27.12.19, 20:03zdj. screen Youtube/AJCGlobal

Szef Komitetu Żydów Amerykańkich reaguje na antypolski atak Putina

David Harris, przewodniczący Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) zareagował na antypolskie wypowiedzi prezydenta Rosji, Władimira Putina. Słowa rosyjskiego przywódcy szef AJC ocenił jako „rewizjonizm historyczny na sterydach”.

Harris przypomniał też w swoim wpisie na Twitterze, że za wybuch konfliktu odpowiedzialne były nazistowskie Niemcy.

„Niewiarygodne. Rewizjonizm historyczny na sterydach. Nazistowskie Niemcy, a nie Polska, są odpowiedzialne za II wojnę światową!!! Pakt Stalina z Hitlerem z 1939 r. pogorszył jeszcze sytuację, która już była okropna. Sowieckie rządy w Europie Wschodniej po II wojnie światowej przedłużyły erę ucisku”-podkreślił David Harris, dołączając link do artykułu opisującego wypowiedź Władimira Putina z 20 grudnia, gdzie prezydent Federacji Rosyjskiej zarzuca przedstawicielom władz Polski w latach 1938-1939 paktowanie z hitlerowskimi Niemcami oraz współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. 

Putin ponownie podjął temat II wojny światowej we wtorek, kiedy uczestniczył w posiedzeniu kolegium kierowniczego ministerstwa obrony Rosji. Stwierdził wówczas, że przedwojenny polski ambasador w Niemczech Józef Lipski miał obiecywać postawienie w Warszawie pomnika Adolfowi Hitlerowi, jeśli wysłałby on polskich Żydów na zagładę do Afryki.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

