10.12.19, 09:45Screenshot Facebook - Szymon Hołownia / Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Start Hołowni jak projekt Ryszarda Petru? Paweł Mucha: Dostrzegam analogie...

W ubiegłą niedzielę Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich, które odbędą się w przyszłym roku. Na ciekawe analogie zwrócił uwagę Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” Mucha stwierdził:

Ja widzę pewną analogię z projektem Ryszarda Petru, żeby wejść szturmem do polskiej polityki. Też stały za tym duże pieniądze i agencje rozmaite PR-owe i Polacy rozstrzygają i rozstrzygnęli, a tutaj w przypadku wyborów z szacunkiem podchodzę do wszystkich kandydatur”.

Dodał jednocześnie, że do wszelkich kandydatur podchodzi z szacunkiem, a tych na horyzoncie jest bardzo wiele. Jak dalej stwierdził:

Gdybym miał intuicyjnie powiedzieć, kto tutaj w tej sferze najbardziej ma szanse, niekoniecznie bym powiedział, że Szymon Hołownia”.

Podkreślił również, wracając do kwestii Ryszarda Petru, że są pewne środowiska i część establishmentu, którzy tę kandydaturę bardzo chętnie poprą i cieszą się nią.

Dalej dodał, że w polityce niezwykle ważna jest sprawczość, która w przypadku kandydata niechcącego identyfikować się z żadną siłą polityczną jest po prostu mniejsza. Dalej powiedział:

I proszę zwrócić uwagę, dlaczego mówię o analogii pewnej z Ryszardem Petru. Dlatego, że Ryszard Petru… dzisiaj niedobitki po tej formacji zostały wchłonięte przez Platformę Obywatelską”.

