16.02.19, 15:15zdj. screen Youtube

Sumliński odpowiada Forum Żydów Polskich: 'Przekroczono wszelkie granice cynizmu i podłości'

Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński skomentował artykuł Pawła Jędrzejewskiego na stronie Forum Żydów Polskich. Sumliński, inaczej niż Jędrzejewski, uważa, że "zachować spokój" po słowach premiera Izraela to jednak za mało. 

"Przekroczono wszelkie granice cynizmu i podłości, to kropla, która przechyliła szalę żydowskich łgarstw o Polakach"- napisał dziennikarz w mediach społecznościowych. 

Jak relacjonowało  "Jerusalem Post", Benjamin Netanjahu miał stwierdzić w czwartek w Warszawie, że "naród polski współpracował z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu". Wypowiedź szefa rządu Izraela wywołała prawdziwą burzę. Ambasador Anna Azari została wezwana do siedziby polskiego MSZ. Jak tłumaczyła później ambasador Izraela, słowa premiera Netanjahu zostały zmanipulowane. 

Paweł Jędrzejewski z Forum Zydów Polskich w swoim artykule apeluje do Polaków o zachowanie spokoju i zwraca uwagę na kontekst wypowiedzi. 

"Z tego, co rozumiem, kontekst był taki, że Netanyahu chciał dowieść, że w sprawie Zagłady można w Polsce wypowiadać się bez żadnej cenzury, bo istnieje w Polsce pełna wolność wypowiedzi, której przecież zagrażała nowelizacja ustawy o IPN sprzed roku"- podkreślił Jędrzejewski. 

Wojciech Sumliński nie podziela zdania przewodniczącego Forum Żydów Polskich. 

"Po łgarstwach Netaniahu Forum Żydów Polskich apeluje [o] spokój bo liczy się kontekst i nic tak naprawdę się nie stało. Otóż stało się!" – podkreśla dziennikarz na jednym z portali społecznościowych i dodaje: "Przekroczono wszelkie granice cynizmu i podłości, to kropla, która przechyliła szalę żydowskich łgarstw o Polakach"- napisał na Twitterze dziennikarz śledczy. 

Wojciech Sumliński zaproponował również odpowiedź na postępowanie premiera Izraela. Tekst zamieścił na stronie Forum Żydów Polskich w Salonie24. 

"Niechaj polski premier powie w Izraelu - gdzie przybędzie na zaproszenie tamtejszych władz, które wyciągną doń przyjazna dłoń (to na razie utopia) - że w 1939 Żydzi tysiącami radośnie witali współpracującą z nazistowskimi Niemcami Armię Czerwoną wkraczająca do Polski od wschodu, a później w barwach UB tysiącami mordowali polskich patriotów i żołnierzy AK - zachowacie Państwo spokój? A przecież w przeciwieństwie do słów premiera Izraela polski premier, który odważałby się powiedzieć takie słowa, powiedziałby samą prawdę! Jak zareagowałaby na te - prawdziwe, podkreślam - słowa opinia publiczna w Izraelu i tak zwana "społeczność międzynarodowa"? To nie jest pytanie podchwytliwe, bo każdy, kto nie jest ślepy i głuchy zna na nie odpowiedź"- napisał dziennikarz śledczy. 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

