27.07.21, 06:34Fot. Kancelaria Sejmu, Aleksander Zieliński via Flickr, CC BY 2.0

Sondaż: PiS stabilnie, PO mocno dystansuje Hołownię

PiS cieszy się stabilnym poparciem, a Platforma po powrocie Donalda Tuska zabiera mnóstwo wyborców Polsce 2050 - wskazują wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwości z wynikiem 33,6 proc. Jest to nieomal identyczny wynik, co miesiąc temu.

Na drugim miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, która może liczyć na poparcie 26,2 proc. badanych. To wzrost o aż 10,1 proc. w stosunku do poprzedniego badania, które zostało przeprowadzone w czerwcu.

Ogromny wzrost poparcia PO ma miejsce głównie kosztem Polski 2050 powołanej przez Szymona Hołownię. Ugrupowanie byłego prezentera TVN może liczyć na poparcia 10,9 proc. badanych. W poprzednim miesiącu wynik ten wyniósł 18 proc.

Na czwartym miejscu znajduje się Lewica z poparciem 7,1 proc. badanych. Stanowi to spadek o 1,2 proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Duży spadek zanotowała Konfederacja, która może liczyć obecnie na 5,4 proc. głosów wobec 9,3 proc. w poprzednim badaniu.

W Sejmie znalazłby się także PSL-Koalicja Polska z poparciem 5 proc. badanych.

Spora część osób jest w dalszym ciągu niezdecydowana - odsetek ten wyniósł 11,8 proc. badanych.

Frekwencja wyniosłaby przy tym 49,3 proc.

jkg/onet

 

