03.08.21, 06:45Screenshot Youtube - pis

Sondaż: Zwycięstwo PiS i MOCNY spadek Hołowni

Kolejna wygrana Prawa i Sprawiedliwości w sondażu parlamentarnym. Tym razem partia Jarosława Kaczyńskiego notuje niewielki spadek (o 1 punkt procentowy) i może liczyć na 34,2 proc. głosów.

W badaniu przeprowadzonym przez United Surveys dla Wirtualnej Polski drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z poparciem 27,6 proc. respondentów. Nastąpił tu wzrost aż o 6,3 puntu procentowego w skali miesiąca.

Jak widzimy, KO zyskuje kosztem Polski 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie to uzyskało tym razem 10 proc. poparcia, co oznacza spadek aż o 6,5 punktu procentowego.

W Sejmie znalazłyby się także: Lewica (6,9 proc.), Konfederacja (5,9 proc.) i PSL, które uzyskało dokładnie 5 proc. poparcia. 10,4 proc. uczestników sondaż wciąż nie wie, na kogo oddałoby swój głos, a frekwencja wyniosłaby 42,5 proc. Badanie przeprowadzono 30 lipca 2021 roku.

dam/wp.pl

Komentarze

Filip2021.08.4 5:45
Jak wysoka może być kara dla Polski? W przypadku niezastosowania środków tymczasowych, TSUE może nałożyć na Polskę kary finansowe. Tutaj procedura jest dość prosta - w ramach toczącego się przed Trybunałem postępowania, Komisja Europejska składa wniosek o ukaranie, a TSUE przychyla się do niego bądź nie. Tak było na przykład w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, która także znalazła swój finał przed TSUE. Jesienią 2017 r. Trybunał zagroził karą 100 tys. euro dziennie w przypadku kontynuowania prac. W przypadku zakończonych postępowań, procedura jest nieco inna. Opisuje ją Art. 260 ust. 2 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który brzmi następująco: 2. Jeżeli Komisja uzna, że dane Państwo Członkowskie nie podjęło środków zapewniających wykonanie wyroku Trybunału, może ona wnieść sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, po umożliwieniu temu Państwu przedstawienia uwag. Wskazuje ona wysokość ryczałtu lub okresowej kary pieniężnej do zapłacenia przez dane Państwo Członkowskie, jaką uzna za odpowiednią do okoliczności. Jeżeli Trybunał stwierdza, że dane Państwo Członkowskie nie zastosowało się do jego wyroku, może na nie nałożyć ryczałt lub karę pieniężną. Procedura ta nie narusza artykułu 259. Inaczej mówiąc, Komisja Europejska wszczyna procedurę "naruszeniową" i wnosi nową sprawę do TSUE, wnioskując o nałożenie na dane państwo kary finansowej. Jej wysokość jest zależna od kilku czynników. Obliczanie wysokości kary pieniężnej opiera się na metodzie uwzględniającej wagę naruszenia. Ta jest oceniana pod kątem znaczenia naruszonych przepisów oraz wpływu naruszenia na interesy ogólne i partykularne. Uwzględnia się też czas jego trwania oraz możliwości płatnicze państwa członkowskiego. Szczegółowe zasady obliczania wysokości kar finansowych zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Komisji Europejskiej i można je znaleźć tutaj. Uwzględniają one PKB danego kraju, aktualną inflację i przyjętą stawkę ryczałtową dla kar pieniężnych. Co jednak najbardziej istotne, to waga naruszenia jest głównym kryterium decydującym o ostatecznej wysokości kary. Tę zaś oceniają sędziowie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że - jak mówili w rozmowie z Business Insider Polska konstytucjonaliści - sprawa przeciwko Polsce dotyka najbardziej fundamentalnych wartości Unii Europejskiej.
Filip2021.08.3 19:36
Ochrona działających na polskim rynku firm medialnych przed wrogim przejęciem ich przez podmioty z Rosji, Chin czy Arabii Saudyjskiej - w taki sposób premier Mateusz Morawiecki uzasadniał konieczność wprowadzenia zmian w prawie, uderzających bezpośrednio w telewizję TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Szef rządu zapomniał jednak - albo tego nie wie - że w Polsce już obowiązują przepisy, które pozwalają zablokować każde przejęcie jakiejkolwiek firmy telekomunikacyjnej przez podmioty spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Przepisy z tarczy 4.0, którą Sejm przyjął w czerwcu ub.r., dają prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów możliwość zablokowania każdej transakcji, której skutkiem byłoby przejęcie m.in. firm medialnych przez podmioty spoza UE i EOG Takie zmiany w prawie uchwalone zostały na wniosek rządzącej Zjednoczonej Prawicy podczas kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa Rozwiązania te były zalecane przez Komisję Europejską, w ramach ochrony europejskich aktywów strategicznych - Czy Polska powinna mieć instrument, który może zapobiegać przejęciom jakiejś firmy przez firmę zagraniczną, przejęciom kontroli nad nią? (...) Jestem zdumiony, że już wcześniej w parlamencie tego nie zrobiliśmy - mówił premier Morawiecki. Czyżby zapomniał, że taki mechanizm już ma?
