07.08.17, 08:05Fot. Youtube

Śpiewak: W Ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza

– Skąd ci wszyscy handlarze roszczeń mieli informacje o spadkobiercach i tych nieruchomościach? To nie jest wiedza publiczna, musieli kupować ją od urzędników – mówił w programie „Gość Poranka” w TVP Info warszawski radny Jan Śpiewak.

– W Ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza, która za łapówki sprzedawała informacje – mówił Śpiewak na antenie TVP Info. I dodał, że „o dzikiej reprywatyzacji musieli wiedzieć wszyscy, także radni”. – To było jak rak, który toczył miasto – ocenił.

Radny stolicy stwierdził również, że powodem niektórych decyzji mogły być głupota i nieświadomość. – Zawsze można tłumaczyć pewne zachowania głupotą i często tak faktycznie jest, ale w tym wypadku tak nie jest – zaznaczył.

Jan Śpiewak stwierdził też, że prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz prawdopodobnie czeka odpowiedzialność karna w związku z ową dziką reprywatyzacją. – Spodziewam się zarzutów prokuratorskich dla prezydent Warszawy dotyczących zaniedbania obowiązków służbowych i narażenia miasta na ogromne straty finansowe – powiedział.

Gość TVP Info skomentował również doniesienia, jakoby Prawo i Sprawiedliwość miało wprowadzić do warszawskiego ratusza komisarza na miejsce prezydent Gronkiewicz-Waltz. – Jeżeli chodzi o ustawowe przesłanki, to wydaje się, że takie są. Jednak taki ruch politycznie byłby niezbyt korzystny, bo pani prezydent mogłaby obrócić to na swoją korzyść – ocenił.

jsl/tvp.info