18.05.18, 19:47Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL, edytowane

SONDAŻ: PiS znów z dwukrotną przewagą nad PO!!! Nowoczesna... na dnie!


Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. I to w jakim stylu! Partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza największe ugrupowanie opozycyjne- Platformę Obywatelską... aż dwukrotnie!

To wyniki nowego sondażu CBOS. Na PiS zagłosowałoby 40 procent ankietowanych, na Platformę Obywatelską- 19 procent. Na podium znalazł się jeszcze Kukiz'15 z wynikiem 10 procent. Na czwartym miejscu uplasowało się SLD z wynikiem 6 procent, o oczko niżej- PSL. I na tym koniec, bo pozostałe ugrupowania nie weszłyby do Sejmu. 

Nowoczesna mogłaby liczyć na poparcie zaledwie 4 procent respondentów. Dalej jest partia Wolność, ciesząca się poparciem 2 procent badanych, na szarym końcu- Razem, na którą głosowałoby 1 procent ankietowanych. 

Sondaż przeprowadzono w dniach 10-17 maja br. na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

 

 

 

 

Prawo i Sprawiedliwość, w stosunku do poprzedniego badania, odnotowało wprawdzie straty (wynik słabszy o 6 pp w porównaniu z poprzednim sondażem), natomiast PO zyskała 3 pp, jednak przewaga i tak jest miażdżąca! Warto jednak zwrócić uwagę, że sondaż nie uwzględnia scenariusza, w którym Platforma Obywatelska weszłaby w koalicję z Nowoczesną.

yenn/Twitter (CBOS), Fronda.pl