XYZ2021.08.3 19:15
6,6 to już niewielka różnica.
robaczek2021.08.3 13:43
the train is coming................. pisiureczki ;] ............. czujecie co?? ;] ale bedziecie miec .............. KACA PRZEZ LATA PO TYCH NIUDACZNIKACH ;] ............................. juz zawsze przyklei si edo was łatka ..........................................pozyteczni frajerzy nieudaczników z pisu
drew2021.08.3 13:39
po nie dostanie nawet 20
hrabia Potocki2021.08.3 12:56
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi. Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! . . .. Refren: Bój to będzie ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. . . . .. . . . Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! . . . . . Refren: Bój to... lalala .... lalalala . . . . Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut. Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! . . . . . .Refren: Bój to... lalala ....lalalala . . .. Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc...Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał. . . . . . . . Refren: Olej w duupe bo Bój to... lalala ....lalalala . . ..
hrabia Potocki2021.08.3 12:05
Zawsze glosowalem na PIS ale przez swoja idiotyczna polityke odnosnie zmuszania ludzi do szczepien oraz dzieci , brakiem powaznego podejscia do innych metod leczenia np lekarstwami tak jak zrobily to Indie , pokazywanie nielubianego przez spoleczenstwo ministra Niedzielskiego i nie branie przykladu z innych krajow ktore nie zmuszaj do szczepien np Dani, Kanady USA spowoduje ze ta czesc spoleczenstwa odwroci sie od PIS dlatego takie krzyki opozycji aby szczepic pod kara ludzi to tylko gra pozorow chodzi im o elektorat PISu.Tym samym jestem przekonany ze PIS przegra wybory , bo nie mozna czyms szczepic co jest nie zatwierdzone przez FDA a bron Boze dzieciom podawac preparat ktory jest w dalszym ciagu badany, PIS przegra te wybory a ich politykami zajmie sie juz kasta, szkoda PIS , pan Kaczynski dal sie wymanewrowac Mateuszkowi i Niedzielskiemu i tzw autrytetom powiazanymi z Big Farms
Anonim2021.08.3 11:30
Kaczyński pozywa mnie za ujawnienie, że jest gejem! Czy dlatego prześladuje LGBT? Jan Piński ............ https://www.youtube.com/watch?v=8Y14lU9wlNE
Anonim2021.08.3 11:28
Skandaliczne zarzuty wobec Brauna. Pospieszalski UJAWNIA: „Cessak trzykrotnie minął się z prawdą” ...... https://nczas.com/2021/08/03/skandaliczne-zarzuty-wobec-brauna-pospieszalski-ujawnia-cessak-trzykrotnie-minal-sie-z-prawda/
Anonim2021.08.3 11:32
Cessak: „Antyszczepionkowcy nas nie powstrzymają!” Grzegorz Braun ujawnił, na co wydał zgodę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ........... https://nczas.com/2021/08/02/cessak-antyszczepionkowcy-nas-nie-powstrzymaja-grzegorz-braun-ujawnil-na-co-wydal-zgode-prezes-urzedu-rejestracji-produktow-leczniczych-wyrobow-medycznych-i-produktow-biobojczych/
gośc2021.08.3 10:50
Aż trudno zrozumieć tę 1/3 polskiego społeczeństwa popierającą tych oszustów, naciągaczy i pogardzających innymi ludźmi. Dla władzy i mamony zrobią wszystko, bo uczciwość, prawość i honor to dla nich puste frazesy..... !
Polak2021.08.3 10:32
PiS to sami syjoniści manipulują badaniami społecznymi. Czas na rząd złożony z Polaków dość zbrodniarzy pokroju Kaczyńskiego, Morawieckiego, Niedzielskiego, Horbana żaden nie jest Polakiem to sami żydzi.
Anonim2021.08.3 13:33
To zanim wybierzecie kolejnych zróbcie im najpierw badania genetyczne .
