05.05.19, 18:45

Stanisław Tyszka: Tusk musiał znać przemówienie Jażdżewskiego

Politycy komentowali dziś na antenie programu "Kawa na ławę" w TVN wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który opluł Kościół i miliony Polaków, przywrónując katolicką hierarchię do "świń w błocie". 

 

,,Nie wyobrażam sobie, jeżeli traktujemy Donalda Tuska poważnie, że on nie wiedział, co będzie mówione przed jego wystąpieniem'' - powiedział Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

W jego ocenie jest "niemożliwe, że [Tusk] nie widział tekstu wystąpienia" Jażdżewskiego.

Jak dodał polityk, jest mu po prostu wstyd jako wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, że miały tam miejsce takie rzeczy, bo "była to czysta mowa nienawiści".

Z gniewem wystąpienie Jażdżewskiego skomentował Eugeniusz Kłopotek z PSL. "Dzisiaj jestem wkurzony. Gościu, lepiej mi się nie pokazuj na oczy, bo ja się zastanawiam z moim synem, prawnikiem, czy jako Polak, katolik, oczywiście grzeszny jak każdy z nas, nie oddać sprawy do organów ścigania, do prokuratury, czy to nie podchodzi pod szerzenie mowy nienawiści" - powiedział.

Z kolei Jacek Sasin z PiS również wskazywał, że "nie ma tutaj przypadku", a Jażdżewski po prostu "miał swoją rolę". "Powiedział to, co Donald Tusk chciał powiedzieć, ale mu nie wypadało powiedzieć" - stwierdził Sasin.

Tyszka dodał, że Jażdżewski jawił mu się jako wyznawca swoistej nowej religii. "Wracając do tego co ja mówiłem dzisiaj na początku, że niektóre ugrupowania traktują Unię Europejską jako przedmiot kultu religijnego. To ja miałem takie wrażenie, że to jest taki nowy kościół, kościół w którym kapłanami są Juncker, Timmermans i Tusk. I pan Jażdżewski jako wyznawca tego nowego kościoła zaatakował ten kościół, który uważa za taki stary, ciemny. To jest kontynuacja tej wojny polsko-polskiej, którą partie polityczne prowadzą w Polsce od kilkunastu lat. Podsycanie negatywnych, złych, brzydkich emocji" - stwierdził.

