania i tych, których kochał, ochronił przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Gotów był za nich oddać życie. Pokazał, że miłość to nie słodkie słowa, ale działanie i czyn. Tak spełnił się jako małżonek i ojciec. W Nazarecie Józef, pracując jako cieśla, dał bliskim nie tylko poczucie stabilizacji materialnej i pewność jutra, ale także niezawodną miłość, która jest, czuwa i stale jest do dyspozycji. Członkowie Świętej Rodziny byli na siebie otwarci. Matka szła za Synem, by Mu służyć, Józef służył Jezusowi przez przykład życia prostego i uczciwego. Jezus odwzajemniał miłość Matki i przybranego ojca. To, w jaki sposób przeżywali trudy życia, stawało się „dowodem” bezgranicznej ufności i miłości do Ojca. Byli Bogu posłuszni do końca. Gdy inni patrzyli na życie Świętej Rodziny, w głębi serca mówili: jak oni się kochają, jacy są szczęśliwi. Jak w Nazarecie Iwona i Jan Zielińscy mają ośmioro dzieci. Jan utrzymuje całą rodzinę, Iwona zajmuje się dziećmi. Jest między nimi głęboka więź, co – jak twierdzą – ma zasadnicze znaczenie dla dzieci. Każde dziecko przyjmowali jako dar od Boga – bo skoro są, to znaczy, że Bóg ma w tym swój plan. Wszystkie dzieci bardzo kochają, do każdego podchodzą indywidualnie, bo każde jest przecież inne. Rozmawiają z nimi, uczą je sprzątać, wykonywać obowiązki. Niedzielę spędzają razem. Czytają wówczas wspólnie Pismo Święte, rozmawiają o tym, co przeżyli w ciągu tygodnia. Między małżonkami zdarzają się także nieporozumienia. Pewnego razu – jak wspominają – podczas przygotowywania wspólnego posiłku doszło między nimi do kłótni, trzaskały drzwi. Nagle – jak mówią – spłynęła na nich łaska przebaczenia, wrócił między nich Jezus. Innym razem brakło pieniędzy na święta. Martwili się. Z pomocą przyszli znajomi. Znalazły się nawet prezenty dla dzieci. Zgodnie mówią, że dla swoich dzieci chcieliby przede wszystkim tego, żeby wierzyły w Boga. Sami starają się dojrzewać do bycia małżonkami i rodzicami, pracują nad tym. Widzą w życiu działanie Boga. Kiedyś obcy ludzie podarowali im samochód, inni pomogli w kupnie mieszkania. – Najważniejsze, żeby nie stracić pełnego zaufania do Boga – wyznają małżonkowie. KS. WOJCIECH PRZYBYLSKI
Maraton2021.03.20 2:16
Wielka Brytanię stać było opuścić Unię kiedy chcą. Źle się stało, że na skutek celowego działania kogoś lub przez głupotę żądzy władzy, przekonano brytyjskie elity do rozwodu z UE. Wielka Brytania panowała przez 250 lat na całym globie. W tym czasie nie rozdawali bogactwa, tylko łupili poddanych. Na przełomie XIX/XXw. ich imperium miało obszar lądowy 30mln km2 najlepszych części kontynentów. Do tego większość mórz i prawie wszystkie ważne szlaki morskie. Wielkość ich nagromadzonego majątku w pieniądzu, akcjach, majątku, dobrach trwałych na całym świecie, jest trudna do oszacowania. Może to być kilkanaście milionów miliardów funtów. Jest to tak dużo, że nie mogą tego sprzedać, tylko dlatetgo że świat nie miałby tyle pieniędzy by zapłacić realną cenę. Ale generalnie kiedy przeznaczą 1-5% tych zasobów na budowanie swojej niezależnej potęgi, to nic ich nie powstrzyma. Chyba że jakaś wielka globalna katastrofa lub jakieś kosmiczne czynniki masowego umysłowego cofania się ich obywateli. Jedno i drugie jest mało prawdopodobne w następnych 50 latach. Niestety Polska i Polacy, od XIw, jest raczej zwierzyną łowną niż myśliwym. Były okresy napisane przez historyków jako tzw. okresy potęgi. Ale to były słowa a nie realne wielkości aktywów porównywalne do sąsiednich państw. Polacy mieli mniej więcej co 200 lat szansy na wzrost. Część była wykorzystana część stracona. Piastowie mordowali się wzajemnie zamiast kontynuować królestwo po Chrobrym. Jagiełłowie tak rządzili by Polacy nie dominowali w ich królestwie. W 1410 nie Jagiełło celowo nie uderzył na Malbork. Jak prymitywny był ten Jagiełło to wystarczy poczytać trochę historii. Europejczykiem z kultury chrześcijańskiem nie był absolutnie. Po Jagiellończykach nastał zabójczy dla przyszłości okres wybierania najemników na króla Polski. Część z nich działała szkodliwie, bo byli popierania przez przyszłych zaborców. Potem zabory i łupienie Polaków. W czasach zaborów celowa aranżacja z zewnątrz powstań by zabić młodszą część Polaków i jakoś odradzającą się ekonomię. Od 1918 Polacy mieli 20 lat bardzo trudnej szansy na odbudowę. Potem już znamy. Morderstwa Niemców i Rosjan. Dalej okupacja Polski z jej resztkami do dziś przez komunistów i żydów. Po tak ciężkiej historii, skala ekonomicznej suwerenności Polaków jest malutka jak 0,001%, albo mniej w porównaniu do Wielkiej Brytanii.