STARY2021.08.3 9:55
Na tym forum zydom nic sie nie podoba co jest polskie.
Anonim2021.08.3 9:53
Tak jak już pisałam : badania genetyczne , badania i jeszcze raz badania kandydatów na polityków przed kolejnymi wyborami . Wtedy będziecie wiedzieć kto pragnie rządzić krajem Polaków i wtedy zadecydujecie .
hahaha2021.08.3 9:36
https://albicla.com/SaraEgzorcystka/post/1000687936
polaczek2021.08.3 10:33
nawet pisowskie upodlenie???
Anonim2021.08.3 9:27
Co to za rząd RP, co to za faszyści, którzy "wystawiają" polskie zdrowe dzieci poniżej 12 lat do ekperymentów medycznych dla żydowskiej firmy Pfizer? ...... Cessak: „Antyszczepionkowcy nas nie powstrzymają!” Grzegorz Braun ujawnił, na co wydał zgodę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ..... https://nczas.com/2021/08/02/cessak-antyszczepionkowcy-nas-nie-powstrzymaja-grzegorz-braun-ujawnil-na-co-wydal-zgode-prezes-urzedu-rejestracji-produktow-leczniczych-wyrobow-medycznych-i-produktow-biobojczych/
"Jak widzimy" wrócił dam2021.08.3 9:25
i od razu wiem co mam myśleć i co widzieć.
A gdzie "PO miażdży konkurentów" w nagłówku2021.08.3 9:23
???
Fajnie się wydaje cudze piniondzie, nie?2021.08.3 8:31
https://www.youtube.com/watch?v=RVMCb5Nb_Lw
Socjalizm zawsze żywy!2021.08.3 8:30
https://www.youtube.com/watch?v=43yvzrU4_f4
kefas2021.08.3 8:20
frondelek próbuje zaklinać rzeczywistość.
pije po 13tej2021.08.3 7:58
Ponad rok temu zaczął się realny zjazd poparcia dla PIS chociaż sondaże i media tego nie wieszczą . Ale robienie kroku w tył wobec szantażu fiskalnego unii a przede wszystkim niemoralne podniesienie sobie apanaży z uwagi na galopującą inflacje przy równoczesnym zamrożeniu ich dla wszystkich pozostałych nie pozostawia złudzeń że POLSKI ŁAD jest z KRAJU RAD .
masz z PRLu przyzwyczajenie2021.08.3 8:21
No, słyszymy to codziennie od 2015. A o zamrażaniu kasy z UE to mówił imć pan Trzaskowski. Dlatego przegrał i teraz Tusk zabronił jeszcze mu podwyżki. Tusk który z unii do prywatnej kieszeni otrzymał miliony... I bardzo dobrze, niech się ślinią dalej na podwyżki.
pije po 13tej2021.08.3 8:47
Ależ ja nie o politykach prawie bo ci umówieni z sobą są od zawsze i wiedzą że po siedmiu latach chudych nadejdzie siedem lat tłustych . Można zaś pomyśleć o zdroworozsądkowej liście płac dla ich chlebodawców czyli podatników tak by rusycystka szkole nie musiała rok pracować na to co jej koleżanka w banku za miesiąc zarobi .
ALA2021.08.3 10:01
To tyle u was icek w tych bankach zydowskich zarabiaja i ciagle krzycza ze im malo.
zorro2021.08.3 8:52
Każdy kto pracuje w Parlamencie Europejskim otrzymuje pensje do prywatnej kieszeni. Polscy parlamentarzyści tez otrzymują pensję do prywatnej kieszeni, tak jak i rządzący. Pensja jest z natury do prywatnej kieszeni.
mlody2021.08.3 9:49
Ty icek od rana jestes juz przymulony koszerna.
uśmiany2021.08.3 7:57
ale tu wierzących ... w sondaże
olo2021.08.3 9:52
Bardzo duzo jest tu koszernych judaszy wierzacych w srebrniki.
eryk2021.08.3 7:52
pisiorstwo dalej tapla się w szambie
gość2021.08.3 10:53
Polak musi być zawsze mądry po szkodzie. Najpierw idiotyczną decyzją wybierze partie zodziei i przekrętów, a potem płacze, że jest bezrobotny lub zarabia 5 zł na godzinę.
Majki2021.08.3 7:40
No PiS-uary powoli , żegnajcie się z korytem i przygotujcie sobie maść na ból końca pleców. Miłego dnia dla was i smacznej kawusi !
