27.09.19, 13:50Fot. Igor Smirnow via prezydent.pl

,,Sprawdziliście się, szanują Was. Dziękuję za to!''. Prezydent wręczył sztandary brygadom WOT

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie Prezydent Andrzej Duda wziął udział w świecie Wojsk Obrony Terytorialnej. Trzem brygadom WOT wręczył sztandary.

Sztandar otrzymuje prawdziwy, sprawdzony w służbie żołnierz, który sobie na niego zasłużył. Dziś tak jest – sprawdziliście się, szanują Was. Dziękuję za to! – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Sztandary trafiły do 1. Podlaskiej, 2. Lubelskiej oraz 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojska Obrony Terytorialnej liczą obecnie 21,7 tys. żołnierzy (w tym 3,2 tys. żołnierzy zawodowych). Ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Prezydent.pl

Komentarze

JeszczeDołóżTarczeKolczugiSzczerbceIRyngrafy2019.09.28 0:56
Parodia partyzantków przydomowych po 16 dniach szkolenia. Do obrony takich tubylczych przebierańców ze sztandarami, musimy rujnować budżet Polski na sprowadzanie i utrzymanie uzbrojonych po zęby żołdaków z Ameryki.
anonim2019.09.27 18:19
A chociaż na czczo były te brygady podczas wręczania? https://www.facebook.com/Bechatex/
Get Behind The Darkies2019.09.27 17:05
Juz bylo. https://www.youtube.com/watch?v=FqJwD35wWhY
Lech Keller-Krawczyk eine kleine jüdische läuse 2019.09.27 15:19
𝐊𝐥𝐚𝐩𝐚𝐮𝐜𝐣𝐮𝐬𝐳 , eye-catching disguise, stupid but not stupid enough to fool anyone, Lesiu "lemanologu". Kim jest ten: 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 - 𝐊𝐥𝐚𝐩𝐚𝐮𝐜𝐣𝐮𝐬𝐳? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳., 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. Sumując; Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano.
2019.09.27 15:54
Dżizus! Jakim ty musisz być bucem w "realu" chłopie, to głowa mała. :) :) :) :) :) :) :)
Klapaucjusz2019.09.27 15:03
Z ciekawości pytam, jak się sprawdziła w służbie np. Lubelska Brygada WOT? Mam nadzieję, że chodzi o coś więcej niż głośne okrzyki typu “Czołem bijemy, Panie Ministrze!”.
Daria2019.09.27 14:07
Sztandary są tańsze niż wyrzytnie przeciwpancerne. Buk, humus, matczyzna.