15.02.21, 09:31Fot. screenshot - YouTube

Szef KPRM nie ma wątpliwości: Liderem Porozumienia jest Gowin

W Porozumieniu trwa spór pomiędzy Jarosławem Gowinem a Adamem Bielanem, który twierdzi, że upłynęła kadencja dotychczasowego prezesa partii. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk nie ma jednak wątpliwości. To Jarosław Gowin, nie Adam Bielan, jest dziś liderem Porozumienia.

Adam Bielan i jego stronnicy w Porozumieniu przekonują, że Jarosław Gowin nie jest obecnie prezesem partii. Jego kadencja miała zakończyć się trzy lata temu, a od tego czasu nie przeprowadzono wyborów. Dlatego w ocenie europosła to on jako przewodniczący Konwencji Krajowej pełni obecnie obowiązki prezesa. Innego zdania jest Jarosław Gowin i popierający go politycy, którzy usuwają buntowników z Porozumienia.

Do sprawy odniósł się na antenie RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk, który przedstawił jednoznaczne stanowisko.

- „Liderem Porozumienia jest premier Gowin, który reprezentuje w ramach właśnie Zjednoczonej Prawicy czy Rady Koalicyjnej ZP tę partię. Mam nadzieję, że te napięcia i nieporozumienia również dotyczące kwestii statutowych zostaną jak najszybciej wyjaśnione i że nie przełożą się one na funkcjonowanie Zjednoczonej Prawicy” – podkreślił polityk.

Dodał, że podobnie jak było w przypadku poprzednich napięć w Zjednoczonej Prawicy, ma nadzieję, iż również ta kwestia zostanie rozwiązana na drodze dialogu.

kak/RMF FM, DoRzeczy.pl

Komentarze

Klara2021.02.15 11:28
do czego się pan nie dotknie to porażka za porażką, dlatego ucieszyło mnie pana stanowisko w sprawie Gowina, może i on wreszcie znajdzie swoje miejsce w politycznym niebycie, czego panu również życzę.
ryszard2021.02.15 11:19
Jak w wariatkowie - Teraz już wiesz kochany pacjencie, że nie jesteś ziarnkiem pszenicy. No oczywiście, tylko czy ta kura, która chce mnie zjeść też wie?
Ale tego już nie zacytowałeś:2021.02.15 11:06
- Ta sytuacja jest wyrazem absolutnego braku odpowiedzialności, obostrzenia zostały zniesione na dwa tygodnie, jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to jest zagrożenie, że one wrócą – skomentował weekendowe wydarzenia w Zakopanem Michał Dworczyk w rozmowie z RMF FM. W rozmowie z RMF FM, szef KPRM Michał Doworczyk został zapytany o to, czy zachowanie turystów może wpłynąć na zwiększenie ilości zakażeń koronawirusem. - Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Ta sytuacja jest wyrazem absolutnego braku odpowiedzialności. Obostrzenia zostały zniesione na okres dwóch tygodni i mogą wrócić. Takie zdarzenia stwarzają realne zagrożenia, że zarażeń będzie więcej – odpowiedział. Co więcej, Dworczyk dodał, że według jego wiedzy „interweniowała policji i było kilkaset upomnień i mandatów.” - Dla mnie to było zaskoczenie, bo do tej pory Polacy przestrzegali obostrzeń – ocenił.
Morawiecki posłuszny piesek2021.02.15 10:25
globalistow = lichwiarzy https://www.youtube.com/watch?v=752v1CGGx48