03.07.19, 16:33zdj. screen Youtube

Strach się bać... Wieliński z 'GW': Populiści, Timmermans da wam jeszcze popalić!!!

"Sytuacja, gdy grupa premierów, z których każdy ma na sumieniu poważne łamanie unijnych zasad, próbuje szantażować Unię, jest nie do zniesienia."-w taki sposób publicysta "Gazety Wyborczej", Bartosz T. Wieliński skomentował szczyt Unii Europejskiej w Brukseli i zablokowanie przez premierów Polski, Węgier i Czech kandydatury Fransa Timmermansa na szefa KE. 

"Populiści zablokowali Timmermansa, ale on da im jeszcze popalić"-przestrzega Wieliński. 

"Sytuacja, gdy grupa premierów, z których każdy ma na sumieniu poważne łamanie unijnych zasad, próbuje szantażować Unię, jest nie do zniesienia. Dlatego Unia będzie jeszcze bardziej zdeterminowana, by przyglądać się, jak w Europie Środkowej przestrzegane są praworządność i demokratyczne swobody"-pisze dziennikarz o zdarzeniach, które miały miejsce na zakończonym wczoraj szczycie UE w Brukseli. 

Polska, wraz z partnerami z Grupy Wyszehradzkiej, twardo walczyła o interesy Europy Środkowo-Wschodniej. Po szczycie nawet szef Rady Europejskiej, Donald Tusk przyznał, że działania V4 były "konstruktywne" (choć jednocześnie pozwolił sobie na prostacką "wycieczkę" polityczną pod adresem polskiego rządu). 

Jak pisze Bartosz Wieliński, premierzy: Morawiecki, Orban i Babisz byli "zdeterminowani, by nie dopuścić do wyboru Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej".

"Prawie im się udało. Nielubiany przez PiS i Fidesz Timmermans nie będzie szefem Komisji. To stanowisko ma przypaść Niemce Ursuli von der Leyen"-wskazuje dziennikarz, w którego ocenie wcale nie oznacza to porażki Timmermansa. 

"Propaganda PiS może dziś ogłaszać pokonanie 'lewackiej bestii', ale Timmermans stał się dzięki temu starciu silniejszy. Da rządowi PiS jeszcze nieraz popalić"-podkreśla Wieliński. 

Strach się bać. Niestety albo "stety", internauci zdają się nie podzielać opinii Wielińskiego. Tak dalece nie podzielać, że aż urządzają podśmiechujki ze speca od polityki zagranicznej z Czerskiej. 