Anonim2021.03.20 1:45
Gdyby Polska była suwerenna choćby tak jak Portugalia. Dyskusja miałaby inny sens. Suwerenność każdego kraju budują uczciwi i pracujący ludzie. Niezbędnym warunkiem jest by ci co rządzą rządzili uczciwie i oddanie dla kraju. Ten warunek nigdy nie był spełniony od 1939. Od 1989 zaczęło się masowe złodziejstwo tych co rządzili dla Moskwy, aż do 2015. Większość z nich nie była i nie jest Polakami. Dopiero jakieś dobre perspektywy zaczęły się od 2015. Jest nadzieja na normalność po 2030. Kiedy pokolenie zdrajców naturalnie umrze. Drugim warunkiem jest by ci co są rządzeni byli uczciwi i płacili wszystkie podatki i nie oszukiwali na zasiłkach, nakładane przez rządzących rozsądnie i promocyjnie dla aktywnych. Niestety, tu ludzie nauczeni pokoleniami jak oszukiwać okupanta, który nakładał duże ciężary, nie wyzbyli się tego nawyku. Może po 2040. Trzecim jest by sędziowie byli bezwględnie sprawiedliwi i bardzo bezwzględni dla złodzieji i oszustów z wysokich pozycyji, a szczególnie dla zdrajców. Gdyby nie komunistyczni i żydowscy sędziowie popierający swoją biernością rozkradanie Polski, to dziś od 1989, zbudowalibyśmy dobrobyt o 20-30% lepszy. Niestety nawet w zwykłych karnych sprawach do dzisiaj jest tak, że przestępcy o wyższej pozycji społecznej z żydowskim pochodzeniem dostają łagodniejsze wyroki. Czwartym warunkiem, ludzie muszą chcieć pracować być aktywni pomysłowi. Polska nadal nie jest suwerenna, nawet na poziomie Portugalii. Nie mówiąc o Belgii czy Holandii. Wrogowie z polskimi paszportami i kooperujący z nimi nasi przeciwnicy, skutecznie zwalczają próby suwerenności Polski od wewnątrz i z zewnątrz.
czekista2021.03.19 22:56
Wszystkie sondaze sa narzedziem manipulacji. 80 - 90 % kazdego spoleczenstwa stanowia bezmyslni glupcy manipulowani przez lajdakow ktorzy tak potrafia wymanewrowac glupcow, ze sa w stanie osiagnac kazdy wynik. Na tym polega demokracja. W demokracji lajdacy zawsze sa wygrani.
Czas na nową partię2021.03.19 20:54
Partia, na programie wyborczym: referendum w sprawie wystąpienia Polski z UE można sobie niezły elektorat zgromadzić. Czas na wypad z UE. A przy dobrej reklamie, można mieć i większość w sejmie. Czas na dobrą zmianę. Powodzenia.
Tak to prawda, Prawda z chujem w pysku2021.03.19 20:09
Ale kto w takim razie goli żaby, hmm...? Ukraińcy pod nadzorem Mongolii czy Texasu?