krzysztof 54+2019.06.1 1:25
biedni chazarzy wlasnie tracicie niemal ostatniego przyjazny narod ktory na wasze swiinskie zachowania wobec polakow , nie odpowiadaliczmy tym samym . teraz cokolwiek sie stanie na bliskim wschodzie zostanie banderowska ukraina i usra do czasu . przyjdzie taki dzien ze usra was oleje zostawi na pastwe waszych wrogow . A oni nie beda patyczkowac z wami . Od polakow nie dostaniecie zadnej kasy wasz pisuar tez straci wladze , a wtedy bedzie sadny dzien
tadeusz Kulczycki2019.05.31 19:14
Faszyzm Żydowski się naradza!!!!! Zaczyna się od słów a kończy....Na razie to próbują nas tylko złupić, a jak zamierzają skończyć strach myśleć.
Krystyna 2019.03.28 16:32
W nas krew się burzy ,a PiS NIC !!!!! BYŁO NIE RATOWAC!!!!
Polak2019.03.19 11:34
Nie ma czegoś takiego jak Polski żyd !! jest albo Polak albo plugawy żyd ,kto nie czuje się w Polsce polakiem jest ,turysta ,nachdźcą lub szpiclem falszywym jak właśnie żyd
Tomek 3.202019.03.15 18:04
Pan Wojciech wypowiada się odważnie jak nikt z Rządu i opozycji. Tylko odważni ludzie są wypowiadać się na tematy kłamstw żydowskich, na szczęście jeszcze tacy są.
Waldemar Dziemianko2019.03.12 23:13
JAK JA MAMUSI DZIĘKUJĘ ZA TO WYSSANE MLEKO! O ILEŻ MNIEJ PROBLEMÓW! SEMITA-AHA ANTY,BO BYM ZAPOMNIAŁ.
EWA2019.03.12 21:12
Smoliński to potragi jedynie szambo wylewać
JR2019.05.4 11:48
Oj głupiutka jesteś. Za mało czytasz na ten temat. Za dużo pewnie oglądasz TVY-24. Narobiło ci spustoszenia w mózgu, którego chyba jednak masz za mało aby logicznie myśleć i wyciągać wnioski. A przeczytałaś choć jedną książkę W. Sumlińskiego? Krytycznie o swoich rodakach wypowiadają się sami autorzy pochodzenie żydowskiego. Podam ci dwa tytuły: Kronika getta warszawskiego" Emanuel Ringelblum (nie osądzaj mnie o błąd, taka jest pisownia tego tytułu) oraz drugą pozycję tegoż autora "Stosunki polsko-żydowskie w czasie drugiej wojny światowej" Trudno jest dotrzeć do tych książek, mnie się udało.
Andrzej2019.02.20 22:17
za dwa miesiace znowu będzie miłośc z pejsatymi i Frondzia zmieni śpiewkę
Andrzej2019.02.20 22:06
Brawo!!!!! więcej wazeliny!!!! w Oświęcimiu Policja pilnowała zeby polscy "wariaci " nie zakłócali ostatnio pisiorom i żydom rocznicy wyzwolenia obozu,polscy obywatele na swojej ziemi stali odgrodzeni jak bydlo, GŁOSUJCIE NA PIS!!!!!!! ALBO NA WIOSNĘ ALBO NA PEŁO ALBO NA PESEL,TYLKO ONI GWARANTUJA ŻE BĘDZIECIE DO KOŃCA SWIATA RĄBANI W TYLNĄ CZĘŚC CIAŁA AŻ MIŁO,Sama fronda wyzywała Polaków protestujacych w Oswięcimiu od wariatów ,brawo gratulacje
Hanys2019.02.18 9:34
Pan Sumliński jak zwyle jasno i celnie. A ja się cieszę (paradoksalnie) z takich obleśnych żydowskich wypowiedzi. Dzięki nim żydostwo się obnaża i pokazuje Polakom prawdziwe, wstrętne, ksenofobiczne i zakłamane oblicze. Dzięki temu ja swoim dzieciom (a mam ich piątkę) nie muszę mówić, że kiedy żydzi znowu będą potrzebowali pomocy (a robią wszystko żeby swiat ich znienawidził), to będziemy pamiętać i nie wyciągniemy już ręki aby jej nie pokąsali albo na nią nie napluli.
Jan Radziszewski2019.02.17 21:25
Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi
anonim2019.02.17 11:37
W pakcie Adenauer - Ben Gurion z 1960 r. Żydzi za 100 mld $ od Niemców zobowiązali się nigdy nie obwiniać Niemców za Holokaust oraz zrzucić winą Polskę. Dla Żydów prawda to śmieć bez wartości
