31.10.19, 09:35

Spór o przyszłość kapłaństwa. Ks. Kobyliński i dr Duda

 

Komentarze

Juliusz Słowacki2019.10.31 9:44
Juliusz Słowacki - "Beniowski" fragment Pieśni pierwszej [o jezuitach i papieżu - "podstępnym Włochu"] . Prześliczna strofa! mógłbym zacząć od niej Nowy poemat, jak Sąd ostateczny; I przy eumenid pokazać pochodni, Jak jest grzech każdy dziwnie niebezpieczny; Jak w jasnym niebie daleko jest chłodniej Niż w piekle, kędy płonie ogień wieczny; Lecz wolę dzieło to rzucić na później, Bo do porządku mnie wołają woźni... Ci woźni są to krytycy. — Kolego, Byłżeś w Arkadii tej, gdzie jezuici Są barankami?… Pasą się — i strzegą Psów; i tym żyją, co ząb ich uchwyci Na pięcie wieszcza. Kraina niczego! Pełna wężowych ślin, pajęczych nici I krwi zepsutej — niebieska kraina, Co za pieniądze bab — truć nas zaczyna. O Polsko! jeśli ty masz zostać młodą I taką jak ta być, co dzisiaj żyje, I być ochrzczona tą przeklętą wodą, Której pies nie chce, wąż nawet nie pije; Jeśli masz z twoją rycerską urodą Iść między ludy jak wąż, co się wije; Jeśli masz zrównać się z podstępnym Włochem: Zostań, czym jesteś — ludzi wielkich prochem! Ale to próżna dla ciebie przestroga! Ciebie anieli niebiescy ostrzegą O każdej czarze — czy to w niej przez wroga, Czyli przez węża i pająka swego Wlane są jady. — Jesteś córką Boga I siostrą jesteś Ukrzyżowanego. Ciebie się żadna trucizna nie imie; Krzyż twym papieżem jest — twa zguba w Rzymie!
Tylko PRAWICA2019.10.31 9:42
Popatrzcie na statystyki przyjęć do seminariów. Praktycznie żaden młody chłopak nie chce mieć z tym nic wspólnego. No to papież jak i góra kościoła próbuje ratować sytuację, bo za 10-15 lat nie będzie miał kto głosić tej waszej religii. No ale wam to też przeszkadza. Bo kto to widział. A teraz co o tym mówi biblia: Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?
san2019.10.31 15:30
@Jarek - leczenie objawowe niewiele tu pomoże, ponieważ trzeba mówić o kryzysie wiary, a nie o kryzysie powołań. A poza tym, jeżeli młody człowiek, we wszystkich mediach, czyta nienawistne komentarze na temat biskupów, księży i KK, które między innymi ty @Jarek wszędzie umieszczasz - to jak myślisz, czy to przyczynia się do wzrostu powołań czy wręcz przeciwnie? Oto twój wpis, czy może twojego "sobowtóra"? @Jarek - 30.9.19, 16:08 - "Jędraszewski, to jest szatan w ornatach". I przykład z PŚ, który podajesz świadczy o słabej znajomości tradycji celibatu, bo celibat był stanem życia samego Jezusa, a jego tradycja sięga czasów apostolskich: „…są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni” (Mt 19). Z samych kart PŚ wynika, że drogę bezżenności wybrali m.innymi Jan Chrzciciel, Jan Ewangelista, Tytus, Tymoteusz oraz Święty Paweł. JPII pisze o celibacie: „Chrystus, ustanowiony Pośrednikiem między Ojcem i rodzajem ludzkim, pozostał celibatariuszem, aby całkowicie poświęcić siebie służbie Bogu i ludziom. Komu dane jest uczestniczyć w godności i misji Chrystusa jest wezwany, aby podzielał również to całkowite oddanie.”