Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział w TVP Info, że premier Mateusz Morawiecki zorganizuje spotkanie, którego celem będzie "przyspieszenie działań na rzecz obrony dobrego imienia Polski". W spotkaniu mają dziś wziąć udział reprezentanci różnych resortów m.in. MSZ, kultury i dziedzictwa narodowego oraz przedstawiciele Sejmu i Senatu. W niedzielę wieczorem Morawiecki rozmawiał też z premierem Izraela Benjaminem Netanyahu.Jak powiedziała IAR rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, tematami rozmowy były "bieżące stosunki polsko-izraelskie" oraz "uwarunkowania historyczne". - Ustalono, że będzie prowadzony dialog między zespołami obu krajów. Dialog ten nie będzie dotyczył suwerennych decyzji polskiego parlamentu - dodała Joanna Kopcińska.

Dzisiejsze spotkanie u premiera, według Michała Dworczyka, powinno dotyczyć wyjaśnienia wyrażonego przez ambasador krytycznego stanowiska Izraela w sprawie przyjętej w piątek przez Sejm nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Wystąpienie ambasador Izraela zostało przez nas przyjęte nie tylko z dużym zaskoczeniem, ale przede wszystkim ze smutkiem - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk w programie "Gość Wiadomości".

- W poniedziałek w kancelarii premiera odbędzie się spotkanie w sprawie przyspieszenia działań, których efektem ma być dbałość o dobre imię Polski – powiedział w TVP Info szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Jak dodał, niewykluczone, że także w poniedziałek dojdzie do spotkania przedstawiciela premiera z ambasador Izraela.

mod/Polskie Radio, IAR