18.05.20, 12:00

Soros: Wyrok niemieckiego TK to zagrożenie zdolne zniszczyć UE jako instytucję opartą na rządach prawa

- Tylko jedna rzecz jest pewna w postpandemicznym świecie: nie ma powrotu do zglobalizowanej ekonomii, która poprzedzała pandemię. Poza tym wszystko jest do wzięcia, wliczając w to wzrost znaczenia Chin, los Stanów Zjednoczonych i przetrwanie Unii Europejskiej - powiedział znany z lewicowych poglądów miliarder George Soros w wywiadzie z portalem Project Syndicate.

- (...) To kryzys mojego życia. Jeszcze przed uderzeniem pandemii zdałem sobie sprawę, że znajdowaliśmy się w rewolucyjnym momencie, w którym to, co w normalnych czasach byłoby niemożliwe, a wręcz niewyobrażalne, stało się nie tylko możliwe, a prawdopodobnie zupełnie konieczne. Potem nadszedł COVID-10, który całkowicie zakłóca życie ludzie i wymaga bardzo odmiennego zachowania. To bezprecedensowe zdarzenie, które prawdopodobnie nigdy nie pojawiło się w takiej kombinacji. Naprawdę zagraża to przetrwaniu naszej cywilizacji - stwierdził Soros.

Soros wyraził także zdziwienie, jak bardzo państwa były nieprzygotowane na pandemię, biorąc pod uwagę to, że w przeszłości takie zdarzenia miały wielokrotnie miejsce.

Ponadto zdaniem Sorosa pandemia w dalszej perspektywie zbliży do siebie ludzi, państwa i narody. Unia Europejska również stoi w oblicza egzystencjalnych zagrożeń.

- Szczególnie martwię się o przetrwanie Unii Europejskiej, ponieważ jest to niekompletna unia. Była w procesie tworzenia, ale ten proces nigdy nie został zakończony, a to czyni Europę szczególnie wrażliwą - bardziej wrażliwą niż Stany Zjednoczone, nie tylko dlatego, że jest to niekompletna unia, ale także dlatego, że jest oparta na rządach prawa. Wymiar sprawiedliwości porusza się bardzo powoli, podczas gdy zagrożenia takie jak COVID-19 poruszają się bardzo szybko. Tworzy to szczególny problem dla Unii Europejskiej.

Soros odniósł się także do kwestii wyroku niemieckiego TK kwestionującego rozstrzygnięcie TSUE, o czym pisaliśmy tutaj.

- Kiedy Niemcy dołączyły do UE, zobowiązały się do przestrzegania prawa europejskiego. To rozstrzygnięcie porusza jeszcze większy problem: skoro niemiecki sąd może kwestionować decyzje TSUE, to czy inne kraje mogą pójść jego przykładem? Czy Węgry i Polska mogą decydować, czy będą przestrzegać prawa europejskiego czy też swoich własnych sądów, których legitymację zakwestionowała UE? To pytanie dotyka samego jądra UE, która oparta jest na rządach prawa - stwierdził.

-Wyrok niemieckiego TK stanowi zagrożenie, które mogłoby zniszczyć UE jako instytucję opartę na rządach prawa, w szczególności dlatego, że zostało wydane (orzeczenie niemieckiego TK - przyp. red.) przez niemiecki sąd konstytucyjny, który jest najbardziej szanowaną instytucją w Niemczech. Przed wydaniem wyroku niemiecki TK konsultował się z TSUE i dopiero potem zdecydował się rzucić mu wyzwanie - dodał Soros.

Zdaniem miliardera Włochy zostały źle potraktowane przez UE w trakcie kryzysu związanego z napływem uchodźców w 2015 r. To doprowadziło zaś do wzrostu popularności i poparcia dla Matteo Salviniego i jego Ruchu Pięciu Gwiazd.

Soros ponownie opowiedział o swoim pomyśle emisji w UE obligacji wieczystych, które nazwał konsolami. W ten sposób, jego zdaniem, można sfinansować walkę z pandemią COVID-19, a także zmianami klimatu.