bsw/tvn24

Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.6 9:42
opętani przez lewackie demony na forum jak np polamorysta cieszą się dziś ale jak wpadną do piekła to piekielna groza horror ich ogarnie a wtedy jak Judasz będą narzekać że lepiej byłoby gdyby się nie urodzili tj niepotrzebnie urodzili !!!
Magda lenka2019.05.5 22:39
Tusk, chcąc wyrazić swoją "europejskość" posłużył się Jażdżewskim i ten przeczytał to co Tuskowi nie wypadało, ale koniecznie chciał, żeby wybrzmiało jak satanistyczne oskarżenie. Chciał zaprezentować swąd europejskości, tzw. "paryskie perfumy". Tam mieszka, tam gdzie płoną katedry, gdzie zwykły ateizm przepoczwarza się w LGBT, gdzie gwałt jest na porządku dziennym. Swoją rolę widzi w przywleczeniu tego swądu do Polski, ale się przeliczył i cały ten "wykład" diabli wzięli.
Ciemnota to kupi?2019.05.5 22:09
Tyszka jak znał to co z tego miał mu zabronić widać pisie zwyczaje są Tyszce szczególnie bliskie gdzie obowiązuje zasada morda w kubel
JUDASZ ZYDOWSKI TO UPADEK CZLOWIECZENSTWA2019.05.5 21:33
NIE WIEM CZY JEST NA SWIECIE TAKI DRUGI KRAJ W KTORYM ZYDZI JAWNIE BEZ ZADNYCH KOSEKWECJI MOGA ROBIC ZADYMY ULICZNE SLOWNIE OBRAZAC NAROD W KTORYM STANOWIA MIEJSZISC.MYSLE ZE POZA POLSKA NIE MA TAKIEDO KRAJU ZEBY Z GOSCI STALI SIE TYRANAMI POLITYCZNYMI A NIERZADKO W PRZESZLOSCI PANAMI SMIERCI I ZYCIA STOLMAN SZTETER BAUM CZY PIOTROWSKI.
NA TO WSZYSTKO POZWALALA IM ZYDOWSKA SADOWA KASTA2019.05.5 21:17
Zydzi w Polsce od 45r czuja sie bezkanie przredtem w ramach UB mordowali kogo chcieli a od 89 r do 2015 rkradli ile chcieli i co chcieli.Sami w ramach prywatyzaci wyceniali i zagrosze nabywali srebra narodowe Polakow.
WIEKSZOSC ZYDOW W POLSCE TO LUDZIE BEZ HONORU 2019.05.5 21:11
ZYD ZYDOWI NADAJE PROFESURE W WIKSZOSCI ZA TO ZE BEDA LGAC I OPLUWAC POLAKOW NA NIESPOTYKANA SKALE DO NICH ALEZY KAZIRODEK CZERWONA SKRZECACA PANI Z SLD SZTETER SPIWOK Z ZYDOWSKIEGO INSTYTUCJI I WIELU ZYDOWSKICH AKTOROW KTORYM NIENAWISC DO POLAKOW WELBACH ODEBRALA ZDROWY ROZSADEK..
Stara Reperecka 2019.05.5 21:23
Lecz się. Lecz.
MYSLE ZE NIEDLUDO DOJDZIE DO ATAKOW NA ZYDOW2019.05.5 20:50
POLIAMORYSTO DZIWNY TO JEST NAROD ZYDOWSKI DO KTOREGO NALEZYSZ JAKO MNIEJSZOSC JUZ TAK SIE W POLSCE ROZBRYKAL ZE DOSZLO JUZ DO PRZEKROCZENIA GRANIC NORMALNOSCI.ZYDZI JUZ BEZ SKRUPULOW PREZENTUJA TUTAJ UNAS W POLSCE POGARDE DLA POLAKOW ZA NASZA WIARE TRADYCJE I PATRIOTYZM. TEJ ZMASOWANEJ CHAMOWIE NIENAWISCI POLACY MUSZA POWIEDZIEC DOSC PASOZYTY .
dumny Polak2019.05.5 20:28
Czy JM rektor UW za organizowanie i finansowanie z pieniędzy Polaków partyjnych lewackich seansów nienawiści nie powinien być natychmiast dyscyplinarnie wyp....lony z pracy? Jak czują się lewackie swinie i lumpeninteligenty biorący udział w wiekopomnym historycznym wykladzie mędrca europy ryżego volksdojcza, jednego dnia oklaskujący błazna i prowokatora, a drugiego zaprzeczający temu/ Czyżby cierpieli na ostrą postać schizofrenii?
ola 92019.05.5 20:02
Jażdżewski łże, że bozia istnieje, czyli na swoj sposob wspiera zawodowych oszustow. niewiele na to da sie zrobic. bardziej radykalnie nalezy odmawiac potrzebujacym pomocy, mowic, ze bozia na pewno pomoze.
Mana2019.05.5 20:32
Pewien człowiek pyta się Pana Boga .Panie Boże na świecie jest tyle ludzi biednych.głodnych bezdomnych,czy Ty na pewno wszystko dobrze zaplanowałeś.Bóg odpowiada" tak".,bo stworzyłem również Ciebie.
Cogito ergo sum2019.05.5 19:01
Obawiam się, że jednak mały bolszewik zrobił psikusa Tuskowi, opozycji i UW. Nie zastanowił się nad konsekwencjami wypowiedzianych słów bo jest zbyt płytki a teraz koszta wizerunkowe dla Tuska i opozycji są wysokie. Mały bolszewik wcielił się politruków z 1968 roku oraz w tych co atakowali Kościół za pojednanie z Niemcami i słowa "wybaczamy i prosimy o wybaczenie"
max2019.05.5 22:44
Koszta wizerunkowe są takie, że po tym "wykładzie", Tusk się wykończył. Tuska już nie ma.
szcze na PiS2019.05.5 19:01
Jażdżewski powiedział to co większość Polaków myśli. Za rozbicie Narodu odpowiada w dużej mierze Kościół uprawiając m.in. nielegalnie agitację polityczną. Za prowadzenie polityki z ambony kościoły powinny być zamykane a proboszczów wsadzać do pierdla. Pozbawienie Kościoła możliwości prowadzenia polityki oznacza koniec ich władzy.Dziwny to Naród ,który za wzorzec moralny obrał organizację pazernych pedofilów?
soulfly2019.05.5 20:37
To samo mówił urban
Urszula2019.05.6 8:32
I tu się nie mylił
Antylewak2019.05.6 1:04
Jażdżewski powiedział to co większość Polaków nie myśli. A za rozbicie Narodu odpowiada w dużej mierze lewactwo uprawiając m.in. nielegalnie agitację POlityczną. Za prowadzenie lewackiej polityki lewackie organizacje powinny być zamykane a tusków i innych ryżych wsadzać do pierdla. Pozbawienie lewactwa możliwości prowadzenia polityki oznacza koniec ich władzy. Dziwny to Naród ,który w latach 2007-2015 dopuścił do koryta organizację pazernych lewackich PedOfilów?
Bogdan2019.05.6 9:12
Razem z Jażdżewskim macie mózgi wypaloneagresją i nienawiścią, a tym samym pozbawione możliwości rzeczowych i merytorycznych wypowiedzi. Poza tym, Jażdzewski to typowy przykład zakłamanego tchórza, za nic nie odważyłby się coś takiego powiedzieć o Islamie lub Żydach. Większość Polaków nie myśli tak jak Jażdżewski, tak myślą tylko debile, przesiąknięte agresją i nienawiścią.