13.04.21, 07:16Fot. Rafał Zambrzycki SEJM RP via Flickr, CC BY 2.0 / P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Sondaż: wyborcy opozycji za Funduszem Odbudowy

Serwis Interia dotarł do sondażu IBRIS przygotowanego na zlecenie jednej z partii politycznych, z którego wynika, że 70 proc. wyborców partii opozycyjnych popiera przyjęcie Funduszu Odbudowy.

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy to test dla rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska kierowana przez Zbigniewa Ziobro konsekwentnie zapowiada powiem, że będzie głosować przeciwko przyjęciu Funduszu Odbudowy.

Cały czas realny jest jednak scenariusz, że nawet pomimo weta Zbigniewa Ziobry Sejm przyjmie Fundusz Odbudowy. W tym celu potrzebne jest jednak poparcie co najmniej części ugrupowań opozycyjnych. Politycy z tych ugrupowań chcą jednak w zamian, aby większa część pieniędzy trafiła do samorządów.

Z sondażu, do którego dotarła Interia wynika zaś, że Fundusz Odbudowy popiera 74 proc. ankietowanych.

W sondażu zadano następujące pytanie: Czy Pana/Pani zdaniem posłowie opozycji powinni zagłosować razem z PiS i poprzeć utworzenie Funduszu, czy zagłosować przeciw ryzykując utratę unijnych pieniędzy?

Poparcia dla Funduszu domaga się 74 proc. ankietowanych. Opcję "raczej odrzucić" lub "zdecydowanie odrzucić" wskazało jedynie 10,7 proc. respondentów. 15,4 proc. natomiast nie ma wyrobionej opinii.

Ponadto poparcia dla Funduszu domaga się 88 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy.

jkg/interia

Komentarze

Bystry2021.04.13 11:40
Jak to gowno przejdzie to bedziemy w glebokiej du.ie. Unia bedzie sie zadluzac. Nam beda dawac ochlapy bo jestesmy "niepraworzadni". Zawsze cos na nas znajda chocby pobitego geja. Albo jakiegos aresztowanego za korupcje sedziego. Kase wezma inni a placic my bedziemy. Az zal mi Morawieckiego jak przyszle pokolenia beda go przeklinac.
robaczek2021.04.13 9:41
n mówie wam....................... informacja nie daje jasnej odpowiedzi KOGO GRYZC!!!stąd reakcja pisiurków słaba........................................... MUSICIE PREREDAGOWAC!!!!! ;]
Anonim2021.04.13 9:07
uwspólnotowienie długu?
Anonim2021.04.13 9:09
mówią, że nic tak nie trzyma małżonków w związku jak kredyt hipoteczny?
Anonim2021.04.13 9:10
sprzedajemy suwerenność?
Suweren2021.04.13 8:51
"Głosowanie nad Funduszem Odbudowy to test dla rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska kierowana przez Zbigniewa Ziobro konsekwentnie zapowiada powiem, że będzie głosować przeciwko przyjęciu Funduszu Odbudowy." A da się to napisać po polsku?
robaczek2021.04.13 8:50
I CO TU POCZAC Z TAKĄ INFORMACJA!!!????!??!?!??!?!? ;] prosze o dokłądniejsze instrukcje dal pisiurków czy to dobrze czy zle................ bo nie wiedza jak komentowac i kogo mają gryźć !!!!!! .................................. FRONDA, dokłądniej prosze!!!!!!!!!!!!!!!! no ;]