g/project-syndicate.org

Komentarze

Martyna2020.05.22 14:02
Wszystkie narody i państwa powinny zlekceważyć tego bandytę!Czyż nie przekonujemy się kazdego dnia,że ten wariat prowadzi świat do destrukcji? Jego pieniądze śmierdzą ,niech wsadzi sobie je do trumny ,niech uwolni świat od swoich chorych pomysłow schizofrenika!
Jan Radziszewski 2020.05.22 10:17
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.05.19 14:34
sosros lewacki bydlaku!!! juz za niedługo zostanie z ciebie truchło!!!! wiec nie przejmuj sie światem.....piekło czeka na ciebie ...
Grizzly2020.05.19 0:10
Czy Niemcy to całkiem te obozy zamknęli?
polacke2020.05.18 23:26
Kompletną degrengoladą obecnej polityki szczególnie UE jest fakt, że jakiś "lewak" mający kilka miliardów, może w jakikolwiek sposób wpływać na politykę. Co to am wspólnego z demokracją, konstytucjami państw i całymi systemami prawnymi. Soros nie wiadomo czyj przedstawiciel, jeździ po świecie korumpując "upadłych polityków" miesza się w sprawy niezawisłych krajów. Kto rozmawia z tym człowiekiem winien odejść z polityki, co to za działania Quasi Mafijne.
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 21:55
kiedy ten komuch żydowski zombi zniknie codziennie przetaczają mu młoda krew
aska2020.05.19 17:53
ona ma bodajże 2 synów wiec nie prędko
trzask2020.05.18 16:51
I znowu on, znowu chce kogos zniewolic, znowu ktos nie spiewa jak on chce. A niektorzy "Polacy" chca go w Polsce reprezentowanego przez trzaskowskiego !!!
skarb2020.05.18 15:46
TAK zydokomuna przyjaciel POlityki hitlerka,niech sie bierze za POprawnych POlitycznie ktorzy udaja prawych ,hojnych ,demokratycznych itd .komuna odrzyla w najlepsze jak taki KOMUNISTA ZYD CO REPREZENTUJE JEST JEDNYM NAJEKSTREMALNYCH IDEOLOGII JAKICH NIE MOZE WYMYSLIC CZLOWIEK TYLKO HYBRYADY KTORZY PRZY POmocy niewolnikow pieniadza,nienawisci,zlai wszystkiego co sie z tym wiaze wybieraja slugusow wcielonego szatana w osobach takich jak sorros zydokomunista.wszyscy zaplaca cene a najwiecej ci ktorzy POpieraja zlo,zgorszenie ,nietolerancje ,walke z wiara,kultura,KOSCIOLEM ,DEMOKRACJA ......
KAROL2020.05.18 14:55
SOROS TRZYMAJ SIĘ Z DALA OD POLSKI I WĘGIER ŚMIERDZĄCY ŻYDZIE!!!
PO to samo zło !2020.05.18 13:39
I wydał opinię sługa Szatana .
r2020.05.18 13:17
Biblijne znamię na ręke/czolo w ciągu 3 lat dla każdego - od Soros i spółka globalnego świata prawdziwy cel zamieszania wirusowego to zaczipowanie całej ludności świata pod hasłem jak się nie zaczipujesz to jestes zagrożeniem wirusowym dla świata i nie możesz ani pracować ani podróżować ani kupować ani sprzedawać; Żeby się udało trzeba ludy zastraszyć, ograbić, zdepopulować i terroryzować, dlatego we wrześniu będzie wirus bardziej złośliwy i będzie więcej trupów a polski rząd dołoży jeszcze bezrobocie, biedę, zamieszki i anarchię
skuter2020.05.18 13:05
Soros ze strony Niemiec poczuł zagrożenie Ale jaja
ole2020.05.18 13:04
Soros to zło wcielone, opętany satanista, jeden z ostatnich wysłanników nadchodzącego Antychrysta.
Glaudiusman2020.05.18 12:54
A kto go prosił o zdanie. Nikogo ten typek nie obchodzi.
M.a2020.05.18 12:54
Soros ze swojego bunkra mianował się głównodowodzącym tego świata.
Bronek2020.05.18 12:36
Panie Soros: nie dał Pan Bóg świni roga, bo by gryzła i bodła. Z porażka pogodzić się i w spokoju zejść z tego świata.
Tom.2020.05.18 12:36
Czyli jak Soros się oburza jest bardzo dobrze.
prosty2020.05.18 12:35
Panie Soros, świat jest pełen sprzeczności. Chce pan globalizować świat, otwierać społeczeństwa, a sam zamknął się za 3-metrowym murem w swojej rezydencji. Układanie świata po swojemu zawsze powoduje napięcia, coś nie zaskakuje i konstrukcja kruszy się w najsłabszym miejscu, a potem się wali. Taka mała społeczna zasada nieoznaczoności Heisenberga. W wieku 90 lat powinno się już o tym wiedzieć.
Lulek2020.05.18 12:32
A Soros niszczy cały świat
man.of.Stagira2020.05.18 12:26
Słuznie Soros! NIECH się niemiecki TK nie w p i e r.....a l a! -'Ale jaja, ale jaja.. niech się nie w....ala!' . (ironia)
Alojzy Cedzidło 2020.05.18 13:38
Ironia,, ironią , ale ja bym z t,a aluzyjnością był ostrożny .. Totalni za ten napis " Słusznie Soros ' moga Pana odznaczyć .
Walka trwa2020.05.18 12:26
https://www.cda.pl/video/519521473
Lolas2020.05.18 12:25
Bredzenie starej cioty wspomaganej komórkami abortowanych dzieci.
Alojzy Cedzidło 2020.05.18 13:33
Chłonę każda naukę .Napisz coś o tych ,,bredniach starej cioty" To nie kpiny .Proszę poważnie.
ceramik2020.05.18 12:24
Sros twierdzi, że niemiecki TK niszczy UE, a Sros niszczy wszystko.
Albercik2020.05.18 13:12
No właśnie czy to czasem nie Soros wraz z Gatesami finansował badania w Wuhan nad powstaniem wirusa? Może powinien już siedzieć - wiadomo gdzie.
\\\\\\\\305\\\\\\\\201ukasz2020.05.18 13:28
Soros to do muzeum a nie do rządzenia
Alojzy Cedzidło 2020.05.18 13:29
Pewno tak .Tyle ,ze ja odebrałem to jako obawy Sorosa o wlasny tyłek Albo o kasę . .
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 12:05
W Polsce PiSowskie TK niszczy Polskę!
DARIUSZ2020.05.18 12:16
LEWACTWO W POLSCE .....Czym jest lewactwo w Polsce ? Otóż Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wie-przy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dzia-dostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dzia-dostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd oni pochodzą !!! Oni są potomkami ru-skiej czerwonej zarazy, zawszonej sw-ołoczy i sowieckich tęp-aków !!! Oni są po prostu Homo sowie-tikusami !!! Polsko języczne ho-mo sowiet-ikusy nie mają polskiej tożsamości, nie są więc Polakami. Czy u homo sowiet-ikusa znajdziemy rozum, prawdomówność, uczciwość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, moralność, etykę lub choćby elementarną przyzwoitość ? Oczywiście, że nie znajdziemy
WEDLE PRAWDY2020.05.18 12:23
.PIS wyzarl ci resztki lewackiego mozgu