23.07.21, 07:39Fot. via Pixabay

Sondaż: Polacy boją się innych chorób znacznie bardziej niż covid-19

Polacy boją się chorób i utraty zdrowia. Pandemia wzmogła te lęki, jednak covid-19 nie znajduje się w czołówce chorób, których najbardziej obawiają się Polacy - wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

- Polacy boją się o zdrowie swoje i najbliższych. Martwi ich brak dostępu do opieki medycznej, ale też brak pieniędzy na leczenie poważnych chorób - powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, prezentując raport pt. "Mapa ryzyka Polaków".

Zgodnie z wynikami badania Polacy najbardziej obawiają się chorób nowotworowych - taką odpowiedź wskazało aż 81 proc. badanych.

Prawie tak samo bardzo Polacy boją się utraty sprawności - tę odpowiedź zaznaczyło 80 proc.

W dalszej kolejności znajduje się uszkodzenie mózgu skutkujące stanem wegetatywnym, którego obawia się 76 proc. badanych.

Na czwartej pozycji wśród największych obaw Polaków związanych ze zdrowiem znajduje się pozbawienie dostępu do opieki medycznej. Tego obawia się 71 proc. badanych.

59 proc. ankietowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń obawia się chorób mentalnych/psychicznych, a 48 proc. badanych - zakaźnych chorób wirusowych. 

47 proc. badanych wskazało, że obawia się cukrzycy. Za cukrzycą znajduje się otyłość - tę odpowiedź wybrało 40 proc. badanych.

Co ciekawe, samej pandemii koronawirusa obawia się jedynie 13 proc. badanych.

jkg/rp

 


Komentarze

Lekarz2021.07.23 18:49
Polacy bardzo boją się kiły i rzeżączki
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 11:49
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW! ...... Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE SZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 9:17
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki. Plan jest następujący. Skutecznie i dotkliwie uderzajcie w Kościół. Ale nie można tego robić wprost. Trzeba więc odwołać się do najbardziej prymitywnych i zrozumiałych dla każdego pojęć. Są to od wieków: seks i pieniądze. Największy dureń to chwyci. Dalej: granie na uczuciach. Po pierwsze: Udawajcie współczucie dla dzieci – ofiar księży-pedofilów. Wiadomo, że są to przypadki bardzo nieliczne, zwłaszcza w porównaniu z innymi grupami. Uogólniajcie to na CAŁY kler. Po drugie: KAŻDY ksiądz jest pazerny na pieniądze. Jeśli proszą na remont kościoła, czy na biednych, to przedstawiajcie to tak, jakby zabierali dla siebie. Wypominajcie im każdy lepszy samochód. Po trzecie: ja sam nie mogę już uderzyć w wielkiego świętego papieża Jana Pawła II-go. A nienawidzę go szczególnie, bo wielu ludzi uratował od potępienia. Nienawidzę katolickiej Polski, której rząd sprzeciwia się działaniom coraz bardziej lewackiej Unii Europejskiej. Uderzajcie więc w żyjących jeszcze współpracowników JP2. Psujcie w oczach młodych jego obraz. Waszym orężem jest kłamstwo, rozwiązłość i ohydny grzech LGBT. Waszym przewodnikiem jest Goebbels, mój wierny uczeń, walczący kłamstwem. Do dyspozycji macie żydowską prasę dla gojów z Gazetą Wyborczą na czele, finansowaną za srebrniki Sorosa. A teraz – do roboty. Czekam na wasze złośliwe wpisy!
Anonim2021.07.23 8:29
Bo są dużo groźniejsze.
T2021.07.23 8:01
W mojej okolicy ani nikt ciężko nie chorował, ani nie umarł na Covid. Dla mnie to jakaś kpina. Moja ciotka, która jest pod względem zdrowia (serce i nie tylko) wrakiem - podczas chorowania na Covid miała ból głowy. Tyle.
Wacek2021.07.23 18:51
Widocznie mieszkasz na pustyni
Czyli bójmy się szczepionek2021.07.23 8:00
wywołają choroby nowotworowe (pozycja 1), udary mózgu z utrudnieniem poruszania się (pozycje 2 i 3), zaburzenia mentalne (pozycja 4).