29.01.19, 16:25screenshot Youtube - Telewizja Republika

Stanisław Karczewski: To opis właściwie kryształowo czystego pana prezesa Kaczyńskiego

Afera” z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ewidentnie „Gazecie Wyborczej” nie wyszła. Komentatorzy zwracają uwagę, że zamiast „bomby” mamy „kapiszon”. Do rewelacji GW odniósł się też marszałek Senatu Stanisław Karczewski, nazywając całą rzecz wręcz „małym kapiszonkiem”.

Kaczewski w rozmowie na antenie TVP Info ocenił:

Uśmiechnąłem się pod koniec tej lektury, bo to tak, jak bardzo wielu komentatorów mówi, wielki kapiszon. Ale mogę powiedzieć, że to mały kapiszonek. To rzeczy, które zupełnie nie powinny być poddawane takiej krytyce”.

Dalej z kolei stwierdził, że artykuł GW ukazuje prezesa PiS w pozytywnym świetle. Ocenił wręcz:

To są rzeczy, opis właściwie kryształowo czystego pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział to, co każdy uczciwy, solidny człowiek w takiej sytuacji powinien powiedzieć”.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze

Jan2019.01.29 22:05
Zdecydujcie sie w końcu czy to opis kryształowego prezesa czy też pomówienia i będą procesy jak piszecie trzy wiadomości wcześniej.
anonim2019.01.29 16:57
To ma byc ten kryształowo czysty człowiek? To czemu łamie prawo. Partia polityczna nie może prowadzić działalności gospodarczej, ale co tam prawo. Wieżowiec musi być żeby PiS zarabiał kokosy dla ludzi bliskich Kaczyńskiemu. A że zostanie wybudowany ze spolecznych środków to kogo to obchodzi. Willa Kaczyńskiego też została przebudowana za społeczne pieniądze. Kaczyński jeździ ministerialnym samochodem, ma ochronę 24 godz. na dobę, ktora kosztuje podatników ponad 3 mln. zł. rocznie. I to jest ten kryształowo uczciwy człowiek? Prywatna republika Jarosława Kaczyńskiego. Firma Srebrna, która chce zbudować wieżowiec to finansowe zaplecze PiS
Piotr Nowak 2019.01.29 16:55
Wy to tam wszyscy jesteście tacy "kryształowo czyści" Ale ten bełkotliwy "przekaz dnia" PiSu jest wprost uroczo rozbrajający.
Maria Błaszczyk2019.01.29 16:51
Zaraz. Pan prezes łamie prawo dotyczące prowadzenia przez partie polityczne działalności gospodarczej. Jego kryształowa uczciwość polega na tym, że robi to przez łańcuszk spółek, by sprawa nie była tak łatwa do wyśledzenia. Na dodatek nie płaci wykonawcom, którym zleca jakieś zadania.... Jak dla mnie - "kryształowa uczciwość" to jednak co innego (dla mnie to pojęcie wyklucza prowadzenie nielegalnych biznesów i niepłacenie ludziom za wykonaną pracę)...
Pet2019.01.29 22:13
Nie tylko to. Buduje wieżowce, gdzie zyski z wynajmu będą szły w miliony. Wygrywają wybory, tzn PiS, likwidują dotacje dla partii politycznych. Teraz pytanko: która partia dysponuje dziesiątkami, a może nawet setkami milionów złotych? Wiadomo że PiS, reszta ginie, bo z samych składek nie pociągną.
Foster2019.01.29 16:40
Po co Kaczyńskiemu ten wieżowiec ?
Antek Awiator2019.01.29 20:03
Smoleńsk 2 na podobieństwo 11.09 może chce nakręcić.
Foster2019.01.29 16:39
Nic nie rozumiem, Po co Kaczyńskiemu ten wieżowiec ?