Komentarze

Filip2021.07.27 18:54
W 2015 roku PiS wygrał wybory dzięki programowi 500+ i trzem kłamstwom, tj. o zamachu w Smoleński, o Polsce w ruinie i o luce VAT-wskiej. Organizacją lotu do Smoleńska zajmował się Jacek Sasin. Lech Kaczyński wysłał Karola Karskiego po powrocie z Gruzji do prokuratora, żeby złożyć doniesienie na pilota za odmowę lotu nad tym krajem w warunkach wojennych. Piloci byli po tym incydencie pod silną presją. Antoni Macierewicz nie wierzy w zamach, ale powołał podkomisję, żeby okłamywać wyznawców PiS-u. W 2015 roku gospodarka była w dobrym stanie, dlatego rząd PiS-u mógł zrealizować program 500+. Informacja o dużych pieniądzach uzyskanych od mafii VAT-wskich była kłamstwem. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem jedynym krajem w UE mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa ds luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. Polityka rozdawnictwa w zamian za kupowanie sobie głosów, doprowadziła do coraz większego zadłużenia finansów publicznych. Dzięki kreatywnej księgowości prowadzonej przez Mateusza Morawieckiego informacja o deficycie budżetowym jest znacznie zaniżana. Rządy Zjednoczonej Prawicy pod względem ilości afer, korupcji, nepotyzmu, kumoterstwa i marnotrawienia publicznych pieniędzy, przebiła wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. W ostatnich wyborach parlamentarnych Zjednoczona Prawica dostała około 43% głosów, a w ostatnim sondażu 29%. Wszystkie niekorzystne informacje dla ekipy rządzącej przekazywane są przez niezależne media, a nie powołane do tego służby zależne od PiS-u. W związku ze spadającymi notowaniami Jarosław Kaczyński pragnie pod pretekstem "repolonizacji" przejęć niezależne media, żeby powstrzymać przepływ niekorzystnych dla rządzących informacji. Dla utrwalania swojej władzy pragnie przejąć niezależne media, żeby kłamać, manipulować i oczerniać opozycję.
Filip2021.07.27 18:50
Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i wzbudził poczucie zagrożenia wśród polityków z PiS-u. Media pisowskie wymyślają kolejne kłamstwa i pomówienia, starając się oczerniać byłego Premiera. W ostatnich wyborach parlamentarnych PiS uzyskał około 43% głosów, a ostatnie sondaże podają 29%. Wszystkie afery pisowskie, a było ich bardzo dużo, zostały ujawnione przez niezależne media. Powołane do tego służby będące pod nadzorem partii rządzącej, nie ujawniły żadnej afery. Jarosław Kaczyński w obawie o przegranie następnych wyborów parlamentarnych, a następnie prezydenckich pragnie przejąć, lub zniszczyć niezależne media. W przypadku przejęcia TVN przez spółki córki skarbu państwa, polski skarb państwa w wyniku międzynarodowego arbitrażu zapłaci ogromne odszkodowanie z naszych podatków. Jarosław Kaczyński chce, żeby niekorzystne dla jego partii informacje, nie dotarły do wyborców i nie zadecydowały o wynikach przyszłych wyborów parlamentarnych. Bardzo obawia się utraty władzy, gdyż wielu polityków z PiS-u będzie miało sprawy karne lub zostanie postawionych do odpowiedzialności konstytucyjnej.
ADA2021.07.27 11:03
33% to stały elektorat i nic się nie zmienia
AAAtomek2021.07.27 9:10
Tusk miażdży! I to nie jest jego ostatnie słowo. ❤️❤️❤️❤️❤️ 🔥🔥🔥 ✝️ KLER
ad. WSTYD2021.07.27 8:31
wstyd to mieć duszę niemieckiego i brukselskiego niewolnika jak ty.. Co do sądow krajowych wszyscy won! Sądy międzynarodowe upolitycznione nie będą się wtrącać do polskich reform tej GANGRENY jaka jest polski wymiar (nie)sprawiedliowści i nierobów ; ale nie za tchórzy z PiS.
PiS nigdy nie będzie juz rządził2021.07.27 8:27
samodzielnie dzieki niemieckim kretom z rady medycznej i morawera...
Kinol2021.07.27 7:59
TVN do RFN!
Anonim2021.07.27 7:30
W języku Frędzla "stabilnie" oznacza: poleciało nam na pysk i mamy srakę.
hahahaha2021.07.27 7:59
śnisz śmieciu- PiS wygrywa
Suweren2021.07.27 8:48
Wygrywa co? - Rząd mniejszościowy, który nic nie może? No brawo! Nie ma to jak wygrać gwóźdź do własnej trumny. Dwa, obstawiam, że zaraz dojdzie do tąpnięcia na poniżej 30%. O ile bowiem UE i konswkwencje działań PiS w tym zakresie są PiSowskiemu elektoratowi względnie obojętne, o tyle nawet w tym elektoracie istnieje świadomość, jak kluczowym sojusznikiem są Stany.
AAAtomek2021.07.27 9:11
Srakę to oni mają od ponad 3 tygodni, jak wrócił Tusk.
robaczek2021.07.27 7:29
PIS TO MAFIA.............................. MAFIA POWIATOWYCH DZIADKÓW ............................. NIEUDACZNIKÓW KTÓRZY SPIERDZIELA WSZYSTKO CZEGO SIE DOTKNĄ ............... BYLE SIE U KORTYTA UTDRZYMAC JAK NAJDLUZEJ KAZDYM KOSZTEM ...................................... i to nie jest opinia......................... takie sa fakty................................................... takie bydło dopuściliście do władzy ........................................... "katolicy z koziej du.... y"
Złodzieje z PiS:2021.07.27 7:26
Żona europosła Dominiak Tarczyńskiego zasiada w radzie nadzorczej kieleckiej spółki Perma. Podobnie jak związany z Solidarną Polską były radny Tomasz Zbróg. Udziały w spółce ma rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu. ARP jest spółką skarbu Państwa, na której czele stoi Cezariusz Lesisz. Lesisz był liski współpracownikiem Mateusza Morawieckiego i jego zmarłego ojca Kornela. Razem z Migoń w radzie nadzorczej Permy zasiada Tomasz Zbróg. Wieloletni asystent polityka Solidarnej Polski Jacka Wołosowicza, a następnie radny gminny i radny sejmiku województwa
WSTYD!2021.07.27 7:21
Smutne państwo pogrążone w aferach ,chaosie i kłamstwach rządzących. Skłócone z sąsiadami, nieuznające wyroków trybunałów międzynarodowych i sądów krajowych. Państwo izolowane, samotne, pozbawione przez rządzących powagi ,znaczenia i szacunku. Zdewastowany wizerunek zepchnął nasz kraj w inny kulturowo i politycznie obszar cywilizacyjny.Ale zawdzięczamy to rodacy własnym wyborom. Sprzedaliśmy za parę socjalnych datków nasz rozum, godność i przyzwoitość.
ryszard2021.07.27 7:20
Polityczny cyrk dla naiwnych. W polskich władzach po 1989 r prawdopodobnie, nieustannie i skutecznie działa obca antypolska agentura. Uderzają głównie w służbę zdrowia, naukę i oświatę. Dowodem jest postępująca zapaść w tych gałęziach a święta reguła mówi "Po owocach ich poznacie". W nauce i szkolnictwie to niespotykany wcześniej spadek w rankingach (w granicach stu miejsc do tyłu, bez najmniejszej reakcji władz), a w zdrowiu (cytuję) "Według GUS dla chłopców urodzonych w ub.r. oczekiwane trwanie życia to 72,6 roku (rok wcześniej 74,1 roku). Ten sam wskaźnik dla dziewczynek spadł z 81,8 roku do 80,7 roku. Oczekiwane dalsze trwanie życia obniżyło się we wszystkich grupach wiekowych.
XYZ2021.07.27 7:18
Topnieje przewaga PISu do PO,już tylko 7,4 %. A koalicji z Hołownią wyraźna przewaga.
robaczek2021.07.27 7:18
I GFDZIE TA MITYCZNA WIĘKSZOŚC POLAKÓW POPIERAJĄCA PIS????? ......................................................jest tylko 30% wieśniaków liczących na socjal. nieudaczników którzy nie potrafia sobie poradizć w kapitaliźmia i marzy im sie powrót PRL.czasy ich młodości. ............... TYLE..................... banda powiatuwej za pinć stuf i armia dziadków powiatowych ktorzy dorwali sie do koryuta jak warchalki na głodówce................................ z całymi rodzinami.
Po 11 ...2021.07.27 7:07
Uwielbiam tę pisowską "kreatywność" w wymyślaniu tytułów na frendzlu i pasków w TVP Info. Tu ewidentnie NEWsem jest 10% wzrost PO, ale tytuł oznajmia o zupełnie czymś innym. Pewnie jak poparcie PiS spadnie do 11 %, a PO wystrzeli na 70%, to na frendzlu napiszecie: "Poparcie dla PiS ciągle dwucyfrowe!"
PRAWDA2021.07.27 7:02
Hołownia jest Finasowany przez Ruskich a PO-Tusk dostje miliony euro od Niemiec na walke i zniszczenie Narodu Polski --
Lucyfer2021.07.27 6:58
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. Nic trudnego, puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)