Prawda2021.03.19 20:04
Polska jest bardzo Biedna w Technologie --Technice ---Polska jest 30 lat za Zachodem ---nawet gwozdzie sie w Polsce nie Robi -----Urzadzenia do Cukrowni czy Elektrowni jak Turoszów ===pracują Polacy Ukraińcy ale nadzór Niemiecki ale produkowane sa w Chinach ==Niemcy zbierajaa czysty zysk ==tak samo w Lubinie Hucie Miedzy =====Młode Pokolenie zaczyna otwierac prywatne Firmy Zbrojeniowe czy inne to trzeba 30 lat ===DLACZEGO ===W Polsce nie było Mysli bo wymordowali Niemcy i Rosjnie --W 1945 roku zostało wymordowanych 98 procent Intekligencji Naukowców a dzieci ZGERMANIZOWANO albo zamordowano ===
Böno2021.03.19 21:00
Nie jest tak źle jak myślisz. Więcej optymizmu. Nasze zarobki są marne, to fakt, ale standard życia nie odbiega od krajów zachodnich. Pojedziesz za granicę na wczasy: Chorwacja, Grecja, Hiszpania..... od Polaków, aż się roi, wszędzie słychać język polski. Większość naszego społeczeństwa na wszystko stać. Popatrz jakie samochody jeżdżą po polskich drogach. Choć nie twierdzę, że nie ma też ludzi biednych, ale ci biedni wszędzie są.
Prawda2021.03.19 21:13
Niestety, biednych w Polsce jest więcej jak bogatych.
czekista2021.03.19 23:00
Ales madrosc wyartykuowal. Wszedzie tak jest gamoniu.
hans klos, w roli felczera ze strzykawką2021.03.19 19:53
Gospodarczo Polska jest bardziej podobna do małej Albanii niż Wielkiej Brytanii.
Tak to prawda, hansie z chujem w pysku2021.03.19 20:05
Gospodarczo Polska jest bardziej podobna do małej Szwajcarii niż Wielkiej Brytanii.
Polak?2021.03.19 20:22
a co to za ordynarne bydle?
gumowa kaczka2021.03.19 19:45
a sondaż czy praca w Polsce czy UK jest lepiej płatna już był? co ma wspólnego Polska z krajem grabiącym pół świata przez stulecia w ramach jakiejś wyimaginowanej wspólnoty imperium brytyjskiego
Z oo2021.03.19 21:20
Nie wywlekaj trupa z szafy. Niemcy po II wojnie światowej były kompletnie zniszczone. Ludzie biedowali. Moja matka, na początku lat 50 ub. wieku, wysyłała do Niemiec do swoich koleżanek, wędzoną słoninę, boczek, , kiełbasy. Wszystko własnego wyrobu. dzisiaj widzimy jak Niemcy prosperują. Potrafili się zmobilizować i odbudować gospodarkę. Ale Niemcy to kraj pracowity, przestrzegający prawa, uczciwy. Polacy wprost przeciwnie - leniwi, kradnący , kłótliwi i zazdrośni. I tu leży powód biedy w Polsce. PiS dorwał się do żłobu i kradnie na potęgę. Zwolennicy PiS nie widzą w tym nic złego. No to macie co chcieliście.
Polska "otrzymala" 190,8 MLD EURO,2021.03.19 19:28
z czego 152.4 MLD EURO wróciło do Unii plus polskie składki 61.4 MLD EURO.... Policzmy: 190,8 MLD EURO minus 152.4 MLD EURO = 38.4 MLD EURO zostało - - - ALE minus nasze skladki, czyli 61.4 MLD EURO minus 38.4 MLD EURO równa się 25.7 MLD EURO - - - - 25.7 MLD EURO - TYLE JEST POLSKA DO TYŁU!
ASTOM2021.03.19 19:54
A bilionów za zlikwidowane przez uniję przedsiębiorstwa przemysłowe to nie liczysz?
Wywalić zero2021.03.19 21:23
Wyjaśnij dlaczego 152 mld EURO wróciło do Unii.
