08.03.13, 15:54

Stroje polskiej reprezentacji znów bez orła

Serwis weszlo.com ujawnił, że stroje reprezentacji Polski do lat 19 w piłce nożnej nie posiadają polskiego godła. Do całej sprawy odniósł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. - Bardzo dobrze, że nie było orzełka! To była tylko konsultacja - my dopiero sprawdzamy, czy ktoś się do gry z orłem na piersi nadaje - tłumaczy szef naszej piłkarskiej centrali uznając, że to świadoma decyzja.

- Gra z orłem to musi być zaszczyt, dlatego orzeł będzie zawsze w przypadku prawdziwych meczów kadry, ale nie będziemy wydawać takich strojów każdemu, kto przyjeżdża, żeby się pokazać w jakimś sparingu. Gdyby ci chłopcy zagrali na zielono czy na niebiesko, to też nie widziałbym w tym żadnego problemu. Oni jeszcze reprezentantami nie są, tylko kandydatami na reprezentantów - powiedział prezes PZPN.- podsumował prezes PZPN.

Dziwne, to tłumaczenie Bońka. Reprezentant Polski to Polak który reprezentuje swój kraj w meczu międzypaństwowym, a nie reklamodawca firmy Nike czy PZPN. Widać, że brak orła na koszulkach to jakaś obsesja w piłkarskiej centrali. Panie Prezesie, selekcję kto się nadaje do gry z orłem podejmuje przecież trener młodzieżowej kadry. Z pana wypowiedzi widać, że są mecze kadry prawdziwe i nieprawdziwe? Proponuje pan stroje zielone, niebieskie? A może jeszcze tęczowe?

Boże kochany, kiedy w tej polskiej piłce będzie normalnie?


Jarosław Wróblewski

Komentarze

anonim2013.03.8 16:20
Wielkie aj waj. Chociażby Francuzi, Włosi, Brazylijczycy i Argentyńczycy też grają bez godła i żyją.
anonim2013.03.8 16:21
Jakaś logika w tym jest.
anonim2013.03.8 16:28
@ Denisowicz, tu nie chodzi o porównania z Francuzami czy Włochami bo o tym mowa była przy braku orzełka reprezentacji seniorów i wtedy ten argument upadł. Problem bardziej tkwi w tym, kto może decydować w Polsce czy ktoś zasługuje czy nie na używanie symbolu narodowego? To nie jest order że za zasługi się przyznaje , więc orzełka może przypiąć sobie bezdomny oraz bogaty wpływowy....
anonim2013.03.8 16:30
Czym sie podniecać, Boniek to taki sam kolo z tamtej epoki jak ten przaśny Lato. Tylko na razie mniej umoczony.
anonim2013.03.8 16:42
gwiazde dawida chca dac
anonim2013.03.8 18:01
Wprost powalająca rzetelność dziennikarska. Artykuł wzięty z jednego z portali, ale... nie doczytany do końca albo, co gorsza dla redaktora, nieprzeczytany ze zrozumieniem albo bez choćby elementarnej wiedzy o sporcie zawodowym. Szukanie taniej sensacji pod płaszczykiem bogoojczyźnianego patriotyzmu. Chodzi tu o koszulki do gry w wewnętrznych gierkach i treningach, które... tak, tak, Panie redaktorze, nie są prawdziwymi meczami! Nawalenie orzełków wszędzie gdzie się da, na każdym jednym stroju dezawuuje znaczenie godła. Zaczyna być pustym symbolem, który może sobie założyć każdy chłopak zawezwany do testów do kadry. To ma być wyróżnienie, a nie "zaorzełkowanie".
anonim2013.03.8 23:35
Ludzie, dajcie już spokój tym koszulkom i orłom. Jakie to ma znaczenie? Czy przerżnąć każdy mecz w koszulce a orłem to mniejszy wstyd? Cóż wreszcie jest takiego z tej piłki nożnej ów problem ten stawał się tematem kilkumiesięcznych dyskusji. To tylko jakaś tam gra i jakieś tam koszulki. Golfiści i tenisiści też muszą mieć orły na koszulach? No, w wypadku tenisistów nie jest to warunek sine qua non zwycięstwa. Ludzie! jeden jedyny mecz wygrany przed 30 laty stał się symbolem niepodległości, zaś ówczesne godło PRL-u symbolem dumy narodowej. Chyba istotnie wszyscy tkwimy już w jakieś horrendalnej aberracji!!!