Marian2019.02.17 14:00
Czy mozna miec szacunek do takigo narodu?
juwe2019.03.21 14:03
To jest absolutnie niemożliwe !!
Antoni2019.02.17 10:16
No ale co zrobić z faktami? :Polacy wymordowali dziesiątki tysięcy Żydów podczas wojny i kilkuset po wojnie. Co z tym zrobicie kocjani katolicy umiłowani przez Maryje?
Andrzej2019.02.17 10:33
Udowodnij te dziesiątki tysięcy zamordowanych przez Polaków. Czekam.
Marian2019.02.17 11:23
Mordowal kto inny a ja ubolewam ze to nie polacy bo bylo za co.
anonim2019.02.17 11:43
Milczenie w sprawie mordu w Koniuchach i Nalibokach jest zastanawiające. Czy chodzi tu o "My wiemy, my wiemy, ale pooco o tym móówić"?
Andrzej2019.02.20 22:22
chodzi ci chyba o fakty TVN ? komuszek? czy tata był? przyznaj się i nie wycieraj sobie mordy Katolikami i Maryją bo ktoś ci może wytrzeć tą mordę o trotuar internetowy Kozaku
DARIUSZ2019.02.17 4:41
Kochany Wojtku! Tyle przezyles i nie zrozumiales zasady. Potomkowie budowniczych ruszaja na Mariensztat. I to jest fajrant! Ty kumasz, Wojtek, fajrant! Wara od Pomorza, wara od Slaska, wara od Wybrzeza, kumasz? Caluski. PS.Ty chyba w swoim ptasim jagielniku nie wyobrazasz sobie, ze obrazoburcze wypowiedzi Kaczynskich i Ziobry bola nadal. Caluski.
DARIUSZ2019.02.17 2:00
Kochan! Umowmy sie na import 20 tysiecy polskojezycznych Zydow w miesiacu. Musimy pomoc naszym pobratymcom, gdyz ich los ciemiezyciela narodu palestynskiego jest nieznosny. Rozladujemy wschod. Caluski.
Franek Zaręba2019.02.24 23:24
Życzę Ci aby się twoje słowa zamieniły w psie odchody w twoich ustach. Na nic innego nie zasługujesz.
M.2019.02.17 0:16
Można sobie gardłować do woli, a i tak nic to nie da. Po awanturze o ustawę IPN całe kierownictwo MS powinno wylecieć z roboty w trybie natychmiastowym, a nie stało się nic. Po katastrofie konferencji w Warszawie wypadałoby zdymisjonować szefa MSZ, a Kancelarie Prezydenta i Premiera powinny powiadomić Waszyngton, że mamy takiej dosyć przyjaźni z Izraelem i wreszcie zareagować. Nic takiego się nie stanie i nasi dzielni przywódcy pojadą do Izraela na spotkanie V4, gdzie Żydzi pewnie nie przeoczą okazji, żeby napluć im w twarz.
Marian2019.02.17 17:29
Moze jednak nie wszystko stracone
Piotrek2019.02.16 20:26
Zostalismy zobowiazani przez Wszechmocnego by nie stosowac sily w celu zalozenie panstwa, nie buntowac sie przeciwko narodom, pozostawac lojalnymi obywatelami i nie opuszczac wygnania przed czasem. Nawet gdyby ziemia byl nam dana przez wszystkie narody, nie mamy pozwolenia by to zaakceptowac. Zgwalcenie przysiegi sprawi, iz staniemy sie zdobycza jak jelen albo antylopa w lesie (Talmud Ksuwojs 111a) . Zydzi mieszkali w Palestynie w pokoju i harmonii z Palestynczykami az do nadejscia syjonistów. Prawdziwi zydzi sa nie tylko przeciwko okupacji Zachodniego Brzegu i Gazy z jej codziennymi gwaltami i zabójstwami, ale takze przeciwko calej okupacji palestynskiej ziemi. Wedlug Tory, cala Palestyna powinna byc zwrócona Palestynczykom. - Wedlug Tory, Zydzi nie moga przelewac krwi, krzywdzic, ponizac czy dominowac nad innymi ludzmi. - Niech swiat wie, ze bycie Zydem znaczy bycie oddanym Torze i odrzucenie syjonistycznej herezji. W syjonistycznym panstwie Zydzi cierpia religijne przesladowanie i nietolerancje. Nawet groby naszych przodków sa niszczone i bezczeszczone