14.09.18, 09:30zdj. screen Youtube/Konrad Kruszewski

Szantażował Morawieckich, w Iraku obiecywał broń od Macierewicza. Ks. Jegierski suspendowany

Portal niezależna.pl poinformował, że ks. Tomasz Jegierski, kontrowersyjny kapłan, który szantażował Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego, został suspendowany. Według nieoficjalnych informacji portalu, Jegierski nie może teraz sprawować Mszy Świętych i Sakramentów. 


Duchowny oskarżał szefa polskiego rządu, Mateusza Morawieckiego, oraz jego ojca, lidera Wolnych i Solidarnych, o wyłudzenia i udział w karuzeli finansowej. To jednak nie jedyne dziwne zagrywki ks. Tomasza Jegierskiego. Jak podaje Niezależna.pl, kontrowersyjny duchowny miał w Iraku obiecywać walczącym z Państwem Islamskim Peszmergom, że  „załatwi im broń od Antoniego Macierewicza”.

O szantażu wobec premiera i jego ojca już powszechnie wiadomo. Kolejną kwestią jest natomiast "kasa z Panamy". Jegierski nie rozliczył się do tej pory z ćwierć miliona dolarów. Dostał je "na piękne oczy" od prezydenta Panamy. 

W marcu 2018 r. do Sejmu zaprosił kontrowersyjnego duchownego poseł Platformy Obywatelskiej, Stanisław Gawłowski, aby szantażować premiera Morawieckiego i jego ojca. "Panie premierze, czy pan jest skorumpowany?"- pytał z mównicy polityk PO.

Duchowny jak na razie nie odnosi się do informacji o suspensie.

yenn/Niezależna.pl, Twitter, Fronda.pl