11.07.19, 08:30screenshot Youtube - Polskie Radio

Stanisław Karczewski: Ukraina w UE? Tak, ale bez Bandery

Dziś, 11 lipca, wspominamy Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów. To Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Stanisław Karczewski w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” przyznał, że nie unika rozmów ani spotkań z ukraińskimi politykami na ten temat.

[…] wprost przeciwnie, staram się by było ich jak najwięcej” - podkreślił marszałek Senatu.

Dodał też:

Należy prowadzić dialog tak, abyśmy budowali nasze sąsiedzkie relacje na prawdzie historycznej”.

Zaznaczył mocno, że chcąc mieć dobre relacje z sąsiadem, najważniejsze jest trzymanie się prawy historycznej, a dialog „jest konieczny”.

Mocno podkreślił również:

Jesteśmy ambasadorami Ukrainy w dążeniach do członkostwa w Unii Europejskiej i strukturach NATO, ale nigdy nie pozwolimy na to, żeby weszła do UE ze sztandarem z Banderą. Jesteśmy tutaj pryncypialni, stanowczy”.

Rozmawiano również o wczorajszym głosowaniu w PE, w związku z którym odrzucona została kandydatura Beaty Szydło. Karczewski przyznał, że jest tym bardzo zawiedziony:

[…] Premier Szydło jest bardzo doświadczonym politykiem właśnie w tym zakresie, w zakresie tej komisji, więc ta funkcja na pewno byłaby wypełniana przez panią premier godnie i bardzo profesjonalnie”.

Dodał:

To pani premier otrzymała największą ilość głosów, więc bardzo dziwię się. To budowanie dziwnych, niedobrych standardów. Jestem bardzo zawiedziony tą decyzją. Głosowanie było tajne”.

dam/PAP,IAR,300polityka.pl

 

 

Komentarze

Agnieszka2019.07.11 12:48
Rozumiem, że o takich rzeczach nie wolno zapominać. Ale patrzymy w w przyszłość, nie w przeszłość.
Ja 2019.07.11 12:31
Czyli NIGDY.
nikt2019.07.11 11:13
Nie podoba się to , co napisałam o swoim dziadku .....Powstańcu Śląskim i w jaki sposób powstańcy mścili się na osiedlonych na Śląsku niemieckich osadnikach? Mścili się za swoje krzywdy . Wielowiekowe upodlenie tak jak Ukraińcy . Mogą gloryfikować ile chcą , siać propagandę , faktów nie zmienią . Istnieje zapis , którego nikt nie jest w stanie wymazać. To genetyka . Zmieniają nazwiska , przypinają się do naszej , słowiańskiej historii . Zakłamują przeszłość , kłamią i oszukują w teraźniejszości . Przyszłość jednak wszystko powyjaśnia , wszystko stanie się jawne . A jak ? Zobaczycie .
Foster2019.07.11 10:53
Przecież Bandera już dawno nie żyje.
nikt2019.07.11 10:50
O , nie ma mojego komentarza . Historyczna prawda boli co ? Nie po propagandowej linii . Tak czy inaczej prawda jest " sprawiedliwa jak oliwa , zawsze na wierzch wypływa " . Emocje , urazy , poczucie krzywdy też , czyli emocje są dziedziczone poprzez geny ( co ostatnio udowodnili naukowcy ) . A więc Polacy ( Żydzi plus garstka Słowian ) ) sądzą , że to co wyprawiali przed i po II Wojnie Światowej przeminie tak sobie bez echa ? To wróci . Może trochę w obecnym , ale na pewno już w następnych pokoleniach .
nikt2019.07.11 11:27
Akurat oglądam wiadomości . Minister zdrowia ( nie wiem jak się nazywa ) . Żydówka czystej krwi . Ona wie najlepiej co mieszkańcom tych ziem w kwestii zdrowia potrzeba . Powiedziałabym jej , ale mi nie wolno . Znów , jak przez całe życie jako Słowianka muszę trzymać gębę na kłódkę . Ale nie szkodzi . Wszystko ma swój początek i koniec .
nikt2019.07.11 11:45
We własnym kraju , na prochach setek moich przodków nie mogę nawet powiedzieć prawdy , gdyż zabraniają mi tego nacje napływowe . To woła o pomstę do nieba ........i do tej mojej ukochanej Ziemi . Ona nie zawiedzie , Niebo też nie . A narzędziem będzie .................?
JR2019.07.11 10:24
Panie marszałku. Bandera, Banderą, ale czy Ukraińcy są w stanie zabezpieczyć granice unijne przed ruskimi, a także i inne!!!??? Najpierw Rosja musiałaby się wycofać z zajętych samowolnie ziem ukraińskich! Czy Pan sobie to wyobraża? Bo ja nie! Nawet restrykcji Niemcy nie przestrzegają, a co mówić o dalszych ewentualnie restrykcjach! One musiałyby być bardzo ostre, bo jak zmusić ten reżim do wycofania się z zajętych samowolnie terenów? Głód musiałby mocno dokuczyć nie tylko narodowi, ale i Kremlowi!!! To wymaga jedności wśród państw. Czy to jest możliwe? Raczej w to nie wierzę. Oczywiście skrajni nacjonaliści ukraińscy też byliby zagrożeniem nie mniejszym niż ci z Bliskiego Wschodu. Jest więc sporo problemów trudnych do rozwiązania, a na to potrzeba bardzo dużo czasu i jedności międzynarodowej.
Konfederata2019.07.11 9:25
Ale jak to? Czyżby pisowcy zmieniali poglądy? Dotąd wspierali banderowców przecież ze wszystkich sił. Oto Czarnecki i Fotygowa: http://www.ostrow24.tv/news/122459-obywatelsko-zatrzymali-kierowce-z-3-promilami.html Kaczyńskiego nie chce mi się szukać, ale też darł ryja już na samej Ukrainie, wśród tysięcy rozochoconych potencjalnych bojców.
nikt2019.07.11 10:52
Bandera był ukraińskim powstańcem , który starał się wyzwolić Ukrainę od rządów Polaków . Krew lała się jak w czasie każdego powstania .
Konfederata2019.07.11 11:15
Powstańcy walczą z wojskiem, ewentualnie z innymi uzbrojonymi oddziałami, a nie mordują w wymyślny sposób kogo popadnie.
Artur2019.07.11 9:20
Bez Bandery i zboczeńców! Za przeproszeniem "gejowskie" parady powinny być zabronione przez prawo i traktowane są nielegalne zgromadzenia we Francji. Parady są obrzydliwe i budzą niesmak.
Artur2019.07.11 9:23
Pomyłka, powinno być: i tak traktowane jak traktowane są nielegalne zgromadzenia we Francji.
satan2019.07.11 9:51
To po co na nie chodzisz? Ja jak mi coś nie pasuje to olewam i nie uczestniczę. Lubisz się udręczać? Asceza czy sadomaso?
JONASIK2019.07.11 9:18
A ja myślę, że powinny decydować argumenty gospodarcze oraz społeczno-cywilizacyjne, militarne oraz oczywiście polityczne. Ale w przypadku politycznych jest dokładnie odwrotnie. To właśnie przyjęcie do wspólnoty powinno mitygować debilne nastroje nacjonalistyczne w kraju członkowskim.
ff2019.07.11 9:29
skąd u ciebie ten debilny nastrój i poco ta mityga ...
JR2019.07.11 10:27
U niego tak zawsze! Chyba z głupoty się nie wyleczy!