AAA***** folksdojcza2021.08.3 7:26
targowica 2021 jeszcze zakwiczy
gracz2021.08.3 7:23
Czy to jest może kadr z filmu "Głupi i głupszy"?.
sracz2021.08.3 7:28
każdy przygłup widzi to co chce widzieć
etna2021.08.3 7:53
on widzi pisowskich cymbałów, ja też tam widzę pisowskich cymbałów i czytam twój komentarz i uważam, że napisał go pisowski cymbał
XYZ2021.08.3 7:14
Po tych bezczelnych podwyżkach to PIS zadołuje.
Jawny2021.08.3 7:16
Aha. A kiedy?
AAAkula w łeb ich nieminie2021.08.3 7:11
przed rozbiorami ruscy i niemieccy poplecznicy też zyskiwali
Mosiek2021.08.3 7:20
"Kula w łeb"? Oj, toś ty z naszych, co strzelali w tył głowy polaczkom w Katyniu i podziemiach UB za Bieruta? Szalom! Podaj namiar, powspominamy przy kosher vodka te dawne, wspaniałe czasy!
Filip2021.08.3 7:01
Ekipa pisowska na masową skalę marnotrawi publiczne pieniądze, łamie praworządność, kradnie i kłamie, przebijając wszystkie dotychczasowe ekipy pod względem ilości afer. Działa na szkodę kraju używając jednocześnie narracji hurrapatriotycznej. Twierdzi, że ma monopol na patriotyzm, uczciwość, nieomylność i mądrość. Jarosław Kaczyński chory na władzę, nie cofnie się przed żadną podłością w celu jej utrzymania. Chce pod pretekstem "repolonizacji mediów" przejąć TVN, żeby wyborcy nie mieli dostępnu do informacji niekorzystnych dla rządzących. Wie, że jak straci władzę, to jej już nigdy nie odzyska. Ten człowiek szkodzi naszemu krajowi, dlatego powinien stracić władzę. Dostrzegam wiele analogi pomiędzy PiS-em i Targowicą. Jarosław Kaczyński rozwalając Unię Europejską realizuje strategiczne cele Władimira Putina. Rosja nie mając Unii Europejskiej będzie mogła dyktować Polsce warunki. W latach 90-tych Tadeusz Rydzyk potępiał wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i NATO, dlatego rosyjskie służby specjalne sfinansowały mu budowę masztu. Natomiast w Rosji otrzymał przekaźniki. Teraz Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Zbigniew Ziobro i Tadeusz Rydzyk działają wspólnie w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Chłopi głosujący na PiS, nie będą mogli eksportować swoich produktów do innych krajów europejskich, ze względu na cła. Będą ponosili konsekwencje swoich złych wyborów.
no i ,,,2021.08.3 7:06
... nie promuje pedalstwa
krótko o bełkoczącym Filipie2021.08.3 7:09
słówka półgłówka
jle_ffm2021.08.3 7:18
Jak zwykle pisowcy oprócz inwektyw nic merytorycznego nie mają do powiedzenia.
Filip2021.08.3 9:07
Twoje głupota przerasta moją wyobraźnie debilu!!!!
Aldona2021.08.3 9:00
PiS rządzi z nadania WYBORCOW a TVN , GW ,RP i inne tego typu podmioty nadają z nadania obcego kapitału w celu przejęcia władzy. Zatem to nie jest rozgrywka pomiędzy Polakami tylko między Demokracją i Polakami a Ciemną Strona Syjonistycznej Nocy kłamstwem , oszustwem , mordowaniem geniuszy np.genialny uczony Mohsen Farikzadeh współczesny Enrico Fermi zamordowany przez syjonistów. Polacy są za przestrzeganiem Zasad Moralnych i Prawa , Syjoniści sa za przestrzeganiem Mafijnych Zasad Grabieży i Mordowania
ala2021.08.3 10:54
Musi być regulator prawny, a nie to co dotychczas. Nie ma kraju na zachodzie, który by oddał media obcemu kapitałowi, oprócz Polski, którą oddali za przysłowiowa złotówkę. Większość kapitału medialnego rodzimego zmniejszy nieporozumienia społeczne.