zgodnie z syjonistycznym planem zniszczenia zydowskiej religii. Nawet jesli syjonisci sa zwolennikami przestrzegania religijnych praw to wciaz bedzie to panstwo ateistyczne, fakt jego istnienia- jest sprzeczny z Tora.. - Syjonistyczni politycy i ich wspóltowarzysze nie przemawiaja w imieniu Zydów, nazwa Izrael zostala przez nich skradziona. Syjonistyczna propaganda przeciwko zydowskiej tradycji i prawu stawia syjonizm na pozycji najwiekszego wroga zydów. Podpisano: American Neturei Karta - Przyjaciele Jeruszalaim "
Marian2019.02.17 8:02
Co Ty bredzisz takich zydow jeszcze nikt nie widzial
Piotrek2019.02.16 20:21
Najwieksze rabiniczne autorytety ostrzegaly przed niebezpieczenstwem syjonizmu. Entuzjazm dla syjonizmu i wszystkich jego przedmiotów 'kultu': armia, ambasadami, flaga itd., jest wedlug Tory, dzielem jacer hara . Ale prawdziwa wiara zydów nie zmienila sie, a pokojowe rozmowy, przeszlosc, przyszlosc czy terazniejszosc, nie sa w stanie jej zmienic. Nie moze byc prawdziwego pokoju tak dlugo jak panstwo syjonistyczne istnieje, Syjonistyczne panstwo jest najwieksza katastrofa dla Zydów! Nie ma pokoju dla czyniacych zlo , powiedzial Bóg. (Izajasz 48 i 57)
Antoni2019.02.16 20:19
KIEDY WRESZCIE POWIEMY ŻYDOM , ŻE NIC NIGDY NIE DOSTANĄ , ŻE JAK BĘDĄ ŁGALI JAK ... ? BĘDĄ POZYWANI PRZED POLSKIE SĄDY kierowane przez Polaków , bez względu na to kim są , na jakim stołku jadą
Piotrek2019.02.16 20:15
Syjonisci poswiecili wiele zydowskie istnien w swych ciagle trwajacych konfliktach. By osiagnac swój cel zawsze swiadomie wywolywali antysemityzm. Podczas II wojny swiatowej byli przecini dawaniu pieniedzy na ratowanie Zydów. Lider syjonistów Yitzhak Greenbaum powiedzial podczas przemówienia w Tel Avivie 18 lutego 1943 roku, ze ktos powinien stawic opór tej fali drugorzednych roszczen . Powiedzial takze: Jedna krowa w Palestynie jest wazniejsza niz wszyscy europejscy Zydzi. Ich interesem nie bylo ratowanie Zydów, przeciwnie, im wiecej zydów ginelo - tym wiekszym bylo dla nich atutem i karta przetargowa. Ich mottem bylo rak bedam (tylko przez krew dostaniemy ziemie).
Jahu2019.02.16 19:38
Brawo Wojtek..wyjąłeś mi to z ust
stan...2019.02.16 19:28
Apelowałem wiele razy do mniejszości żydowskiej w Polsce o wyraźne stanowisko potępiające ohydne roszczenia organizacji żydowskich wobec Polski, o piętnowanie fałszywej narracji oskarżającej naród polski o współudział w holokauście. Milczeliście i zalecacie milczenie. Milczenie to aprobata. Jak więc mamy Was traktować? Jak V kolumnę oczekującą na szmal w podziale łupów w ramach nikczemnych roszczeń z UST.447 w USA. Nie chcę V kolumny udającej naszych przyjaciół i sojuszników. Taki sojusz z gospodarzem jest nic nie wart jeżeli sojusznik skupia się na ograbieniu go przy sprzyjającej okazji. Ostrzegałem Was że Wasze wymowne milczenie zrazi do Was Polaków. Za chwilę wywołacie falę antysemityzmu w Polsce, która zmyje obłudę i obnaży nikczemne uzurpacje o szmal.
wredny2019.03.27 22:18
nic nigdy nie miałem do Żydów nikt w rodzinie nic złego o tym Narodzie nie mówiła jak słyszę że wyssałem z mlekiem matki to myślę że sami się o to proszą żeby ich nie lubić lub świadomie wywołać nienawiść żeby móc domagać się kasy
Pat2019.02.16 18:29
Szanowny panie Sumliński.Jeśli w Belwederze rezyduje "Efialtes" nic nie powstrzyma wrogów Polski przed atakiem.
