10.04.19, 08:55Fot. Pixabay, CC 0

Strajk trwa. Co z egzaminami?

Dziś kolejny, już trzeci, dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. To również dzień, w którym odbywają się egzaminy gimnazjalne, na których okres nie zdecydowano się jednak zawiesić akcji protestacyjnej. Mimo to, na szczęście, egzaminy się odbędą. W dużej mierze jest to możliwe dzięki zgłaszaniu się osób z doświadczeniem pedagogicznym do pomocy przy ich przeprowadzeniu.

Z naszej strony wszystko, jak co roku, jest już gotowe: arkusze wydrukowane, gotowe do wysyłki, zgodnie z wszystkimi procedurami będą dostarczone do szkół”

- mówił dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Jak przypomniała wczoraj wicepremier Beata Szydło, to właśnie CKE i dyrektorzy szkół odpowiadają za przeprowadzenie egzaminów.

Smolik przyznał jednak, że pewna, niewielka liczba szkół zgłasza, że może mieć problemy z przeprowadzeniem egzaminu. Ich dyrektorzy informowali, że mogą mieć problem z powołaniem zespołów nadzorujących przebieg egzaminu.

Odsyłamy ich do kuratoriów, które prowadzą listy osób chętnych do pracy w zespołach. Kuratorzy przekazują dyrektorom szkół informacje o tych osobach”

- mówił dyrektor CKE.

Jak informował z kolei resort edukacji, do pomocy w zespołach egzaminacyjnych i nadzorujących zgłosiło się kilka tysięcy osób z kwalifikacjami pedagogicznymi.

Dziś ma miejsce egzamin z wiedzy humanistycznej. Jutro uczniowie napiszą egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, zaś w piątek – z języka obcego. Przystąpienie do nich jest warunkiem ukończenia gimnazjum, a wynik będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Aktualizacja:

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk potwierdził, że udało się skompletować wszystkie komisje, dzięki czemu mogą się dziś odbyć egzaminy we wszystkich województwach. „[…] Cała sytuacja jest pod kontrolą” - podkreślił.

Dodał też:

Trzeba podziękować przede wszystkim ponad 5 tys. osób, nauczycieli, którzy zgodzili się, aby zasiadać w komisjach nadzorujących; wielką pracę wykonali wojewodowie, kuratorzy oświaty i udało się skompletować wszystkie komisje, dzięki czemu dziś mogą odbyć się egzaminy”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

EWENEMET URATUJ ZYDA A ON POZNIEJ CIE ZABIJE2019.04.10 18:03
ZYDKU TYLKO BEZ CHAMSTWA CO ZNOWU WAM PUCZ NIE WYSZEDL.W OBECNY PUCZ BYLA ZAAGAZOWANA CALA PARTIA OSZUSTOW KODZIARZE PETROWCY I LUBNAERY PSLOWCY I ZIELONE BYDLO Z KASA SOROSZA
EWENEMET URATUJ ZYDA A ON POZNIEJ CIE ZABIJE2019.04.10 17:59
WY ZYDKI UNIEWAZNIAJCJE SOBIE USTAWY W IZRELU W STANACH W ROSJI
Anarchosyndykalizm Antykatolicki2019.04.10 14:05
Pier-dolone łamistrajki. 5 tysięcy skur-wy-synów!
KWN2019.04.10 13:37
Zalewska złamała ustawę Te egzaminy łatwo można unieważnić Art. 3. karta naucz. Katalog pojęć ustawowych Ilekroć w ustawie jest mowa o: 1) nauczycielach bez bliższego określenia - rozumie się przez to nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych ZATRUDNIONYCH w przedszkolach, szkołach i placówkach wymienionych w art. 1 zakres podmiotowy ustawy ust. 1;
Cogito ergo sum2019.04.10 10:01
To jest następna próba puczu. Tym razem usiłują podłożyć bomby pod nasze dzieci.
Grzegorz2019.04.10 9:28
Nic szczególnego. Też trwają !!!
Andrzej Malik2019.04.10 9:26
Program partii programem narodu! Krótkotrwałe przerwy w pracy dzięki ofiarnej pracy aktywu terenowego zostały zlikwidowane. W nagrodę kola... księża- patrioci dostaną dodatkowe kartki na cukier. Czuwaj!
EWENEMET URATUJ ZYDA A ON POZNIEJ CIE ZABIJE2019.04.10 17:58
STAN W KOLEJCE GNIDO ZYDOWSKA MOZE ZALAPIESZ SIE NA DARMOCHE.
heniek2019.04.10 9:00
plugastwo chcialo obalić rząd
Anarchosyndykalizm Antykatolicki2019.04.10 14:05
Plugastwo to twoja matka. Brzydzę się ja nawet wyruchać.