1232019.12.28 11:30
nie widzicie ze on sie msci za nord stream 2 tylkon zapomnial ze POlska nie jest juz pod rzadami Tuska i Po i nie damy soba pomiatac
PolakNieLeming2019.12.28 10:59
Widać Putler jest słabej kondycji umysłowej, skoro nie zna współczesnej historii, albo oszust, kłamca, albo nieuk, niedorozwój. Na jedno wychodzi. niezrównoważony bandyta, zwyrodnialec na wysokim stanowisku państwowym. Rosjanie powinni sami coś z tym zrobić, bo przede wszystkim dla nich jest to niebezpieczne. Straszyć i pohukiwać do sąsiadów sobie mogą, ale to już nie te czasy, kiedy mogli z nimi robić, co tylko zechcieli.
Alojzy Cedzidło2019.12.28 10:16
Tak myśli David Harris . Warto jednak poczekać na wizytę Putina w Izraelu ( zapowiadaną) Tam mogą mu brawo bić . . U nas może to robić tow . Czarzasty i spółka . Mogą , ale nie muszą . Warto poczekać .
heniek2019.12.28 9:34
stalkir to jest kacap
Zygfryd2019.12.28 7:41
Nas obronia i bronia fakty a Putin to może jedynie nam buty wypastować
zmiecz2019.12.28 0:07
Stalker - Szczytu upokorzenia jeszcze nie doznales, ale kiedy doznasz, a jest to nieuniknone, bedziesz plakal jak dziecko, a ten placz nie przyniesie Ci ulgi.
Janek2019.12.27 23:51
znalezione w sieci, Przedsiębiorstwo Holokaust i celowe wykańczanie polskich firm | Ewa Rzeuska youtube.com/watch?v=TyKgP07F7ME
anonim2019.12.27 23:25
znalezione w sieci, Ewa Rzeuska komentuje Święto świec Chanukowych i oszczerstwa Putina!? youtube.com/watch?v=ruvn7p0tKL4
anonim2019.12.28 2:10
Wspanialy wyklad!
zatroskany2019.12.27 23:17
Stalker dostał premię od Sorosa...
bogdanus2019.12.27 22:20
No cóż Putin uczył się w innej szkole.
Japa2019.12.28 10:21
Razem z tow, Czarzastym.?
StanPio2019.12.28 11:57
Ojciec Putina był w niemieckiej Armii Własowa, która pacyfikowała Powstanie Warszawskie razem z esesmanami z Łotwy i ukraińcami SS Galizien
Krzysztof2019.12.27 21:06
Inni muszą w imieniu polskiego rządu bronić dobrego imienia Polski. Wstyd dla PIS!!!
anonim2019.12.27 21:04
Szczyt upokorzenia! żydzi których Polacy podczas wojny wydawali niemcom, nas bronią bo nikt inny nie chce...
anonim2019.12.28 2:09
O co ci chodzi? Prawy Zyd i tyle.
Jan Radziszewski2019.12.28 5:01
jak trafisz do PIEKŁA swojego cezara /J 19,15) to może zmądrzejesz ale nawet i to nie jest pewne - bo się bardziej utwierdzisz w swoim Kłamstwie. .... Nigdy nie uwierzyłabym w działanie demona. Lecz teraz zaświadczam, że posiada on bardzo wielki wpływ na osoby, które znajdują się w takiej sytuacji, w jakiej ja kiedyś się znajdowałam. - Jeśli ilość ludzi opętanych w widoczny sposób jest niewielka, to ludzi wewnętrznie zniewolonych przez szatana jest bardzo wielu. - Ja sama nienawidzę demona, lecz mimo wszystko podoba mi się dlatego, że usiłuje was zniszczyć. Nienawidzę go i jego pomocników - duchów upadłych razem z nim na początku czasów. Krążą oni po całej ziemi jak chmara much, lecz wy w to nie wierzycie.. . To nie do nas, potępionych, należy uwodzenie was. Zarezerwowane jest to duchom upadłym. Prawdę mówiąc, zwiększa się ich męka każdorazowo, gdy przyciągają ze sobą na to miejsce kolejną duszę. - Lecz czegóż nie uczyni nienawiść! - W czasie ziemskiego życia stopniowo, powoli, tworzyłam sobie własnego boga. Chętnie wierzy się w to, co się podoba. Przez całe lata czułam się usatysfakcjonowana moją „religią". W ten sposób mogłam cieszyć się życiem.
Icchak Kacenelson2019.12.28 10:19
Icchak Kacenelson, - Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie „O bólu mój” Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom… W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami! Icchak Kacenelson, - Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23
Japa2019.12.28 10:30
Jeśli ten Icchak Kacenelson to nie ściema ,.. to rad bym poczytać więcej takich wpisów
StanPio2019.12.28 11:25
Jestem Żydówką Wielkiej Polski – tak siebie określiła 20 XI 2002 r., kilka miesięcy przed śmiercią, prof. Dora Kacnelson w czasie ostatniej swojej prelekcji w Klubie Inteligencji Katolickiej w Lublinie. Zakończyła prelekcję słowami: „Przed Wielką Polską chylę czoło! Kocham ją, pozostanę jej wierną do końca życia, ja, polska Żydówka”. Nikt ze środowisk żydowskich tak mocno i zdecydowanie nie demaskował kłamstw i fałszerstw Jana Tomasza Grossa dotyczących Jedwabnego, jak Dora Kacnelson. To nie konfabulator – stwierdzała – to wynajęty przez amerykańskich Żydów oszust. Bolała ją i przerażała eskalacja nieuzasadnionych, jej zdaniem, roszczeń finansowych Żydów względem państwa polskiego. Nie mogła zrozumieć, dlaczego niektóre sądy polskie wydają sfałszowane dokumenty na własność pożydowską, jak pisała: „kombinatorom nie mającym ani z prawem własności drogą dziedziczenia, ani w ogóle z narodowością żydowską nic wspólnego”. – Polacy obronili swoją własność w przeszłości przed Rosjanami, przed Niemcami, muszą ją obronić obecnie przed tymi Żydami, którzy stali się niegodni mojego narodu – tak zdecydowane, mocne słowa padały z jej ust. Krytyczna była również względem ruchu feministek oraz w sprawie homoseksualizmu, który jako Żydówka nazywała słowami z Księgi Kapłańskiej Starego Testamentu: „To jest obrzydliwość!”.
StanPio2019.12.28 12:08
Dora Kacnelson w publikacjach, a w szczególności w licznych swoich wystąpieniach w kraju i za granicą, z siłą swej mocnej argumentacji broniła dobrego imienia Polaków. Kochając naród żydowski miłością wielką, potrafiła jednocześnie dostrzegać i ganić u jego przedstawicieli wszelkie przejawy antypolonizmu, nawet najdrobniejsze. Irytowała ją opieszałość w czynieniu tego samego przez polski Instytut Pamięci Narodowej. Pisała, być może w nadmiarze żalu, że dostrzega „antypolską pozycję kierownictwa Instytutu Pamięci Narodowej”. Znamiennym mottem opatrzyła Dora Kacnelson swoją książkę „Skazani za lekturę Mickiewicza. Z archiwum Lwowa i Wilna”, wydaną w 2001 r. przez Norbertinum w Lublinie: „Bohaterom Armii Krajowej, walczącym o wolność Polski z okupantem hitlerowskim i sowieckim, broniącym ludność polską i żydowską na ziemi wołyńskiej, lwowskiej i wileńskiej przed zbrodniarzami ukraińskimi i litewskimi, składa hołd – autorka”.
Japa2019.12.28 19:30
Przyznaję mam mała wiedzę w tej dziedzinie Za jej poszerzenie uprzejmie dziękuję ( poważnie) . Przyznaję jednak ,że nie uwielbiam i żyda i tych ,którzy walczą z rzekomym antysemityzmem. I jedna i druga strona nie jest bez skazy .Nasi ,,wrogowie " tego ,,anty" nie biorą pod uwagę ,,czynów tych , których bronią Zaś nasi bracia w wierze , nie zawsze nas szanują . Ba .. Nie życzą nam nic dobrego. Kapitalnym przykładem jest osoba pana Grossa . Ordynarnie kłamie i ani u nas ani w Izraelu nie jest pociągnięty do odpowiedzialności.Nie On jeden zresztą . Mamy najwięcej zsłuzonych w ratowaniu Żydów w czasie IIW.S. A le jakoś mało sie mowi o tym ,że Polska była od wieków rajem dla tego narodu. i do końca tak pozostało . Pan Gross robi z nas zbrodniarzy . Mogli być i tacy . Nie przeczę ,Ale jakoś cicho i u nas i w Izraelu ale i w Europie o tym ,że były kraje współpracujące z Hitlerem w tej dziedzinie. I to by było na tyle . Ale jest i więcej o czym pisać
PolakNieLeming2019.12.28 11:01
Spadaj,czerwony parchu tam, gdzie twoje zawszone miejsce. Pod Kreml !!!
Japa2019.12.29 10:43
Gdyby tak jeszcze wyrażniej adresata do tej ,,rady ' dołączyć , byłbym rad . Bo to przecież nie do mnie kierowane , panie ,,PolakiuNieLemingu"?