23.07.18, 06:55screenshot TVP Info

Szczerba z PO naraża życie policjanta i jego rodziny! Szef MSWiA reaguje

Skandaliczne zachowanie posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby. Na swoim twitterze zamieścił wpis ze zdjęciem funkcjonariusza policji, jego imieniem oraz nazwiskiem. Bardzo mocno odpowiedziała mu policja, a sprawą zajął się też szef MSWiA Joachim Brudziński.

Polska Policja odpowiadając na skandaliczny wpis Szczerby napisała:

Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów.”.

Z kolei minister Joachim Brudziński dodał:

Zleciłem w trybie pilnym Departamentowi Prawnemu MSWiA ocenę prawną zachowań oraz możliwych do przewidzenia sankcji w związku z bulwersującym i skrajnie nieodpowiedzialnym wpisem Posła na Sejm RP”

Na zdjęciu zamieszczonym przez Szczerbę znalazło się zarówno zdjęcie policjanta wykonującego swoje obowiązki, jak i jego imię oraz nazwisko. Powiedzieć, że zachowanie posła PO było skrajnie nieodpowiedzialne, to nic nie powiedzieć. Dla niego jednak liczy się tylko przekaz i uderzenie w PiS, także kosztem chociażby policjantów.

dam/twitter,Fronda.pl