13.05.21, 15:49fot. pixabay.com

Stop redefiniowaniu rodzicielstwa przez UE. Międzynarodowa koalicja organizacji prorodzinnych

Komisja Europejska zamierza wdrożyć rozporządzenie, które wymusi na państwach członkowskich akceptację dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez konkubinaty jednopłciowe. UE nie ma jednak kompetencji do ingerowania w prawo rodzinne. Z tego powodu, międzynarodowa koalicja organizacji pozarządowych wystąpiła z apelem do KE o odstąpienie od tych planów. W Internecie podpisywać można petycję w tej sprawie. 

PODPISZ PETYCJĘ - LINK

- Przewodnicząca Komisji Europejskiej uważa, że rodzicielstwo uznawane w jednym kraju musi być też uznawane w innym, nawet jeśli dotyczy pary jednopłciowej. Skutkiem tej regulacji będzie ingerowanie w prawo rodzinne państw członkowskich, co, według traktatów europejskich, jest niedopuszczalne. Traktaty te podkreślają, że kwestie, takie jak małżeństwo i rodzicielstwo, stanowią wyłączną kompetencję państw członkowskich - podkreśla mec. Katarzyna Gęsiak, zastępca dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Przyjęcie zmian w trybie rozporządzenia, oznaczałoby konieczność ich akceptowania przez wszystkie kraje unijne, także te, których prawodawstwo tego nie przewiduje. Wprowadzone zostać mają bowiem wspólne zasady zgodności kolidujących ze sobą przepisów krajowych dotyczących prawa rodzinnego oraz obowiązek uznawania przez kraje członkowskie wyroków odnoszących się do rodzicielstwa, wydawanych przez sądy innego państwa. W ten sposób, UE mogłaby ingerować w materialne prawo rodzinne poszczególnych krajów (do czego nie ma żadnych kompetencji).

Zapowiadane rozporządzenie przewiduje również wdrożenie tzw. opcjonalnego europejskiego certyfikatu rodzicielstwa. Akt ten miałby stanowić formę alternatywnego dokumentu dotyczącego urodzenia. Zgodnie z planami Komisji, miałby on zapewne zastosowanie w krajach takich jak Polska - nieakceptujących prób ingerencji Unii Europejskiej w wewnętrzne prawo.

Wobec planów Komisji Europejskiej zaprotestowała grupa organizacji pozarządowych z kilkunastu krajów Europy. Petycja w tej sprawie została zaprezentowana podczas konferencji zorganizowanej przez Instytut Ordo Iuris. Apel wsparły środowiska prorodzinne z m.in. Francji, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Węgier i Ukrainy.

 

mp/ordoiuris.pl

Komentarze

opty2021.05.14 5:40
Cytat "Kobiet mnie bije"; zmieńmy na "Kobieta z jajami" rodzi dzieci.......
Anonim2021.05.14 5:29
Tak trzymać!
Onanizm bez granic2021.05.13 16:43
Domagamy się (podobnie jak np w Japonii) jednoosobowych ślubów onanistów. Samogwałt to nie gwałt. Tryskajmy zatem póki czas!
Anonim2021.05.13 16:29
Kiedys bylem zdania ze promowanie homoadopcji to jak walka z glodem przez promocje jedzenia olszowek. Ale zmienilem zdanie. To jak walka z glodem przy uzyciu grzybow halucynogennych.
aborcjonacjonalistka2021.05.13 15:57
ruskie, pro putinowskie ordoiuris, troszczy się o wewnętrzne prawo UE - wzruszające
Po 11 ...2021.05.13 15:55
Kurcze, bez czytania wiedziałem, że za tym stoi Instytut Mały Penis.
AAAtomek2021.05.13 15:53
Powiadacie Orda Sowietów?........ :Paradne!