Katolik2019.02.16 17:52
https://m.fronda.pl/a/zmarly-rabin-wskazal-imie-mesjasza-3,115118.html
Promyk2019.02.16 17:28
Uczmy się zachowywać spokój. Bo jak za jakiś czas wjedzie komuś opancerzony Caterpillar na działkę i zacznie burzyć dom właśnie od zachowania spokoju zależeć będzie życie.
anonim2019.02.16 16:35
Z powodu głupoty nielicznych ten naród wiele razy cierpiał, kiedy przyjdzie opamiętanie?!
anonim2019.02.16 15:57
jednym słowem ustawa anty-defamacyjna IPN jest potrzebna!
Marian2019.02.16 16:03
Chyba potrzebne sa Ustawy Norymberskie
koko2019.02.16 15:47
Nie lubię żydów. Oczywiście nie mówię o narodzie żydowskim!
Marian2019.02.16 15:54
TAK TRZYMAC
sa2019.03.27 22:10
ja też
agatgr12019.02.16 15:37
Panie Wojciechu ,to dopiero preludium do tego antypolskiego spektaklu . Niedługo, bo w Paryżu osiągnie to apogeum.
michu2019.02.16 15:31
Przekroczono. No i co? Coś z tego wynikło?
wania bolszewik2019.02.16 15:47
wyniklo bo jak widze zyda to mi sie noz otwiera
michu2019.02.16 17:11
No to się otwiera i co? Najwyżej spodnie przedziurawi jak np w kieszeni.
wania bolszewik2019.02.17 7:44
Moze kogos przedziurawic
Ksiądz Robak2019.02.17 3:13
Uważaj bo się syny obrzezasz nie wiedząc o tym. i kłopot gotowy.
Alojzy Cedzidlo2019.02.16 17:28
Nie tyle wynika , co coś udowadnia .ŻYDZI boją się potwornie prawdy o swoim udziale w zagładzie swoich braci .boja się i Niemcy , boja i Francuzi .Takie zwalanie na nas , na Polskę , jest mozliwe bo na naszym terenie wypelniali swoje plany zagłady. Nie byłbym pewny czy nie celowo . I drugi powód do strachu .Pomoć w mordowaniu przez bolszewików nie tylko naszego narodu Ze wschodu przyszli bracia w wierze , budować u nas socjalizm radzimentarzach.ecki . I ,,budowali " w tym i na cmentarzach
michu2019.02.16 18:08
Na świecie nikt o tym nie wie (no może jakieś wąskie grono) i nic nie wskazuje na to , że kiedykolwiek się dowie.
Alojzy Cedzidlo2019.02.17 8:13
A czy my , Polascy , to wiemy o nam pozwoląwszystko ? No , a ino, . wszystko ... Wszystko co nam WOLNO wiedzieć. Teraz to widać dośc dobrze . Tym ,,WOLNO , NIE WOlNO objęty jest i rząd Totalni i Bruksela dyktują co na wolno lub .Ostatnia draka z Izraelem tez to potwierdza , Im wolno , a my IPM raczej do zamknięca . I tak do dołu , do Frondy Pomyje ida jak woda . ale inne zdanie mniej poprawne , to juz trzeba udowodnić ,że nie jestem baran albo robot . Itd itd No to tyle ,m jak udowodnię ......
Marian2019.02.17 7:56
W prezencie od Stalina otrzymalismy nie tylko palac kultury ale tez nowe elity w miejsce tych wymordowanych polskich.Byli to zydzi ktorzy b. sprawnie przprowadzili Holokaust polskich patriotow.To ich barbarzynskie okrucienswo wobec bezbronnych bo juz wiezniow jest zapamietane.
Alojzy Cedzidlo2019.02.17 8:20
Ciiiiiiicho , panie Marianie , ciiiicho . Bo jak usłyszą , to jaka nowa 447 wyjdzie . A totalni Grossa odznaczą . A tak prywatnie ... Tez Pan musi udowadniać ,żes Pan nie robot.?
Marian2019.02.17 11:17
Udawadniam.Dobrze ze tylko to
Alojzy Cedzidlo2019.02.17 13:42
Też się cieszę , bo za komucha za Fraszkę : ,,Rencisto, uczcil partię czynem i wykituj przed terminem " , Nie sprawdzano czy jestem robot . Wylano mnie z roboty
wania bolszewik2019.02.16 15:29
Nasz premier powie coc takiego? przecierz on mientkim wackiem robiony