26.01.21, 12:05Fot. via Pixabay

Szczepionka nieskuteczna wśród seniorów? AstraZeneca zaprzecza

Niepokojące doniesienia niemieckich mediów. Według dwóch artykułów opublikowanych przez „Bild” oraz „Handelsblatt” przedstawiciele władz obawiają się, że brytyjska szczepionka nie zostanie dopuszczona do użytku wśród osób po 65. roku życia przez Europejską Agencję Leków.

Powodem miało być niepotwierdzenie przez badania kliniczne wymaganej skuteczności w tej grupie wiekowej, wynoszącej 8 proc. „Bild” przekonywał, że było to poniżej 10 proc. i obie publikacje powoływały się na źródła w niemieckim rządzie.

Tymczasem AstraZeneca odrzuca doniesienia mediów i nazywa je „kompletnie fałszywymi”. Dodano, że brytyjska Wspólna Komisja ds. Szczepień i Immunizacji poparła użycie tego preparatu wśród seniorów. Podkreślono, że wyniki badań wykazały silną odpowiedź układu odpornościowego na szczepionkę we wszystkich grupach wiekowych.

Według Reutersa, problemy firmy mogą być związane z ograniczoną dostępnością danych na temat seniorów. Według grudniowego artykułu w czasopiśmie „The Lancet”, naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przyznali, że dane dotyczące osób starszych są ograniczone.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

man.of.Stagira2021.01.26 21:11
Hydroxychloroquine (Plaquenil -polska nazwa). W lipcu 2020 LANCET (najbardziej prestiżowe pismo w branży medycznej na świecie), Pan Fauci (skłócony doradca D.Trumpa), World Health Organisation zgodnie twierdziły, że lekarstwo znane od lat i sprzedawana na całym świecie -NIE DZIAŁA przeciwko Sars-cov-2. PO DWÓCH TYGODNIACH tenże Lancet w y c o f a ł artykuł. // To chyba pierwszy przypadek, że artykuł w tej redakcji wycofano w ciągu ostatnich 50 lat. // I co? Cisza...'Lancet'? No, nie wiem...
Może by tak ją dać,2021.01.26 14:22
poza kolejnością zgredom z UB, SB, PZPR-u, kilku na tym forum (podwójna dla Po 11...) ... Zabierają tlen moim dzieciom, a tak niech przysłużą się nauce.
Anonim2021.01.26 15:37
Twoje dzieci spłoną w nadchodzących Wojnach Klimatycznych! Wyświadczyłeś im niedźwiedzią przysługę!
Taro2021.01.26 16:46
Dla twoich tez jedyna pozywka beda liscie agawy .