80% "danych funduszy2021.03.20 3:10
wróciło do Unii w zakupach. Od papieru toaletowego do maszyn drogowych
190,8 MLD EURO2021.03.19 19:19
"Polska od początku członkostwa w Unii Europejskiej otrzymała ponad 190,8 miliarda euro - wynika z danych Ministerstwa Finansów. W tym czasie nasz kraj wpłacił do unijnego budżetu niecałe 61,4 miliarda euro. ";Na czysto"; otrzymaliśmy z UE dokładnie 129 317 825 658 euro. Z informacji dostępnych na rządowej stronie wynika, że od momentu wejścia do UE w Polsce zrealizowano bądź nadal realizuje się w polskich województwach 282 020 projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Łączna wartość projektów przekracza 1,2 biliona złotych, z czego 701 miliardów złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Konrad Józef Turzyński2021.03.19 22:44
Koszty przynależności Polski do UE to nie tylko składki unijne, płacone od 2004 r., ale także obsługa wszelakich instytucyj, które zajmowały się przygotowywaniem członkostwa, a od 2004 r. - realizowaniem go, np. w rozprowadzaniu dofinansowań z pieniędzy unijnych. Ogromną ilość ustaw (należy porównać objętości roczników Dziennika Ustaw w okresie 1918 - 2021, w ostatnich 3 dekadach wzrost lawinowy!) uchwalono w zamiarze dostosowania Polski do wymogów UE, zaś pilnowanie, aby te ustawy były wykonywanie też kosztowało i kosztuje. Nie wiem, ile wynoszą te koszty, nie byłbym zdziwiony, gdyby razem ze składkami na rzecz UE przewyższały to, co Polska dostaje od Unii. Samo tylko dofinansowanie rolnictwa i przedsięwzięć realizowanych przez województwa, powiaty i gminy pewnie byłoby mniej kosztowne, gdyby pieniądze nie musiały wędrować aż tak daleko i długo: od polskiego podatnika do Brukseli, a potem stamtąd do gminy albo powiatu. Głosowałem przeciwko przystąpieniu do UE i nie przestałem być przeciwnikiem przynależności Polski do UE. Lech Kaczyński, chociaż na niego głosowałem, a ze znacznej części jego polityki jestem zadowolony, w sprawie traktatu tzw. lizbońskiego zachował się jak głowa państwa obcego, a konkretnie - irlandzkiego, bowiem swoją decyzję o ratyfikacji uzależnił od referendum, ale nie w naszym kraju, lecz właśnie w Irlandii - tego "Mrożek by nie wymyślił"!
Grizzly2021.03.19 19:03
Jestem specjalista od cen parówek w Orlenie, ale najlepszy jezdem w gdybaniu.
Anonim2021.03.19 19:02
Sondaży nie ma sensu robić, nie mają żadnej mocy. Poległy w zamachu L. K. podpisał likwidację suwerennego Państwa Polskiego. Zdrada! Zdrada! Zdrada! Nasze prawo nie jest ważniejsze od brukselskiego. Mamy się słuchać jak pachołki. Ano.....kto liczy na pisowca ten sam sobie szkodzi.
Grizzly2021.03.19 18:55
Polska tylko skorzystałaby na tym, choćby na tranzycie towarów, usług, ludzi no i oszczędziłaby na frycowym do UE, które będzie coraz wyższe!
Polexit2021.03.19 18:54
Ale kłamstwa! Dlaczego w moim otoczeniu (okolice podwarszawskie) nie znajduję osoby, która nie chciałaby opuszczenia tego eurokołchozu?!
ble2021.03.19 19:47
a co mówi psychoterapeuta?
Anonim2021.03.19 19:48
Buhaha, naprawdę uważasz, ze zdanie jakichś żuli z twojej zabitej dechami wiochy podzielają wszyscy Polacy w tym kraju
matis892021.03.19 18:40
Kłamią już na bezczela. Wystarczy posłuchać po ludziach, znajomych... Większość UE uważa za szkodnika.
Na pohybel PiS2021.03.19 18:54
Nie wiem jakich masz znajomych, ale moi chwalą sobie unię, szczególnie za duże dotacje i możliwość zarobkowania za granicą. Teraz wiadomo, pandemia, ale ona kiedyś się skończy. Gdyby nie unia to nie wiadomo czy w ogóle mielibyśmy szczepionki przeciwko koronie.
matis892021.03.19 20:40
,,moi chwalą sobie unię, szczególnie za duże dotacje i możliwość zarobkowania za granicą''. To że lepiej zarabiają i są bogatsi to raczej wynik tego że Niemcy, najpierw zniszczyli, ograbili Polskę, a później Rusy nas doili. Zaś dotacje to rekompensata że teraz zachód nas dalej doi dzięki UE.
Po 11 ....2021.03.19 18:15
"Czy Polska miałaby lepiej poza Unią Europejską tak jak Wielka Brytania?" --- A kto powiedział, że UK ma lepiej???
"A kto powiedział, że UK ma lepiej???"2021.03.19 18:22
LICZBY! Choćby ilość zaszczepionych!
hans klos, w roli felczera ze strzykawką2021.03.19 19:08
Kto w wielkiej Brytanii, a prócz AstraZeneka, żyje z ilości zaszczepionych?
A co to jest2021.03.19 19:10
"wielkiej Brytanii"?
hans klos, w roli felczera ze strzykawką2021.03.19 19:15
unitarne państwo wyspiarskie w Europie Zachodniej.