Filip2021.08.3 16:48
W czasie wyborów parlamentarnych w 2015 roku PiS otrzymał 18% uprawnionych do głosowania. Wygrał wybory dzięki Metodzie D’Hondta i dzięki temu, że lewica nie przekroczyła progu wyborczego. Obserwatorzy z komisji OBWE oświadczyli, że ostatnie wybory prezydenckie w Polsce nie były uczciwe. Propaganda pisowska w dużym stopniu polega na stosowaniu kłamstwa i oczernianiu przeciwników politycznych. TVP otrzymuje roczne dotacje z budżetu państwa w kwocie 2 mld zł, na oczernianie opozycji i chwalenie rządzących. W przeszłości Jarosław Kaczyński sprzedał prowadzony przez siebie dziennik kapitałowi zagranicznemu. "Repolonizacja mediów" ma być pretekstem do przejęcia TVN-u, żeby odciąć wyborców od dostępu do informacji nie korzystnych dla rządzących. Ekipa pisowska wielokrotnie złamała Konstytucję i prawo europejskie i dąży do dyktatury i do polexitu. Mają pretensje do instytucji europejskich, że przeszkadza im w łamaniu praworządności. Dla nich "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Konstytucja i prawo unijne są ze sobą zgodne, a interpretacja prawa przez polityków z PiS-u jest absurdalna. Politycy z PiS-u mają takich prawników, którzy za duże pieniądze gotowi są w opiniach prawnych napisać największe bzdury. Powinni być oni wykluczeni ze środowiska prawniczego.
abc2021.08.3 13:07
To prowokator, chyba sprawdza jaki kit można wciskać albo stopień demencji wyborców PIS. Każde zdanie to kłamstwo. Najbardziej mi się podoba "Dostrzegam wiele analogi pomiędzy PiS-em i Targowicą". Przecież to oczywiste że dokładnie jak Targowica zachowuje się obecna opozycja której twarzą jest "król" Europy - ten największy szkodnik dla polskiego interesu i polskich obywateli.
Filip2021.08.3 17:00
@ "abc". W 2014 roku Andrzej Duda jako europoseł w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów samorządowych. W okresie tym Tadeusz Rydzyk i Zbigniew Ziobro w Brukseli twierdzili, że Polska nie jest krajem demokratycznym i wzywali UE do interwencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju. Łamanie praworządności przez polityków z PiS-u może narazić Polskę na utratę dotacji z Funduszu Odbudowy i nawet na bieżące dopłaty. Znaczne pogorszenie stosunków z krajami UE i Stanami Zjednoczonymi nie jest korzystne dla Polski. Politycy z PiS-u doprowadzili do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 4 mld zł, a po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Doprowadzili do ruiny stadninę w Janowie. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński zmarnowali 134 zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Zacytuję fragment twojego wpisu: "każde zdanie to kłamstwo". Napisz konkretnie gdzie według ciebie skłamałem".
AAAtomek2021.08.3 6:57
Prawicowa sraxxxxczka z powodu powrotu premiera Tuska do Polski. Tydzień: 5.
he he he2021.08.3 7:05
jeśli sądzisz że folksdeutsch tusk zadba o emeryturki ubeków i promocje pedalstwa to zawiedziesz się jak budka i czaskowski. wypnie się na was wszystkich, no chyba że nie jestescie Polakami
jle_ffm2021.08.3 7:21
Nie będziesz pisowski głąbie decydował kto jest Polakiem a kto nim nie jest.
Icek2021.08.3 8:25
Zasada jest prosta: 1. Wszyscy Żydzi to prawdziwi Polacy (nazwiska zmienione). 2. Wszyscy Polacy to podludzie. 3. W przypadku wątpliwości patrz punkty 1. i 2.
Jawny2021.08.3 7:09
Przebije ją dopiero lewicowa sraxxxxczka gdy ten Volksdeutsch wróci wkrótce do Reichu i (przepraszam za wyrażenie) wyspowiada się przed babcią Merkelowa: "Cóż, chciałem wykonać zadanie wg rozkazu, ale te polaczki są beznadziejne. Tylko PIS. Poddaję się". Poproszę o kolejną ciepłą posadkę".
ala2021.08.3 10:55
Zagranica doceniła to, co robi nasz Rząd z PiS-u! Ciekawe, kiedy to zrobi totalna opozycja PO-KO? „Polska stała się gospodarczą potęgą UE. W bardzo krótkim czasie stała się absolutnie czołowym partnerem niemieckiej gospodarki” - powiedział przy okazji 30. rocznicy podpisania traktatu polsko-niemieckiego przewodniczący Komisji Stosunków Gospodarczych z Europą Wschodnią Oliver Hermes.
Jawny2021.08.3 12:01
Totalna opozycja nie przyzna tego, że się mylili, i to grubo. Bo to wymagałoby magicznego słowa "przepraszamy". A oni są do tego niezdolni. Będą dalej brnąć i maniacko szukać dziury w całym. (Przy wściekłym ujadaniu Anonima i jego szatańskich kundli.)