dam/Polskieradio24,PAP

Komentarze

Elektor2019.12.10 11:59
Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
Stalker2019.12.10 11:58
Czym jest lewactwo w Polsce ? Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wieprzy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dziadostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dziadostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd wy obecni ateiści w Polsce pochodzicie !!! Wy jesteście potomkami ruskiej czerwonej zarazy, zawszonej swołoczy i sowieckich tępaków !!! Wy jesteście Homo sowietikusami !!! Czy można dziwić się zachowaniu i postępowaniu homo sowietikusa, wymagać od niego polskiej tożsamości ? Polsko języczne homo sowietikusy mieszkające w Polsce nie mają polskiej tożsamości, nie są więc Polakami. Czy u homo sowietikusa znajdziemy rozum, prawdomówność, uczciwość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, moralność, etykę lub choćby elementarną przyzwoitość ? Oczywiście, że nie znajdziemy. Oni nie mają polskiej tożsamości, są tylko tubylcami, są produktem cywilizacji turańskiej, azjatyckiej, mongolsko-rosyjsko-sowieckiej ( Lenin, cytat : „Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam wszystko wolno.”). Homo sowietikusy udają demokratów, liberałów, wolnościowców, miłośników praworządności, lecz przecież można ich rozpoznać po tym, że co innego mówią, a co innego robią. Być może w swojej głupocie rzeczywiście wierzą, że to oni najlepiej wiedzą i rozumieją, co to takiego jest, ta demokracja, wolność, sprawiedliwość czy nowoczesność. Czy nie widać jak na dłoni u homo sowietikusów monstrualnej głupoty ? Nie widać u nich całkowitego braku empatii, niebywałego nieuctwa, okrucieństwa, kwintesencji egoizmu, pogardy dla sprawiedliwości i poszanowania prawa, braku zasad i uczyć ludzkich ? Skąd takie zezwierzęcenie ? Czy to nie są po prostu na pół dzicy ludzie, polsko języczni zsowietyzowani tubylcy, gatunku homo sowietikus, neo bolszewicy ?
Seth2019.12.10 11:58
Ludziom chcącym się szybko dorobić – podaję wypróbowane metody PO-wców: - jeźdźić autem z otwartym oknem, - przy każdej, nawet małej firmie założyć fundację, a klientów zmuszać do wpłat „dobrowolnych”, - grać w toto-lotka i każdego tygodnia wygrywać, ale tylko systemem dostępnym od Bolka, - zapisz się do PO i trzymaj z Neumannem – bo będzie co dzielić , - wystawiaj fałszywe faktury i szmal z WAT kasuj z budżetu państwa, - założyć piramidę finansową i zatrudnić w niej syna Tuska.
Marek2019.12.10 16:52
a nie lepiej wstawiać swoich do spółek skarbu państwa jak twoi idole
robaczek2019.12.10 11:57
W niedzielę 8.12.2019 oglądałem program „Strefa starcia”. Jeden z zaproszonych śmierdzących lewaków mówił, że w Łodzi poprzez referendum przegonili prezydenta PIS-u i wybrali skazaną wyrokiem prawomocnym Hannę Zdanowską. Dzisiaj mieszkańcy Łodzi stoją na chodnikach, ponieważ boją się wejść do własnych mieszkań z obawy, że się zawalą, i nie mają żadnej nadziei na mieszkania zastępcze. Źyczymy mieszkańcom Łodzi „Wesołych świąt”. I niech dalej wybierają PO-zajobów na prezydentów !!! Drugi z zaproszonych oszołom zn zielonych nie potrafi rozmawiać jak normalny człowiek, tylko skacze rozmówcom do gardeł, aż mu żlina z pyska cieknie, jak pies pitbulterier ! Brawo Michał Adamczyk !!! Już nigdy nie obejrzę tego programu !!! Panie Premierze Morawiecki, w myśl zrównoważonego rozwoju – żadne pieniądze dla dużych miast, bo one mają dosyć pieniędzy – lecz dla małych miast i gmin !!!
Dominika2019.12.10 11:56
Uwaga emeryci ! Senatorzy PO opowiedzieli się przeciwko 13-tej emeryturze dla was, i w najbliższych dniach będą głosować przeciwko tej ustawie. A więc wszystko jasne – PO nie chce dla was 13-tki, nie mówiąc już o 14-tce, i jeśli za 4 lata będziecie tak samo głosować na kandydatów PO do sejmu, to dostaniecie dodatkowo premie: podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.
Marek2019.12.10 16:50
a co dostali od PIS-dzielców ochłapy
Michał Jan2019.12.10 11:16
Ja takich analogii nie widzę. P. Ryszardowi Petru założono partię z 12% poparciem. A p. Hołownia startuje samotnie i ma poniżej 10% (raptem 50% więcej od hipotetycznego kandydata Konfederacji) w momencie, gdy jeszcze nie wiadomo, kogo peowcy wystawią.
tyle w tym temacie2019.12.10 11:10
Hołownia to kpina, natomiast nie wiem po co ktokolwiek z kancelarii prezydenta wypowiada się na temat pierdół.
!442019.12.10 10:45
on jest taka wersja katolika jak klakier ,odpada moich oczach
Tomasz2019.12.10 10:34
Holownia- TVN ! I wszystko jasne!
jula2019.12.10 10:32
Kolejny medialny start,ktoś jeszcze pamięta start Wiosny?Start Koalicji Europejskiej?Starty w opary absurdu,ale kilku ,kilkunastu dziennikarzy się powypowiada a podobna ilość politologów będzie analizować.Powiedzą w sumie to samo.Gadka szmatka nad efemerydą polityczną.Kpiny z myślących Polaków.
robaczek2019.12.10 10:17
NA HOLOWNIE!!!!!!!! bo jeszcze pisiurkom odbierze myslacych katolików ;] mam nadzieje ze jeszcze paru zostalo; ]
anonim2019.12.10 9:57
Hołownia to mnie ani ziębi ani parzy! ale zadziwiające jest to jak się pisowcy poruszyły. Dlaczego? Przecież się go ponoć nie boicie!
Nina2019.12.10 9:55
Nie wyszło z Petru znaleźli sobie następną miernotę Hołownie i myślą,ze Polacy dadzą się na niego nabrać.
!442019.12.10 10:47
warcholy uwierzyli tej miernocie obecnej , to holownia tylko uzupelnia