yenn/Wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze

stan2019.07.4 15:59
Koniec unii zaczął się w 2008 od Grecji wyjście W. Brytanii .to kolejny etap ,migranci,próba podporządkowania przez Niemców Francuzów krajów wschodniej europy to niechybnie doprowadzi do rozpadu i nie będzie to wina Pis u. Tylko tych co nie liczą się z żadnymi świętościami.Niemcom nie udało się podbicie europy orężem,to próbują w sposób ,,pokojowy".
Eliza2019.07.3 20:15
Faktycznie, tak może być. Timmermansowi obito serową mordę, teraz będzie sie mścił. Ludzie, nie macie pojęcia co znaczy mściwość Holendra. Nie bez powodu Zachód (głównie Belgia i sama Bruksela) nazywają Holendrów serowe mordy lub serowe łby. Ten serowy jełop jest nieobliczlny. Zniewagi z "zadupiałej Europy" nie zapomni i nie odpuści.
Jack Em2019.07.3 19:12
Towarzyszu Wieliński nie strasz nie strasz bo się zes... szszsz ... Klotzu ! Towarzysz jak mu tam Timecośtam tyle może co wy Wieliński czyli nic !
Cogito ergo sum2019.07.3 17:56
Lewacka narracja nie mówi o różnicy poglądów tylko jak z kimś im nie po drodze, to on łamie zasady i prawo. Tak sobie to wykoncypowali zakładając KOD. I tak lewak przedstawia siebie jako rycerza broniącego demokracji, konstytucji i zasad. Oczywiście o korycie ani słowa. Tymczasem jest odwrotnie. Lewak jest autorytarny, nie znosi pluralizmu i ciężko mu się żyje bez państwowej kroplówki
taka jest moja koncepcja 2019.07.3 17:56
Za II RP ten zaprzaniec już dawno siedziałby w Berezie Kartuskiej. Zresztą moim zdaniem powinni otworzyć jakiś "ośrodek do przemyśleń" dla tych wszystkich jurgieltników, i jeżeli po rekonwalescencji nadał przejawialiby syndromy ojkofobii, nadać status persona non grata, i kopa w doopę z Polski. W przypływie dobroci zrzucimy sie na bilet i pozwolimy im swoje graty zabrać PS GoWno, TVN oraz niemieckie gadzinówki powinny być zlikwidowane, bo poprzez dezinformacje, fake newsy i kreowanie rzeczywistości, działają na szkodę Państwa Polskiego i Jego obywateli
Foster2019.07.3 17:37
To nie powinno mieć większego znaczenia kto jest Szefem Komisji Europejskiej. Ważne jest to żeby nie naruszać praworządności, bo wypchną Nas z tej ukochanej Unii Europejskiej. Politycy Zachodniej (Starej) Europy są bardzo przywiązani do praworządności i bez względu na to kto kieruje Komisja Europejską będą naciskać na Polskę aby przestrzegała jej prawo. Przez te kilka lat już było wiele sygnałów, że Unia Europejska nie popuści. Przykłady: opinia Komisji Weneckiej, wyroki TSUE - tu nie ma co liczyć na specjalne względy. Tak jest w życiu, że najpierw trzeba od siebie wymagać a dopiero później liczyć na życzliwość. Teraz trzeba się przygotować do wyroku TSUE w sprawie KRS, najlepiej szybko znowelizować ustawę o KRS, bo jesienią czeka Nas tsunami.
polak2019.07.3 18:04
widać tą praworządność w niemczech ==politycy wybierają sędziów, podobnie jak Polska dzieje się w hiszpani ,jak traktuje się protestujących we francji , jak maszerują faszyści w niemczech. jak traktuje się żydów w niemczech ,,ale tylko Polska łamie praworządność --bo nie rządzą PełO i ZSL -i nie wykonuje się poleceń niemiec i francji
Foster2019.07.3 18:23
Ale swojej Konstytucji nie łamią. W Niemczech na pewno prawo jest przestrzegane. W Niemczech nasza Konstytucja nie obowiązuje i w Polsce niemiecka Konstytucja nie obowiązuje. Problem w tym, ze PIS nie mając większości konstytucyjnej ustawami zwykłymi zmienia zapisy konstytucyjne, a to jest naruszeniem prawa. Najpierw trzeba posiadać większość konstytucyjną a dopiero później można zmieniać Konstytucję. W demokracji Konstytucja (jak biblia dla katolików) jest świętością.
polak2019.07.3 17:27
boli tego dziennikarzynę i brata mordercy człowiek gw olany to teraż bdzie sie działo. gw zrobi wszystko ,by nadać dać mu super chonorowego ( c-to dla timermansa) czytelnika tego padziewja
Suweren2019.07.3 17:35
A Polak będzie siedział i parzył się z dumą jak kogoś leją po ryju. Polak lubi jak kogoś leją po ryju.
! 2019.07.3 17:46
zaś POljaki lubia jak sie im leje do ryja
Suweren2019.07.3 17:52
A w której oblas`ci tak mówią?
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.07.3 18:30
Suwerennie ogolić ciebie i Wielińskiego na łyso.
Suweren2019.07.3 19:27
Obawiam się, że musi to pozostać w sferze twoich nigdy niespełnionych pragnień. Ale spróbuj z kimś innym, może ktoś będzie zainteresowany. Baw się dobrze!
Suweren2019.07.3 17:06
Panie Wieliński, weź pan proszę skończ, bo jeszcze na 500+ dla Timmermansa będziem się ściepywać!
anonim2019.07.3 17:25
Międzymorzre jeszcze zapłaci dość słono za stawianie się EU !!!!!!!!!!!!!!